Športna ura

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ksz

Suunto 9 baro; imam jo ze ene 3 leta se mi zdi, baterija zdrzi vec dni brez tezav, ima vse kar rabi avtor te teme pa se kaj zraven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Kaj pa pravite za uro Huawei Watch GT 3 Pro? Ura mi je všeč, tako po dizajnu, kot po tem, da ni prevelika in tudi po precej dobri avtonomiji baterije. Ampak nevem kakšne so kaj praktične izkušnje uporabnikov.
Zraven vzdržljive baterije, mi je pomebno tudi, da ima soliden HR senzor, saj bi jo uporabljal za občasen tek in analizo spanja. Za kolo imam itak edge 530.
Vem na primer, da se ne sinhronizira s Stravo, ampak ali je vsaj možno izvoziti .gpx?
Če si jo kdo lasti, naj malo poda mnenje o tej uri.

Po novem se sinhronizira s stravo ;)

 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ni vec najnovejsa ura suunto9 baro, res je. Ko je bil nov model je peljala pa scat vse po vrsti. Je pa cena bila takrat tudi 600eur.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Ni vec najnovejsa ura suunto9 baro, res je. Ko je bil nov model je peljala pa scat vse po vrsti. Je pa cena bila takrat tudi 600eur.

Sem jo imel zadnje 4 leta, na Suuntotu bil zadnjih 10 let (vsi top modeli).

Cca 2 meseca nazaj šaltal na Garmina Forerunnerja 255, ki ima vse in še več kot Suunto. Edino nima 280 ur trackanja, kar pa z mojo uporabo nisem rabil, ima pa NFC, da spotoma kupim še kruh, ko se vračam s teka :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus in Generik
27. jan 2022
4.836
1.758
113
Sem jo imel zadnje 4 leta, na Suuntotu bil zadnjih 10 let (vsi top modeli).

Cca 2 meseca nazaj šaltal na Garmina Forerunnerja 255, ki ima vse in še več kot Suunto. Edino nima 280 ur trackanja, kar pa z mojo uporabo nisem rabil, ima pa NFC, da spotoma kupim še kruh, ko se vračam s teka :D
Pa smo spet pri razlikah med športnimi in pametnimi urami.

Sam imam še (tri dni do dostave 9Baro) ;) Ambit 3 že 7 let in ko sem se zadnjič z Lečnikom pogovarjal in mu rekel naj me prepriča, da zamenjam za 9Baro sva skupaj ugotovila, da imam vse kar ima 9Baro, oz. mi je za nadgradnje malo mar.
Ambit 3 mi dela ves ta čas odlično, baterija drži en mesec v stand by, športam lahko tri dni skupaj brez polnjenja, po 7 letih sem jo dal na "servis", da mi gumbe sčistijo in ostalo preverijo - 25€ za nove gumbe in servis. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Pa smo spet pri razlikah med športnimi in pametnimi urami.

Sam imam še (tri dni do dostave 9Baro) ;) Ambit 3 že 7 let in ko sem se zadnjič z Lečnikom pogovarjal in mu rekel naj me prepriča, da zamenjam za 9Baro sva skupaj ugotovila, da imam vse kar ima 9Baro, oz. mi je za nadgradnje malo mar.
Ambit 3 mi dela ves ta čas odlično, baterija drži en mesec v stand by, športam lahko tri dni skupaj brez polnjenja, po 7 letih sem jo dal na "servis", da mi gumbe sčistijo in ostalo preverijo - 25€ za nove gumbe in servis. ;)

No moja 9 Baro postavljena na mizi ni zdržala 5 dni? vse na off. Medtem ko med aktivnostjo delovala kot prvi dan. Lečnik vseskozi zagotavljal, da ni z baterijo nič narobe,

Ambit3 je bila in je za moje pojme daleč najboljša ura tistega časa, kar potrjujeo še danes dnevno delujoči primerki.

Po tem pa so Suunto kupili kitajci in je šlo vse samo navzdol. Konec koncev od spartana dalje gonijo isto uro z drugim imenom in isto ceno. Ljudje pa želijo več ;)

btw: preberi si moje poste za nazaj, lahko Primzi potrdi, kako zelo sem kurcal Garmina in hvalil Suuntota :))
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.473
5.480
113
Prosim, ne razumeti kot zafrkavanje, ker to ni, ampak kake so razlike med temi urami? Take realno pomembne, pustimo tabele, te lahko sama preverim koliko pixlov ima ekran in pa katera baterija po enem standardu zdrzi koliko.

Torej razlike med firmami in znotraj firme. Ene imajo neke karte gor, recimo. Verjetno ta top modeli pri razlicnih firmah. Potem, ce se gremo vo2max ali fitness test, ima polar drugo logiko oziroma drugacno testiranje kot garmin npr... Se vedno imam sicer zgolj original pas od polarja da naredim fitness test sem pa tja, v navezi z appom. Zato, da pac lahko primerjam preko let.

To sta pac 2 primera, ki mi na misel prideta, drugace imam pa samsung watch 4, ki meni sicer zadošča, ampam kot receno... kaj pa vem kaj zamujam. Se odlocim za eno vadbo, jo na zacetku poklikam, po koncu ugasnem in malo pogledam. Pa pulz mi dovolj tocno bere. Ze brez ure vem, kje sem in ce preverim, mar lepo sovpada.

