Spletni nakupi e-BAY (3)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Kar tukaj piše ni blago vstopilo v Švedsko temveč je prek mednarodnega terminala šlo naprej.
Tukaj niso bili plačani švedski davki ampak je zato SLO davek

Je pa zanimivo kako to švedska pošta pa Singapur. A lahko pošlje s kakšno drugo pošto kot našo??
Sem malo brskal po reznih forumih in prebral kar nekaj takšnih zgodb. Zanimivo!

Ampak, gledano generalno - pošta, ki izvira iz Švedske niti ne gre skozi našo carinsko pošto, kajne?
 

HABAHABA

Zelenc'
1. mar 2013
9
0
1
Ja, ce si kupil dve enaki in ce prodajalec nima nastavljeno v eBay-u popust ali sestevek postnine v primeru vecjega stevila nakupljenih izdelkov v njegovem eBayu potem je samo od prodajalca odvisno kako dobre volje bo, da omogoci ZDRUZITEV postnine za dva ali vec izdelkov. Vcasih pomaga, ce se obrnes na "eBay help" vendar ne pricakuj kaj prevec, ker oni poznajo samo "molzenje za denar". Za NJIH so prodajalci v vecini ZASCITENI kot bubreki v loju, ker jim kasirajo denar za objave oglasov. Ter se dodatni zasluzek, ko odprodajo ponudeno blago. Sam sem kupoval od Avkcijske hise v Nemciji preko eBaya same zlate stvari, dragocene ure in ostalo. Placeval sem preko banke in preko PayPala. Ko je sla avkcijska hisa v Nemciji v stecaj in jasno s tem nehala delati, sem tako cez noc ostal brez skoraj 180.000,00 EUR. PayPal se je naredil "neumne" meni zablokiral racun ter me obvestil, da me bodo kontaktirali cez 30 dni (kar se seveda ni zgodilo), eBay pa je zaprl tudi moj racun. Cim sem se ponovno registriral zdrugim geslom so me jasno takoj, ko so prepoznali mojo palcilno kartico VISA in MASTER zopet zablokirali. Najel sem advokate v Londonu, kateri so imeli celo tezavo najti "DELOVNI NASLOV" eBay-a in PayPal-a, ker sta oba registrirana v USA za evropski del pa v Lihtenstajnu in Luxemburgu. Prava "detektivna naloga" je najti njihov naslov, vcasih jih nisi mogel niti poklicati po telefonu. V Angliji so zopet zelo zasciteni in ceprav so bili mesece in mesece na televiziji "WATCHDOG" kjer so jim prezentirali tudi moj primer in tisoce in tisoce drugih (kako so bili "nateg*****), so nas sicer kontaktirali preko emailov, kaj vec od obljub se ni zgodilo.
Advokati so sedaj morali kontaktirati njihove kolege v Luxemburgu, da se jim bo tam vrocila kazenska ovadba in financni zahtevek za povrnitve skode katero sem utrpel.
Moj nasvet vsem glede eBaya: Je dober, dokler je dober. Cim nekaj "zakuha" bodo samo zamrznili racun in se naredili "francoze". Se hujsi pa so PayPalovci (eBay in PayPal so ista firma) vam bodo pravtako zamrznili racun in na njemu bo ostal ves vas denar katerega imate tam na racunu. Mojo zeno so "vrgli" iz eBaya in Paypala, ker ni hotela placevati in jemati placila preko PayPala ter jim je ocitala, da je PayPal iskljucno ESCROW servis eBaya, kjer se dodatno mozgajo tako prodajalce kot kupce.

Malce sem se razpisal glede eBaya in Paypala ampak zapisal sem delcek moje vec kot 10 letne zgodovine z njimi! Ce kaj rabite glede eBaya ali PayPala ste dobrodosli!
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
A je že kdo naročal baterije za digitalca preko Ebay? A je treba bit na kaj pozoren? Naročil bi z Nemčije, ker se mi za par eur razlike ne da čakat 4 tedne dlje, da pride iz Kitajske.
Gledal sem to baterijo. Verjetno bom vzel kar močnejšo.
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Pozdravljeni,

pred 23 dnevi sem naročil iz ebaya neke majice. Na shipping details piše da more biti roba v 5 do 11 dnevih pri meni. Robe še zmeraj ni. Prodajalca sem obvestil o mojem problemu in mi je odpisu nasleden mail :

Hi,

Thank you for your message. We are very sorry your item/s is/are not with you as yet. These shipping delays are very frustrating for both shipper and customer. Sadly they are also unavoidable, even the best of couriers etc have a small percentage of delays and non deliveries.

