Športna ura

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.348
113
Pomurje
Oki... Zdaj smo obdelali sportno in pametno uro. Edino, ne vem kaj je smucarski števec... Tu dam kljukico, imam iz enakih razlogov... Razen spanja, ponoci ure ne nosim. Niti me ne zanima level kisika, kje v menstrualnem ciklu sem in podobne neumnosti, ki jih imam izklopljene. To vem brez ure. Ampak dobro, ni zame...

V navezi s telefonom opravlja enako zapestnica za 20€.

Zdaj pa razlike med ono za 200€ in ono za 700€. V primeru feniksa tudi 800+, ker se sproti na sonce fila. Avtonomija, karte? Ajde oblika in izgled... Kaj še? Nekje mora ven sekati ta razlika v pricetagu.
V dodatnih senzorjih, ki jih ne uporabljam.

Za kvalitetno spremljanje rekreativne pripravljenosti.
Izgleda ure in kvalitete sapphir stekla. Po 5 letih še nimam risa in ne delam v pisarni.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Nisem, ampak glede na podatke o velikosti, da ne govorim o bezelu, sem si ustvaril mnenje. fr255 je večja, pa mi je majhna. S9 baro je top velikost, edino malenkost predebela, ker se zatik u rokave


recimo primerjava, razlike v redni ceni je 200€
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.473
5.479
113
No, ampak zdaj je najbrž malob bolj jasno, kaj me tezi... Vse isto, edino meni osebno je malo bliže polar zaradi svojega fitness testa, ker ga pac uporabljam ze vrsto let in tako lazje spremljam, kaj dogaja.

In potem pridemo do razlik znotraj znamke, ki izbiram od do. Razlike so v brezvezarijah, ki vsaka doda 50-200€ gor in nimajo veze s sportno uro. Pascek, izgled, nfc, titan, touchscreen, predvajanje muzike... Ena svetla izjema je recimo kartografija.

To vse zna moja primarno pametna ura s sportno funkcijo, s tem da samsung health velja kot zelo dobra alternativa zgoraj omenjenim. Ima velo BIA, ampak stekam zakaj druge nimajo. Je za en drek. Za fitness test pa pac uporabim original polarjev pas za par 10€ in zastonj app na telefonu.

Hvala za vase odgovore in res ni slo za nikakrsno provociranje. me je zanimalo kaj zamujam, pa da sploh ne vem...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.473
5.479
113
Mene je bolj neslo polnjenje na 3 tedne, kot vsako noc, ampak to je osebna prioriteta. Spremljanje spanca me ne zanima in pac oboje, telefon in uro, vsteknem vsako noc v polnilec. Zdrzala bi drugace pa res zgolj samo 2 dni. Pri obojem mi je vazno, da karkoli pocnem, zdrzi brez bojazni do vecera. Se mi se ni zgodilo, da bi s prazno kje ostala, prej pa sem, ker sem pac pozabila na to... Dnevna rutina pri meni najbolj pali. Ampak, seveda, baterija je pomembna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.631
2.459
113
Zdaj ste me pa čist zmedli.... trenutna gt2 se mi počasi poslavlja. Huawei je dead in the water, polar in suunto nisem nič slišal v zadnjem času od njih.

Gledal sem instinct 2, sem kaj spregledal?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.398
9.843
113
kod Džej-Zija
Lahko pogledaš Instict Crossover. Čisto nova zadevica, s fizičnimi kazalci, s tanovim Airoha chipsetom (I2 ima še Sonyjev chipset, ki je out). Če ti ni, da bi bil po zadnji modi, poglej variante F6. So trenutno hudo poceni. Ali pa Enduro 1. Generacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.473
5.479
113
Huawei je dead in the water, polar in suunto nisem nič slišal v zadnjem času od njih.

Gledal sem instinct 2, sem kaj spregledal?

Zato sem tole temo v osnovi zacela. Ce se spomnis, sem omenila, da je mojenu tudi nekaj strajkat zacela. Povej potem kaj in zakaj...
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.473
5.479
113
ni zame, kot sem rekla... Mojemu, tako kot jtfcju, štrajka trenutni gt2pro. In sicer ne kaže pravilno pulza, kar je kar hendikep športne ure, dasiravno ne toliko pametne. In jaz vesela oznanim, da mu kupim fenixa 7. Kar se mene tiče, nedvomno ne kupim ničesar slabega, nekaj kar bi rad, ne rabim se kaj dosti pobijati, kaj bi dečko za deda mraza. Kljukica, gremo dalje. Ampak ne, on pravi da ni vredno 700-800€ ali koliko je. Pa rečem, pol pa 6ka, ko je pol ceneje, pa mir. Pa on spet ne, ker se mu zdi to obiranje, ker nobena ni tok vredna. Pa jaz: bemtiš, vzami to uro, da mi ni treba doktoratov zdaj še na to temo delati in se dec ne da. Zdaj vidim, da ima prav. Ampak jaz bi imela tole že rešeno, zdaj pa gledam in primerjam in hodim gledat in šlatam pa še priznati moram, da ima prav. Kupila pa še zdaj nisem nič. Zato sprašujem jtfcja, zakaj je/bi/bo ubodel kaj. Mater mu, dedcu, tole bi bilo že rešeno, koji klinac ne vzame fenixa, pa mi zdaj deu nalaga.

Po drugi strani imam pa jaz samsunga 4ko za 170€ in zadeva opravlja perfektno vse, kar ste dosedaj našteli. Plačevanje preko ure imam od 2019 (še od prejšnje ure), ampak nekako ne uporabljam, ker imam telefon vedno s seboj, tam mi je pa google pay zelo važen. samo en velik hendikep ima in sicer da ne meri višincev. Pokaže začetno nadmorsko višino in končno, kar je ok, če samo gor rineš...

Zase bi pa najbrž vzela Polarja iz zgoraj omenjenega razloga... Ampak trenutno jaz po novem nimam želje ali potrebe.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
383
123
43
Pulz na zapestju zna štrajkat, to je splošno znano. Sploh med aktivnostjo. Zato se vseeno priporoča pas, ki je bolj točen.
Vzemi Venu 2, 45mm je moška velikost. Je pol cenejša od F7 in ima iste funkcije, razen kartografije.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.473
5.479
113
Pa njemu prej ni, zdaj je začel. Meni je vedno dovolj natančno kazal, samo paziti sem morala, da ura ne opleta preveč na zapestju. Ker načeloma ne počnem ničesar, razen ekvestrije ali pa z mtb dol, kar bi vključevalo neko skakanje in prekomerno tresenje zapestja, nimam težav.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.968
5.395
113
Spoji uro z telefonom in poglej če obstaja kak FW update?