Spletni nakupi e-BAY (3)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Morda opišem še eno pozitivno - negativno izkušno:


Naročil sem baterijski vrtalnik iz UK. Dead-on-arrival. Nekaj je bilo narobe z baterijo. Konktaktiral sem prodajalca, ki je najprej svetoval obisk servisa v Sloveniji. Žal tega izdelka pri nas sploh ni v prodaji in tudi na servisu niso bili navdušeni, da bi jim ga nosil. Tako je prodajalec na svoje stroške poslal še en vrtalnik, po pokvarjenega pa je naslednji dan prišel poštar.

Par dni kasneje je prispela nova in delujoča naprava.


Seveda predvidevam, da lahko takšen odnos pričakuješ samo pri bolj renomiranih prodajalcih.
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Jaz sem naročil eno stvar, plačal in čakal... čakal... in še čakam - že dva meseca. Med tem časom sem poslal dva mejla na prodajalca (ki je bil rangiran s 5* in sami pozitivni feedbacki - čez tisoč, ter le dva negativna, pa še to na trajanje dostave - 5 dni
bonk.gif
 

Goran_r

Pripravnik
18. okt 2007
165
0
16
Citat:
Uporabnik Madafaka pravi:
Jaz sem naročil eno stvar, plačal in čakal... čakal... in še čakam - že dva meseca. Med tem časom sem poslal dva mejla na prodajalca (ki je bil rangiran s 5* in sami pozitivni feedbacki - čez tisoč, ter le dva negativna, pa še to na trajanje dostave - 5 dni
bonk.gif
Če je zaprl račun na ebay-u in si plačal preko PayPal-a, potem odpri dispute na PayPalu...
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
zadnji...

pomotoma klikneš na "buy it now", kako to preklicat?..
mi že 14 dni teži ebay da moram eno stvar plaæat čeprav sem jo odstranil iz seznama za nakup....imel sem več stvari v košarici od istega prodajalca, ostale sem naročil in plačal...za tisto eno zbrisano me pa zdej tirjajo da moram plačat
confused-1.gif


grozijo tudi z izbrisom....
crazy1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Prodajalcu reci ce lahko poda cancel buy...sej vecinoma dajo, meni so ze 2x uspesno stornirali nakup glede na to da sem si premislil.Res pa da sem si premislil v roku nekaj ur po nakupu.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Hmm ... še eno vprašanje. Paket je bil s Kitajske poslan 8.3., na trackingu piše, da je potem 11.3. "left for Slovenia". To je zadnji zapis na trackingu. Ali lahko paket pričakujem še ta teden ali ne?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
to ne moreš vedet. lahko pride direkt na brnik in na carino, potem je še opcija ta teden. lahko pa gre še preko X točk v EU. 1x me je presenetil paket iz USA, je bil na carinski pošti 2 dni po oddanem plačilu, samo to je bolj huda izjema, kot pravilo
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Ravno danes sem dobil pošiljko s Kitajske, ki je bila poslana 8.3.
Poslana je bila "čisto navadno", vrednost pa dobrih 6€, tako da je naši cariniki niso niti povohali (ni nalepke od carine).
Če imaš torej nekaj kar bo carino zanimalo, zna biti pri njih.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
po nakupu sem ponesreci izbral "money transfer" namesto paypal.

sedaj brskam po mojem ebayu in ne najdem opcije, da bi placal preko paypala...se res potem ne da nazaj priti na opcije placila artikla? Ker mi ponuja samo podatke za money transfer....
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
OK še jaz imam eno vprašanje. Po 50 uspešnih nakupih se pa je vendar našel en, ki me je malo ugoljofal. Kupil sem xbox360 controller ki je mehansko poškodovan in ena izmed tipk ne deluje.
Pisal sem mu že preko ebay pošte in preko emaila in iz nobene strani nisem dobil odgovora. Res je, da ni stvar veliko vredna ampak kljub temu mu nebom pustil se norčevat. Zadeva je bila navedena kot rabljena vendar brez hibna, ima več enakih rabljenih kontrolerjev za katere dobiva pozitivne feedbacke. Zdaj pa mene zanima kakšne je postopek prijave ebayu oziroma kakšen je postopek, da dobim vrnjen denar, plačano je bilo preko paypala. Zanima me namreč postopek, preden stisnem in mu podam negativno oceno. Če ima kdo kakšne iskušnje prosim, da se malo razpiše.

lp
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Med opcijami izberes "Resolve a problem", potem pa gres naprej kot te vodi. Pac navedes da je condition not as stated oziroma kar najbolj ustreza tvoji reklamaciji. Ce si placal prek PayPal-a, gre na njihov resolution center, pustis nekaj dni casa za odgovor prodajalca, ce ne eskaliras v claim in zahtevas denar nazaj. Z oceno pa pocakas, da se postopek konca. Paziti moras le, da ne mine vec kot 45 dni od nakupa do prijave problema. Ce ti denar vrne nazaj, si po mojem prav tako zasluzi pozitivno oceno.

