Spletni nakupi e-BAY (3)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

B81

22. jul 2007
34.658
9.050
113
Hmm, vprasanje okoli poste:
26. je bilo poslano iz DE, imam samo 8 mestno cifro in
pod prevoznik pise samo POST.

Ne morm nikjer preverit.

WTF?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Danes pa imam jaz en problem in sicer sem dobil pošiljko iz svedske.

Plačal sem seveda na Kitajsko in tudi poslano naj bi blo s kitajske. No na samem paketu ni drugega za videt kot to deklaracijo...

problem je ker so mi obračunali carino...ampak če je s švedske ne vem zakaj bi mi obračunali, po drugi strani pa, če bi bilo s švedske ne vem zakaj bi se to sploh znašlo na carinski pošti? kaj pravite?
1713855-photo3-edit.jpg
 

Priponke

  • 1713855-photo3-edit.jpg
    1713855-photo3-edit.jpg
    134,3 KB · Ogledi: 185

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
sem poklical in seveda sem bil prevezan vsaj 7x...

torej zadeva je naslednja, ker sem izdelek plačal in kupil na Kitajskem so mi pri nas zaračunali dajatve. čeprav je bilo do mene poslano iz Švedske. Oni kar sami sklepajo, da davek ni bil plačan na Švedskem, oziroma na podlagi tega ker je bilo plačilo opravljeno na Kitajsko, da so oni tukaj upravičeni meni zaračunat DDV....rekli so mi da moram priskrbeti dokazilo, da je DDV plačan...ampak to je nesmisel, ker tudi pošiljke iz nemčije ne rabim dokazovat da je bilo s plačilom vse Ok....kakorkoli že po njihovem razumevanju, lahko sedaj vsako pošiljko pregledajo za kitajsko robo in ugotovijo te pozovejo za dokazila...kar je itaq bedno...

sedaj imam možnost da vložim zahtevo za vračilo preveč plačanih dajatev, kar je en taki čudn obrazec navodila na njihovi strani pa ne delajo...me zanima če je kdo že to pošiljal, gre pa za 11 € zajedalsko zaračunanih evrov, ki jim jih ne mislim pustit...kaj pravite...jaz mislim da se ta država dela norca...če je poslano iz švedske je poslano iz švedske in pika...ne more mi zaračunat ker on misli, da je prišlo iz švedske...me zanima kaj Bula pravi na to...
 

B81

22. jul 2007
34.658
9.050
113
Za posiljke iz DE ne bodi reagirali, ker si placal v DE. Tu pa si placal v CN...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
če imamo tukaj še kakšnega carinika me zanima kako na carini vedo, če je bila zadeva v EU že spro ščena na TRG oziroma prosti promet??

na carini mi je nekaj govorila o rumeni nalepki...na mojem paketu ni nobene rumene nalepke....
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Za posiljke iz DE ne bodi reagirali, ker si placal v DE. Tu pa si placal v CN...

zakon ne govori o kraju plačila...ampak samu kraju od kod je bila posiljka poslana
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Če sem prav dojel so ti zaračunali 20% DDV.
A ni do 22 eur brez DDV. So kitajčki napisali premajhen znesek na paket? Je carina od tebe dobila podatek o vrednosti nakupa?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
kako, a ni vrednost za carinjenje 150€, ker vidim na pošiljki samo 15 usd
sprasujem se.gif

gre za obračun DDV in ne carine..vrednost pa je cca 30 € in 11 eur DDV+stroskov...bistveno je da je paket poslan iz EU, vendar oni (tega mi sicer niso znali pojasniti) po mojem menijo, da lahko obdavcijo izdelek ker se ni bil v prometu znotraj EU...dejstvo pa je da za to nimajo NOBENEGA dokumenta...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
kaj je pa potem tisto na sliki?

to na sliki je kitajc napisal nizjo vrednost izdelka kot je v resnici...samo nasi tega taq ne upoštevajo ker je to bullshit...v normalni državi bi to upoštevali...
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
čeprav je bilo do mene poslano iz Švedske...

Na paketu je tracking RE632314660SE

http://www.posten.se/tracktrace/TrackConsignments_do.jsp?lang=GB
Datum Date
27 feb Stockholm utr,Sverige, Final delivery to recipient
27 feb Slovenien, The item has arrived at the international terminal in the destination country for sorting.
27 feb Slovenien, The item has arrived at the recipient's region in the destination country.
19 feb Slovenien, The item has arrived at the international terminal in the destination country for sorting.
18 feb Stockholm utr,Sverige, The item has been dispatched from Posten´s international terminal for onward transport abroad.
18 feb Stockholm utr,Sverige, The item has arrived at Posten´s international terminal for sorting and transport abroad.
15 feb Posten, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad.

Meni to deluje kot poslano iz Singaporja (z Švedsko pošto)
wink-1.gif

Švedski naslov na kuverti je samo za vračilo, če ni dostavljeno naslovniku.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Kar tukaj piše ni blago vstopilo v Švedsko temveč je prek mednarodnega terminala šlo naprej.
Tukaj niso bili plačani švedski davki ampak je zato SLO davek

Je pa zanimivo kako to švedska pošta pa Singapur. A lahko pošlje s kakšno drugo pošto kot našo??
Sem malo brskal po reznih forumih in prebral kar nekaj takšnih zgodb. Zanimivo!
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
no saj nekaj takega se je meni tudi zdelo...ampak vseeno morajo oni imeti neki dokument iz cesar izhaja od kod je dokument? tukaj na mojem nikjer ne pise od kod je...cudno...se pa nekak strinjam rober s tabo...

je sedaj bolj jasno in se mi ne da z njimi zajebavat

zalostno je da ne znajo tega tako razlozit
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Jiggler pravi:
Napisana je tudi država iz katere paket izvira...

"Origin: SG"


Ja zdaj pa bote vsi pametni. Meni je tudi jasno sedaj ko je robi nalimal link. Sg = lahko tudi swerige. Kaj sem te jaz vedo kak je na svedski deklaraciji napisano. Polek tega je imel na drazbi napisano origin hong kong in mi ni blo jasno kaj bi SG lahko bil. Kakorkoli sedaj mi je razumljibo
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
En post višje ti še ni bilo jasno kako vedo od kje izhaja paket... Zato sem ti napisal kje so to videli... Ne se zdaj razburjat
wink-1.gif


Drugič lahko preveriš kratico države naprimer tule...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.865
3.893
113
To pismo ima CN22, CN22 je "carinski obrazec" in je klasika za "pregled" v carinski pošti.

Znotraj EUja pisma ne rabijo CN22 obrazca.

Skratka ko ima pismo to nalepko (CN22/CN23) potem gre v roke carinske pošte. Tam pa sumljive pakete in vsakega 10ga odprejo in če imaš srečo ti še kaj zaračunajo.

Glede na to da carino briga samo carinski obrazec je jasno da je spodaj omenjen SG in to je osnova za carinjenje. To da je zraven nekaj "švedskega" je pa samo še dodaten "sum" in bo carinik sigurno pogledal kaj je notri (smrdi ane, Švedska pošta iz singapurja s trackingom za 15$).
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.