Spletni nakupi e-BAY (3)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ne ni lih isto. Če bi on v listingu objavil da je poštnina za Slovenijo 30 GBP, ti nebi smel računati več. V listingu pa je opredelil, da prodaja samo v UK. Torej po eBay pravilih, lahko izniči transakcijo, ker je kupec iz države v katero ne pošilja. Tako da by the book on ni naredil nič narobe in je prijazno rekel, da ti raje skensla transakcijo kot da te ocuri za 55 GBP, čeprav ti je rekel, da bo 30 verjetno dovolj. Dobival sem od različnih ponudnikov, DPD, GLS... saj pravim, verjetno je odvisno s kom prodjalec podpiše pogodbo in če sodelujejo veliko, dobijo boljše pogoje. Meni je bilo najcenejše pošiljanje v UK iz SLO pri GLS. Tako da je mogoče za preveriti koliko pa računajo iz UK v SLO.

LP
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
OK še jaz imam eno vprašanje. Po 50 uspešnih nakupih se pa je vendar našel en, ki me je malo ugoljofal. Kupil sem xbox360 controller ki je mehansko poškodovan in ena izmed tipk ne deluje.
Pisal sem mu že preko ebay pošte in preko emaila in iz nobene strani nisem dobil odgovora. Res je, da ni stvar veliko vredna ampak kljub temu mu nebom pustil se norčevat. Zadeva je bila navedena kot rabljena vendar brez hibna, ima več enakih rabljenih kontrolerjev za katere dobiva pozitivne feedbacke. Zdaj pa mene zanima kakšne je postopek prijave ebayu oziroma kakšen je postopek, da dobim vrnjen denar, plačano je bilo preko paypala. Zanima me namreč postopek, preden stisnem in mu podam negativno oceno. Če ima kdo kakšne iskušnje prosim, da se malo razpiše.

lp

jaz sem naročeval uro Suunto T3c iz grčije. Šlo naj bi za black verzijo, ki je imela drugačen pas in svetle številke na temnem ozadju. Poslal mi je "navadno" verzijo, z drugim pasom in temnimi številkami na svetlem ozadju. Človek se je odjavil iz ebaya še preden sem dobil domov. Sem odprl dispute prek paypala, je rekel pošlji nazaj, ti jaz pošljem pravo.

Pa se mi je zdelo malo sumljivo, pa še rabil sem uro čimprej. Sma se potem prek paypal dispute zmenila, da mi da nazaj razliko v prodajni ceni med obema urama in mi je nakazal 10€.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
PS: A je možno kje pogledat koliko pride poštnina iz UK za paket 50x30x30cm in teže enih 2,5 kilc? Oz. če mi kdo najde kakšno ugodno varijanto za pošiljanje tega v Slovenijo?

iz amazon.co.uk so mi poslali wii sports resort pack + 2 knjigi, kar je skupaj zneslo nekje 5-6kg - navadna poštnina (DHL) je bila 14 funtov + davek

potem, ko so nekaj zabluzli, so mi poslali s priority express (na njihov račun) in je blo 42 funtov + davek (VAT), ki je verjetno nekje 20%

zdaj amazon ima sigurno dogovore s vsemi temi kurirji in je za njih dosti ceneje, samo lahko se pa recimo pri DHL pozanimaš za ceno transporta
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Huh, izgleda na DHL-u ne znam pogledat, ker mi je prišlo ven za Economy varijanto (4 dni čas dostave) ''samo'' 120 EUR.
grin1.gif

Mah, TNT je še najbolj zanimiv, v skrajni sili tudi doplačam celo razliko, ampak je pa ajn velik razočarajne nad Ebayem.
rolleyes-1.gif
 

tayfun

Pripravnik
2. jun 2009
102
0
16
Jaz sem pred dvema dnevoma kupil na ebayu navigacijo, prodajalec je imel napisano, da pošilja v US, Kanado in Avstralijo zastonj, V Evropo pa za cca. 20€. Nakar dam ''buy it now'' in dobim odgovor, da za pošiljanje v Slovenijo nima pogodbe, da pošilja samo v UK in Nemčijo... Včeraj pa sem videl, da mi je dal + feedback in zahvalo za nakup a kupnine mu še sploh nisem plačal. Poslal sem mu dva emaila, kako in kaj sedaj ampak odogovora več ni bilo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Če se nekaj "ustavi" na carini, kako te obvestijo? Ali moras sam klicati in preveriti?
En kos obleke je bil naročen iz ZDA , vrednost okoli 70€ , čeprav naj bi mi prodajalec napisal vrednost nižjo ( pod 20€ ) .