Meni se je tudi ze zgodilo, da sem dobil likalno parno postajo za nekaj cez 100 EUR s fuc elektroniko v AS NEW stanju z 30 dnevno garancijo. Doma probal, ni delalo. Kontaktiral prodajalca, je rekel da posljem nazaj in mi vrne denar. Brez najmanjse tezave.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.202
113
Evo, še z moje strani eno vprašanje.
Dobil sem eno zadevo (relativno ugodna cena) na Ebay UK. Prodajalec je imel označeno, da pošilja zgolj v UK. Zato sem ga pred biddanjem pobaral, če pošlje v Slovenijo in za kakšno ceno. Rekel je, da bo 30 GBP dovolj in jaz sem potem to zadevo dobil. Sedaj pa dobim odgovor, da je stvar malce težja in da bi stalo 55 GBP in mi je vrnil plačilo in zahteval preklic transakcije, ker sem kao zahteval pošiljanje v državo v katero ne pošilja. Lool. A vprašal sem ga preko Ebay messaging sistema, tako da ima Ebay dokaze, kaj je bilo dogovorjeno.
Zdej pa moralna dilema:
1.) Ga steram v kot in zahtevam dogovorjeno. Ter tako izpadejo Slovenci bad boys.
2.) Požrem zadevo in se strinjam s preklicem ter sem na mokro nategnjen. Ampak kao Slovenci ostanemo dober narod oz. narod katerega se lahko nategne.

Imam pa občutek, da je dobil malce premalo kot je hotel in ga to boli, pa bi rad dal še enkrat v prodajo. Biach.

PS: A je možno kje pogledat koliko pride poštnina iz UK za paket 50x30x30cm in teže enih 2,5 kilc? Oz. če mi kdo najde kakšno ugodno varijanto za pošiljanje tega v Slovenijo?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jah jeba, Royal Mail pošilja samo do 2kg. Potem pa imaš vse ostale kurirje od GLS, DHL, DPD, UPS, ... lahko tudi vidiš na njihovih spletnih straneh koliko računajo. Recimo DPD Classic (http://www.dpd.co.uk/product-services/europe_and_worldwide/europe/dpd_classic.htm) pošiljka do 5kg te stane 40 GBP, s tem da prodajalec lahko računa Postage & Packaging - pakiranje tudi ni zastonj. Verjetno je mislil poslati prek Royal Maila, ki je najcenejši do 2kg - mislim da pride nekaj čez 20 GBP za 2kg. Ker pa je paket težji od 2kg pa mora uporabiti drugega kurirja. Mogoče lahko sam presurfaš in poiščeš najcenejšega od kurirjev ter mu predlagaš rešitev. Čisto verjamem, da ima kateri od kurirjev ceno 55 GBP. Lahko odstopiš od transakcije kot je predlagal prodajalec ali pa sam najdeš najcenejšo alternativo in rečeš da ti pošlje prek nje. Ne moreš pa ga prisiliti, da ti pošlje za 30 GBP poštnine, saj je tudi napisal da bo 30 GBP dovolj vendar ima dokaz, da za 30 GBP ne more prek nobenega ponudnika poslati paketa - razen če ti ne najdeš cenejšega. Jaz sem dobival tudi težje pakete od 2kg za 19 GBP poštnine samo predvidevam, da se je tu šlo za pravne osebe, ki so imeli posebne pogodbe in tarife s kurirji.

LP
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.202
113
Hvala za nasvet. Se slučajno spomniš preko koga si dobil te pakete.
Sicer pa jaz tega ne razumem najbolje. Npr. Prodajam nekaj na Ebayu, se zajeb. pri poštnini in lahko potem prodajo razveljavim? Ker če je tako, potem je Ebay isto sranje kot Bolha. Skoraj.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.