Športna ura

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Ja, mhm... Dobre pol ure sem tekla na 220 pulza :rolleyes: na komot, brez neke zagnanosti... Zavoljo debate, recimo, da to ni opcija.

Gledam google... Daljnovodi in vlaki s svojimi kabli bi načeloma lahko motili pas, ne pa tudi opticnih senzorjev... Definitivno zmoti ista zadeva oboje, ker enako kažeta...
Ne nabiješ ti 220 pulza niti v max obremenitvi, če si vsaj mal po jusu. Sicer pa kazalec na žilo na zapestju, pa bo hitr jasno približno kok pulza maš realno. Bo prej 110 glede na tvojo natreniranost, sodim po tvojih objavah.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.358
5.401
113
Ne nabiješ ti 220 pulza niti v max obremenitvi, če si vsaj mal po jusu. Sicer pa kazalec na žilo na zapestju, pa bo hitr jasno približno kok pulza maš realno. Bo prej 110 glede na tvojo natreniranost, sodim po tvojih objavah.
nikoli!!! v tem je point. vsakršna misel, da je tole prav kazalo, ne zdrži. da grem v afib, to ne bo pol ure na 220, pa da ne opazim in da ne umrem zraven. tole ne more biti prav, čeprav sta dve različni napravi z dvema različnima metodama merjenja pokazali enako.

moj max je okoli 193, pred tem intervalom je bil pulz tam nekje 165, kar je pravilno. to je par utripov pod laktatnim pragom in se lahko en cajt sfaljkam tam. tistile graf bi v zadnje pol ure moral izgledati enako kot prvo uro. Ker se mi pa tole redno dogaja na uri, kot sem že jamrala, sem tokrat iz naftalina potegnila še pas in bila... milorečeno zelo presenečena, brez neke razlage, zakaj do tega pride. Prej sem pač vse pripisala hendikepom zapestnega merjenja.

medtem, ko je eden omenil sintetična oblačila, ki se hitro sušijo... ja sem našla tudi to varianto in razlago na netu. ampak to bi bilo za pas razlaga, za uro pa ne. sem bila v kratkih rokavih.

dobro, če ima kdo kako idejo, se mu je kaj podobnega dogajalo (zadnje čase, ko naj bi te naprave vseeno bile bolje kodirane in manj oblutljive na motnje), če je rešil oziroma dobil kako verjetno razlago, bi moj firbec bil potešen.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Za garmin 255s podarim 3 zaščitna stekla, ker sem naročal iz kitajske napačne. :)
Prevzem v Ljubljani
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.943
-1.476
63
dobro, če ima kdo kako idejo, se mu je kaj podobnega dogajalo (zadnje čase, ko naj bi te naprave vseeno bile bolje kodirane in manj oblutljive na motnje), če je rešil oziroma dobil kako verjetno razlago, bi moj firbec bil potešen.
Sicer nimam Garmina, pa sem imel nekaj let nazaj (3-4?) podobne težave. Pulz mi je nenormalno skakal iz 200 na 140-150 bpm, kakor naj bi tudi bil. To nihanje se je dogajalo, dokler nisem zamenjal traku. Pulz na roki, pa mi itak meri napačno, to smo pa že obdelali, mogoče celo v tej temi.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Je možno na Fenix-u logirati (brez GPS signala):
utrip, korake in višino - tek po notranjih stopnicah
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Je možno na Fenix-u logirati (brez GPS signala):
utrip, korake in višino - tek po notranjih stopnicah
Že na mojem F3 lahko naredim "custom" karkoližepač....Recimo, če bi v tvojem primeru naredil profil notranji tek po stopnicah, potem lahko izberem, katere metrične podatke naj ura snema....To sem se igral nekaj let nazaj, pa sem vse skenslal, ker v bistvu nisem rabil nič več od tega, kar je že bilo v original naloženo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Če imaš vadbo stairs, indoorstairs ali indoor walk, indoor run ali nekaj podobnega bi mogla zadeva delat brez gps. Vse kar je indoor je brez gps. Višino meri z barometrom, po številu korakov lahko vidiš število stopnic, itd. Apple watch recimo ima vadbo "stairs" in indoorwalk, indoor run, itd
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Strava ma res neke svoje finte prikaza in izračuna. Jest nisem najbolj zadovoljen z njo, pozna kdo kako pametno alternativo? Ne da se mi vseh na storu sprobavat.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Strava ma res neke svoje finte prikaza in izračuna. Jest nisem najbolj zadovoljen z njo, pozna kdo kako pametno alternativo? Ne da se mi vseh na storu sprobavat.
Garmin Connect probaj.
Imaš nekaj SLO kolesarjev na YT, ki uporabljajo oboje, pa nekako ima strava res včasih neke svoje finte oz. dela connect bolje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.358
5.401
113
Torej, rabi kdo za koga/katero malo rabljeno garmin forerunner 255s. Svetlo siva, obicna varianta, ne music. Malo na zgornjem robu plastika podrajsana, se ne vidi z aviona, ob blizu pa...

Polnilni kabel seveda imam, za skatlo bi morala pa pogledat...

To rečeno:
Kaj je se vredno sprobat. Gledam coros pace 3, sunto peak 9 pro (neki tacga, mali premer ure) in polar vantage v3. Slednjega bi ze zdavnaj kupila, ce me ne bi odbijala velikost ure...
Ima kdo kaj od nastetega, ce ima s cim primerjat - kaj mu/je vsec in kaj ne... Garmina drugega zaenkrat ne bi. Drugace bi se malo ostala na tem.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Garmin Connect probaj.
Imaš nekaj SLO kolesarjev na YT, ki uporabljajo oboje, pa nekako ima strava res včasih neke svoje finte oz. dela connect bolje.
Ce nimam na Stravi premium racuna, ti prenešene podatke interpolira. To sem opazil pri kolegu s katerim sva bila skupaj na vadbi in je njemu grafe dosti bolj natančno izrisalo na stravi, ker je imel premium racun, jaz pa zastojnskega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Torej, rabi kdo za koga/katero malo rabljeno garmin forerunner 255s. Svetlo siva, obicna varianta, ne music. Malo na zgornjem robu plastika podrajsana, se ne vidi z aviona, ob blizu pa...

Polnilni kabel seveda imam, za skatlo bi morala pa pogledat...

To rečeno:
Kaj je se vredno sprobat. Gledam coros pace 3, sunto peak 9 pro (neki tacga, mali premer ure) in polar vantage v3. Slednjega bi ze zdavnaj kupila, ce me ne bi odbijala velikost ure...
Ima kdo kaj od nastetega, ce ima s cim primerjat - kaj mu/je vsec in kaj ne... Garmina drugega zaenkrat ne bi. Drugace bi se malo ostala na tem.
Js mam polar pacer pro, ki je manjši od vantage in res ni velik,....ne vem pa kaj točno vse "rabiš" imet na uri razen "majhne" velikosti ?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.358
5.401
113
Pacer pro bi sel, ignite ne, ker nima barometra. Ampak za 2mm v velikosti vzamem V3, ker ima Amoled. Ne morem se navaditi MIPa. Nima veze s športno uro, ampak ne gre. To je tudi hendikep corosa. Za ostalo mi je dokaj vseeno, ko gledam razlike med tema dvema polarjema.