EDIT: No mi o vuku, vuk po pošti
grin1.gif

Paket prispel danes, 19.3. poslan iz ZDA , noben ga ni niti odprl,poslan pa je bil preko fizične osebe.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.269
271
83
38
Ljubljana
KSZ:

Kontoinhaber: Thomas
Kontonummer:
Bankleitzahl:

Kateri podatke moram vpisat, če plačam preko SEPA naloga?

IBAN, BIC, naziv, ulica, pošta, državo poznam

Namen? Referenca plačila s kontrolo/brez kontrole? Kakšna je razlika?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Dej clovk nebod smotan pa placi cez paypal ! Ce ga nimas (no, sej vem da ga nimaš, k drgac nebi mene spraševal
grin1.gif
) , mi dej €, pa ti jz kupim une corave brisalce =)
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Kaj mi lahko prosim kdo pove, kako je s carino. Super bi bilo ker na tem primeru: hlače cca 25 funtov poštnina cca15 funtov. Koliko bi bilo carine če so hlače iz Hongkonga. Se zahvaljujem vnaprej za vse uporabne odgovore.
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Odvisno kaksno vrednost bo gor napisu,pa če je iz pravne ali fizične osebe. Sem zanc naročil neko obleko za 70$ , pa je napisal manjso vrednost, poslano je bilo iz fizične osebe, pa je prišlo direktno domo, niti žiga ne nič ni blo gor. Bilo je pa iz ZDA.
 

tayfun

Pripravnik
2. jun 2009
102
0
16
No evo, zgodilo se je točno to česar sem se bal. Kot že rečeno mi je prodajalec že dvakrat sporočil, da mi artikla ne bo poslal v Slovenijo! Vmes sem pa kupil navigacijo pri drugem prodajalcu, sedaj pa me je prvotni prodajalec prijavil na ebayu, češ da nočem plačat...
 

ant

Pripravnik
Čao

Mene pa zanima ena stvar, in sicer sem kupil en objektiv na ebay.de, vendar prodajalca nisem pred tem vprašal ali pošilja v SLO. Ponavadi itak ne moreš sploh sodelovati v avkciji, če ne pošiljajo drugam. Tale je imel odprto in sem lahko ponujal, čeprav na oglasu piše, da pošilja le v nemčijo.

Prodajalec sedaj noče poslati v SLO, saj je to njemu kao prekomplicirano, čeprav sem mu lepo razložil, da gre na pošto in pošlje ne isti način, kot če bi pošiljal v nemčijo, pa se še vedno ne strinja. Mislim, da ga muči ker je bila na koncu tako nizka cena in bi se rad izognil prodaji.

Kaj lahko sedaj jaz storim?
 

pumaxx

Pripravnik
6. sep 2007
229
2
18
Z`dežele
Če nima nastavljene cene za pošiljanje v Slovenijo potem vprašaš. Če reče ne pomeni to NE in pika. Zanimaj se VEDNO pred nakupom. S tem dejanjem si spravil v težave sebe in njega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Ne skrbi, če imaš njegove odgovore v mailu zgolj to predloži in ne bo nič.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Kje najdem ta Dispute gumbek oz. kje se pritozim? Namreč enga modela imam že poun kur... neki sm narocu, 1 mesec je že tega pa še ni prislo, pa iz UKja vedno pride v roku tedna. On še zmer neki palamudi,skratka, kje se pritozim da mi vrnejo €.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik ant pravi:
Čao

Mene pa zanima ena stvar, in sicer sem kupil en objektiv na ebay.de, vendar prodajalca nisem pred tem vprašal ali pošilja v SLO. Ponavadi itak ne moreš sploh sodelovati v avkciji, če ne pošiljajo drugam. Tale je imel odprto in sem lahko ponujal, čeprav na oglasu piše, da pošilja le v nemčijo.

Prodajalec sedaj noče poslati v SLO, saj je to njemu kao prekomplicirano, čeprav sem mu lepo razložil, da gre na pošto in pošlje ne isti način, kot če bi pošiljal v nemčijo, pa se še vedno ne strinja. Mislim, da ga muči ker je bila na koncu tako nizka cena in bi se rad izognil prodaji.

Kaj lahko sedaj jaz storim?

Naj ti pošlje v Nemčijo, jaz imam kolega tam pa lahko pošlje k njemu če hočeš, on bo pa tebi naprej. Kakih 20€ mislim da stane da pošlje po dhl naprej v Slovenijo.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.