Kaj pocnete vi s temi urami in kaj spremljate? Katere podatke? Katere funkcije so tiste, ki jih ljudje zelijo vec...
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.348
113
Pomurje
Kvaliteto spanja, napolnjenost baterije mojega telesa, regeneracijo, srčni utrip pri vadbah, srčni utrip v mirovanju več kot 24 ur naprej vem da bom zbolel, "kolesarski števec", smučarski števec....

Najraje pa jo imam zato, da mi več telefon ne zvoni! pri 50-70 klicih dnevno je bil stres zvonca ubijajoč. Ura zavibrira pogledam kdo je in šele takrat vlečem telefon iz žepa ali aktiviram BT slušalko.

Garmin fenix 6, baterija v pametnem načinu drži 21 dni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Clancy

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.348
113
Pomurje
Pa smo spet pri razlikah med športnimi in pametnimi urami.

Sam imam še (tri dni do dostave 9Baro) ;) Ambit 3 že 7 let in ko sem se zadnjič z Lečnikom pogovarjal in mu rekel naj me prepriča, da zamenjam za 9Baro sva skupaj ugotovila, da imam vse kar ima 9Baro, oz. mi je za nadgradnje malo mar.
Ambit 3 mi dela ves ta čas odlično, baterija drži en mesec v stand by, športam lahko tri dni skupaj brez polnjenja, po 7 letih sem jo dal na "servis", da mi gumbe sčistijo in ostalo preverijo - 25€ za nove gumbe in servis. ;)
kam si dal na servis? Imam garmin fenix 3 z nedelujočim gumbom za start/stop
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.473
5.480
113
Kvaliteto spanja, napolnjenost baterije mojega telesa, regeneracijo, srčni utrip pri vadbah, srčni utrip v mirovanju več kot 24 ur naprej vem da bom zbolel, "kolesarski števec", smučarski števec....

Najraje pa jo imam zato, da mi več telefon ne zvoni! pri 50-70 klicih dnevno je bil stres zvonca ubijajoč. Ura zavibrira pogledam kdo je in šele takrat vlečem telefon iz žepa ali aktiviram BT slušalko.

Garmin fenix 6, baterija v pametnem načinu drži 21 dni.

Oki... Zdaj smo obdelali sportno in pametno uro. Edino, ne vem kaj je smucarski števec... Tu dam kljukico, imam iz enakih razlogov... Razen spanja, ponoci ure ne nosim. Niti me ne zanima level kisika, kje v menstrualnem ciklu sem in podobne neumnosti, ki jih imam izklopljene. To vem brez ure. Ampak dobro, ni zame...

V navezi s telefonom opravlja enako zapestnica za 20€.

Zdaj pa razlike med ono za 200€ in ono za 700€. V primeru feniksa tudi 800+, ker se sproti na sonce fila. Avtonomija, karte? Ajde oblika in izgled... Kaj še? Nekje mora ven sekati ta razlika v pricetagu.
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
jaz uro nosim celi dan, za službo, doma in za vse športe. Tudi na kolesu nimam števca, ampak uporabljam uro. Mi je pa fajn, da vsaj vodim eno tako statistiko dejavnosti. Je konec leta lepo pogledat... Pametne ure pa ne potrebujem.
Sem pa imel suunto že od ambita naprej, pa 9, pa zdej 9peak, ki je res fajn. Sploh zaradi majhne velikosti, mi je top.
Čez nekaj časa si bom omislil 9 peak pro, ki ima res super baterijo, pa že zdaj ni slaba.

Ima tudi kakšen kolega garmina, pa trenutno še nisem videl kakšne blazne prednosti, kot to nekateri prepričujete.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
jaz uro nosim celi dan, za službo, doma in za vse športe. Tudi na kolesu nimam števca, ampak uporabljam uro. Mi je pa fajn, da vsaj vodim eno tako statistiko dejavnosti. Je konec leta lepo pogledat... Pametne ure pa ne potrebujem.
Sem pa imel suunto že od ambita naprej, pa 9, pa zdej 9peak, ki je res fajn. Sploh zaradi majhne velikosti, mi je top.
Čez nekaj časa si bom omislil 9 peak pro, ki ima res super baterijo, pa že zdaj ni slaba.

Ima tudi kakšen kolega garmina, pa trenutno še nisem videl kakšne blazne prednosti, kot to nekateri prepričujete.

zakaj bi dal za peak9 pro 700+ če je forerunner 255 okoli 300 pa ima več funkcij?

resno, sem fan suuntota ampak za tak denar bo treba pokazat več...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
hmmm... POLNA cena 9 peak pro je 499€

Katere so te pomembne funkcije, ki jih ima garmin več? Da ne govorim, da me odbija garminov 'plastični' izgled
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
hmmm... POLNA cena 9 peak pro je 499€

Katere so te pomembne funkcije, ki jih ima garmin več? Da ne govorim, da me odbija garminov 'plastični' izgled

Govorimo o Suunto 9 Baro. Konec koncev tudi Peak nima dosto več... Primerjave konkretno s FR 255 (da ima plastično ohišje, tudi mene to moti), ki je 350 redna cena, pa so po netu. Recimo glavna: NFC plačila

Pa BTW: Peak verzija je za moje pojme za punce velikost. Bi morali narediti 9 Baro s tanjšim ohišjem.