I have checked personally and your item was dispatched the next working day after payment so is definitely on its/their way to you.

Your item/s would have been sent Royal Mail 1st class Non Recorded International Packet.

= all items should be with you within 7-10 days on AVERAGE with this service, however Royal Mail ask that we allow 25 WORKING DAYS for a package to arrive, sadly we cannot influence the speed of the delivery in any way after dispatch.

= It is definitely worth checking if a royal mail ‘we tried to deliver while you were out red card’’ was posted through your letter box, if so please take this to the designated local post office and you will be able to collect your item from there. Even if this wasn’t delivered it is worth calling your local depot to see if you have a parcel waiting for you there as royal mail can very occasionally not deliver this card or it gets mixed in with junk mail etc.

= During high volume postage times such as Christmas, we would ask you to be extra patient as Royal Mail delivery times do vary more so may well take an extra few days.

= Adverse weather conditions can also understandably delay delivery speeds, the few days after this weather may also be backed up while RM recover.

=Please feel assured that in the unlikely eventuality that your item/s does/do not arrive within the 25 WORKING DAYS that RM allow we will either resend or refund you accordingly once the necessary p91 'lost in the post form' is completed.



Thank you for being patient.


Zdej pa me zanima kaj se da narest. V sporočilu piše da je max 25 dni da pride do mene. Se pravi čakam do petka potem pa spet pišem mail. A se mogoče da kje pogledat tracking number, da bi lahko sledil pošiljki in videl kje se je ustavila. Hvala že vnaprej za odgovore in predloge.

lp
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
trackinga ni, ker ti je poslal z navadno pošto kot vidim.
prijavi ga zdaj ko imaš še čas,pol se bosta pa že zmenla,če ne boš dobil.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
časa za prijavo imaš 45dni... tako da imaš še nekaj fore. Je pa čisto običajno da zadeva traja kak mesec(včasih tudi dlje).
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Na zahodu majo neke težave z vremenom. Je to tudi PS napisala, ker je bilo kar nekaj klicev na pošto, kje so pošiljke iz ZDA, tudi sam čakam že 29 dni.Sej bo, upam.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ravno danes dobil naročilo iz Kitajske, točno 1 mesec je trajalo. Šlo pa je za lasne podaljške za sestro v vrednosti 19.99 funtov in na srečo ni bilo treba plačati davka.

Pohvalim pa lahko tole trgovino:
http://myworld.ebay.co.uk/e_cell

Hitro dobil izdelek, par dni, nisem bil zadovoljen, dobil refund brez vračanja artikla.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ja, Royal Mail je prava žalost.
Naročil display za nuvija in je trajalo celo večnost, ko pa sem spremljal kje se paket nahaja pa je šel skozi 10 skladišč in potem, po 32 dneh ko sem ga dobil je še kar kazalo da je nekje v USA.

Od tega romanja paketa naprej naročam še samo tam kjer ni zraven Royal Mail.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Mogoče je drugače za UK.
Sam sem naročil iz Kitajske, paket je šel v USA in potem tam romal 26 dni od enega skladišča do drugega in šele nato čudežno prispel v Slo, če že plačam poštnino potem pričakujem, da bo prej prispelo kot pa tisto kar naročiš brez poštnine.

Pri tem pa ki sedaj naročam pa dobim iz Kitajske v roku 10 dni, najdalje kar je trajalo je bilo 20 dni in je brez poštnine.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Meni je pa ravno zgorjnji artikel iz UK prišel preko Royal Maila v tednu.

Naslednji artikel iz UK ti bo pa hodil mesec dni.
wink-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.