Spletni nakupi e-BAY (3)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Ahh, sej se mi ne mudi. Itak odlašam s popravilom že pol leta.
grin1.gif
 

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Na Ebay.de sem bil najvišji ponudnik za rabljen avtoradio (http://www.ebay.de/itm/Clatronic-AR-791-Stereo-Autoradio-7-Zoll-Monitor-/200898572948?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item2ec67cf294#ht_744wt_1271). Artikel sem poravnal z bančnim nakazilom (Ime in priimek, naslov mi je znan). Po prejemu paketa je sledilo prvo presenečenje, polomljem »glavni« desni navigacijski gumb, čeprav na slikah tega ni videti, pa tudi sam opis ne omenja poškodb. S tem se bi še nekako sprijaznil, vendar ko sem radio priključil v vozilo je prišla prava resnica na dan. Radio se je po priklopu napajanja sicer prižgal ampak se je takoj vrnil v »standby mode« a iz njega ga ni mogoče priklicati. Ne dela noben ukaz, gumb… Nič. Ima tudi izvlekljivi LCD ekran, pa tudi tega tudi ni moč priklicati. Po drugo mnenje sem se odpravil na RTV servis, kjer pa so potrdili moje ugotovitve. Predvidevajo da gre za napako na programski opremi (software). Za vzrok napake pa naj bi bil izključen transport.
Torej se je uporabnik portala odločil, da bo zavestno ponudil na licitacijo nedelujoč izdelek in bo zamočal glavne pomaklljivosti ter takšnega za relativno velik znesek tudi prodal. Po današnjem ponovnem ogledu oglasa sem prišel do spoznanja, da tudi slike v avkcijskem oglasu niso pristne razen ene, zadnje. Vendar je sedaj že prepozno. Po nekaj sto nakupih na ebay-u je bil ta najbolj bridek. Naše potrošniške organizacije mi ne more pomagati ker gre za fizično osebo. Predlagajo sodno pot. Kaj pa lahko pričakujem od Resolution centra?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tukaj imaš navodila, če ti bodo morda kaj v pomoč, da ugotoviš, če ni kje gumb zataknjen in gre zato v stand by PDF

p.s.
Iščem pa nikakor ne morem najti FW za tvojo napravo, morda bi bilo dobro, da pišeš na Clatronic, če se da od njih dobit kak FW in ga potem probaš naložit na napravo, seveda tudi v pdf preveri, če imaš vse pravilno priklopljeno.
 

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Priklopljeno je vse OK, samo radia dejansko ni bilo mogoče "zbuditi" z nobeno tipko. Potem sem malo razmišljal kaj bi naredil in sem se domislil da bi vanj potisnil CD. In glej ga zlomka radio prične predvajati CD. To je pa bolj ali manj vse, tipke so še vse naprej neme, glasnosti ne moreš spreminjati ali pesmi prestavljati. Edino kar dela je, da lahko trenutno pesem prevrtim na začetek. To pa lahko tako, da pritisnem levi glavni gumb.
cheer.gif

Najbolj me *****, da nisem bolj podrobno pogledal slik, kjer je vidno da so prve dve slike fake (na drugi še je copyriht) zadnja pa je prava. Amapak še pred časom ko je odletel smerni gumbek.
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
A se vam kej sanja o tej zadevi? Kupil sem en mesec nazaj LOTR Bluray zbirko. Ker so zamujali z dostavo vsaj 14 dni, sem včeraj kontaktiral prek ebay, da kaj se dogaja? Nato sem danes zjutraj dobil paket in ustavil postopek poizvedovanja. Nato sem pa dobil sporoæilo da dim refund, ker sem tako pozno dobil paket in da bo trgovina zahtevala od pošte odškodnino za izgubljen paket. Videl sem preko Paypala, da se dobil kupnino nazaj. Sedaj mi je pa malo čudno, da sem dobil denar, kljub da je pošta prišla. Očitno so mi podarili paket?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.871
113
Combine shipping je verjetno bil samo za en artikel (eno barvo majice) in potem ti je združilo samo tisto kar je dejansko enako.

To je "napaka" prodajalca ker ni označil kateri artikli gredo, če gredo v combined shiping oz. je vprašanje kako so oglasi sestavljeni. Predlagam da kontaktiraš prodajalca, ga opozoriš na problem pa da vidiš kaj ti bo napisal.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Mal je problem ker sem že plačal. No mu bom poslal mail, pa da vidim kaj se da naredit.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
Glede na to,da ga še nisi ocenil,mu najprej piši in obrazloži problem. če se bo delal tošota, ga prijavi na ebay. mogoče ne bo nič ampak negativno oceno mu še vedno lahko daš. tut sam sem se že takole zaj... še za več denarja. en teden te boli
cry12bpy.gif
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
včasih dobiš iz kitajske paket tudi v 7 dneh - free shipping, tako da neveš v čem je fora, se pa opazil da nekateri zavajajo ko dobiš povratni mail v 3 dneh da je bila pošiljka odposlana, ko pa pogledaš datum na kuverti pa ti je vse jasno,nekateri oddajo pošiljko tudi v 10-14 dneh od dneva plačila in zato potem res traja 30 ali 40 dni,

lp
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
A morda kdo ve, zakaj pri določeni tehnični robi prodajalec poleg poštnine obračuna še t.i. Import charges? Zanima me, ali je na vse skupaj potem še naš DDV? Gre namreč za tablični računalnik.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
Uporabnik cunctator pravi:
Glede na to,da ga še nisi ocenil,mu najprej piši in obrazloži problem. če se bo delal tošota, ga prijavi na ebay. mogoče ne bo nič ampak negativno oceno mu še vedno lahko daš. tut sam sem se že takole zaj... še za več denarja. en teden te boli
cry12bpy.gif

Prodajalca se nisem uspel kontaktirat. Mi je pa medtem sam vrnil prevec placano postnino :)
cheer.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.