Spletni nakupi e-BAY (3)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

tayfun

Pripravnik
2. jun 2009
102
0
16
Jaz sem rešil zadevo kar s prodajalcem, je potem prekinil prijavo. Ebay pa je sporočil, da glede na posredovane maile ne bo sankcij.
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Kje najdem ta Dispute gumbek oz. kje se pritozim? Namreč enga modela imam že poun kur... neki sm narocu, 1 mesec je že tega pa še ni prislo, pa iz UKja vedno pride v roku tedna. On še zmer neki palamudi,skratka, kje se pritozim da mi vrnejo €.

Ob strani kjer drugace kliknes, da pustis feedback imas moznost izbrati Resolve a problem
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
kaj se pa dogaja danes z ebay?...ne dela spljoh...
confused-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Obrni se na tvojega ponudnika interneta, očitno jim tujina ne deluje. Meni na T2 dela BP.
Deluje mi .de , .com, .uk , brez problema...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Na kratko...paypal / ebay je ugodil meni,tako da je rešeno. Pise da bom dobil Refund na VISO, to mi sicer ni čist jasno kako dobis denar gor
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Eno vprašanje! Zadnjič sva s punco plačevala nekaj preko Paypala, sem se z enim dogovoril preko Ebaya ter mu nakazal cca. 270€. In pri vseh opcijah mi je računalo neko provozijo 3,5% + še nekaj?!?! Potem sem dal kot gift (darilo) in sem normalno plačal brez tega zneska! Torej za v bodoče, kako je sedaj s tem? Na ebayu sem kupil nek radio in je za plačat 140€, možnost je paypal. Torej koliko mi bo paypal cuknil za storitev če plačam kar direkt preko ebaya na njihovi strani? Kr v nasprotnem primeru plačam raje preko bančnega nakazila in me stane le 0,33€.

Hvala
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Bančno nakazilo te seveda ful krije v primeru da gre kej narobe ane?

Sicer pa jaz se nisem opazil da bi me paypal za karkol "obral" ...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Glej kupujem tam kjer sem 100% tako da to me ne skrbi in tudi Paypal ti ne krije povsod 100% ane? Samo v tistih oglasih kjer zraven piše je tako? No kot sem napisal sem zadnjič moral nek denar nakazat in sem šel na paypal stran ter not vnesel ime ter njegov paypal mail in mi je hotelo računat nek "Fee"? Torej zanima me kako je s tem Fee-jem?

Lp
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ne vem kaj ti je delalo, ampak paypal kasira provizijo od prodajalca, torej tistega, ki denar sprejema in ne kupca
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Hmmm res čudno! No moram jutri nakazat 140€ pa bom vido kaj bo napisalo... Še eno vprašanje, na ebayu imamo en račun na osebo X, plačali bi preko paypala s kartico osebe Y. A je to možno ali more bit Paypal račun od iste osebe kot je ebay account?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
No da povem... sem poizkusil ta izdelek plačat preko paypal-a od punce (skratka preko njene Visa Electron) in ni šlo, ko sem vse izpolnil mi je ven sledeče:

That credit card number is already assigned to another PayPal account. For security purposes, each card may only be assigned to one PayPal account. If you have already opened a PayPal account, please retrieve the relevant information and reattempt login using the link below. Otherwise please use a different card to create a new account.
 
Nazadnje urejeno:

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.589
85
48
Kaj še kdo ne more pošiljati sporočil na ebayu?

Mi meče ven opozorila, da nisem vtikpal pravilne varnsostne številke - pa nisem slep.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
to mi sicer ni čist jasno kako dobis denar gor
tud jest sem nekej preplačal, pa so mi vrnili že prejšnji teden....
mastercard pa še vedno "gluh"....dinarčkov kar ni...
confused-1.gif

je kdi imel izkušnje z tem in kako je uredil?

imam pa MC od NLB!
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Ja,ampak kam bodo nakazali ta denar? Saj na Viso kukr vem ne morem nakazovati si € gor ?? Transakcije pa tudi najbrs nebodo stornirali za 1 mesec nazaj,glede na to da so mi jo iz TRRja že trgali.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
No da povem... sem poizkusil ta izdelek plačat preko paypal-a od punce (skratka preko njene Visa Electron) in ni šlo, ko sem vse izpolnil mi je ven sledeče:

That credit card number is already assigned to another PayPal account. For security purposes, each card may only be assigned to one PayPal account. If you have already opened a PayPal account, please retrieve the relevant information and reattempt login using the link below. Otherwise please use a different card to create a new account.

če še nimaš paypala potem poveži njen paypal direktno s tvojim ebay accountom

jaz imam recimo svoj ebay acc še od takrat, ko ni bilo treba kreditne vnašat za registracijo, in imam paypal s fotrovim mastercardom(ker še nimam zaposlitve ne morem dobit kreditne na svoje ime, pa se mi ne da hodit s poroki na banko) pa je direkt povezano z ebayem. Tako da ko artikel kupim, dam takoj na pay now in prek ebaya zrihtam skoraj do konca, nato te linka na paypal kjer samo potrdiš še
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Ma najboljša opcija ti je Visa Electron vendar jo ima malokatera banka. Ko rabiš denar si ga NAKAŽEŠ gor in lepo plačaš. Nič ne moreš it v minus, če ti not udrejo ali pa ti jo ukradejo si lahko samo rit brišejo z njo.... Mislim da bom šel še ta teden na Abanko po njo...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.