Spletni nakupi e-BAY (2)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Ravno zaradi tega je po mojem napisana definicija kaj je blago nekomercialne narave (da si ne razlaga vsak posebej kaj je to). In tukaj nic ni omenjeno da ne sme bit kupljeno, samo da mora biti poslano od fizične osebe (kar pri meni je, kitajci pač), poslano je zastonj in je priložnostno, pa se samo jaz lahko uporabljam (je za osebno uporabo)...tako da izpolnjujem v bistvu vse pogoje...tako da po mojem tudi, če kupiš ne šteje kot komercialno blago če izpolnjuje zgornje pogoje.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
še eno vprašanje, pozna kdo kakšne pritožbene postopke?

Samo ne mores verjet kolko problemov zaradi nepismenega kitajca, ki gre zapakirat vse v en paket....
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
No nisem več dolžan 15 funtov, ampak samo se 4 funte.
Sem pa seveda moral dati case closed, kot si omenil.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Glej, sem imel že xy primerov in težav s Carinsko pošto, probal vse mogoče... tako da ne govorim na pamet. Razlago ki sem ti jo dal uporablja carinska pošta in jih s tega ne boš premaknil. Pritožbo moraš naslovit na Ministrstvo, toda na koncu pride isto ven. Been there, done that...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Samo toliko da dopolnim zadevo in vzamem v bran naše carinike. Eden izmed mojih paketov je prispel iz hong Konga, vrednost po računih je 39 €, poštnina je bila brezplačna, vsebina so bili 3 pari crocsov, poslano pa od fizične osebe. Vse skupaj je bilo v carinskem postopku in oproščeno vseh dajatev, tako da moram priznati da sem prijetno presenečen, da očitno tudi naši cariniki na mestu in upoštevajo zakonodajo.

Sem pa jim skupaj z skeniranimi računi poslal tudi obrazložitev, tako da očitno moja zgornja razlaga velja. Bomo pa videli še naslednje dneve ko pričakujem še takšnih paketov.
 

Kontejner

Zelenc'
7. feb 2010
3
0
1

Imam problem :

Na ebayu sem biddal na izdelek prodajalca ki ima samo 1 feedback , in je registriran samo 5 dni.

Poslal sem mu par sporočil, in sva se dogovorila za končno ceno.
Avkcijo je zaključil oziroma preklical ( torej se ni iztekla) .

Dal mi je svoj email naslov, in je rekel naj mu na ta email naslov nakažem denar.

Rekel sem mu naj ponovno naredi oglas na ebayu, in da da opcijo Buy It Now .

Rekel je da ker je registriran samo 5 dni, ne izpolnjuje pogojev da ustvari tak oglas.

Zatorej vztraja da mu denar nakažem preko emaila iz PayPala.


Zanima me če imam kakšno kritje če gre kaj narobe?
Ali lahko ko v PayPalu vnesem znesek, dodam opombe ? Npr : I'm giving you 300€ for your computer ' ?

Če mi naprimer pošlje čokoladico namesto računalnika, ali se lahko kako pritožim ( glede na to da ni bilo
kupljeno preko ebaya , ampak samo preko paypala) ???

Ali bi se moral izzogniti temu prodajalcu ?
na vsak način bi rad sklenil kupčijo,saj je zame res ugodna, ampak želim da je vse črno na belem.

Hvala
 

Jst10

Pripravnik
1. sep 2008
150
0
16
Jaz osebno bi se mu izognil v velikem loku.
Takoj ko placas neko stvar na nek drug naslov (torej ne direkt preko ebaya - torej na koncu bidanja, ko ti sporocijo, da si zmagal in imas opcijo pay now, ampak na nek x naslov) imaslahko tezave pri morebitnem vracilu oz. pri uveljavljanju paypal garancije ...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Jaz imam samo 2 feedbacka, pa sem brez problema oddal oglas Buy it now in pa tudi avkcijo, tko da to kar on govori , smrdi na 100 metrov.

Kupi preko ebaya oziroma poisci drugega prodajalca, tale te zna pelat scat..
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
KSZ!

Vprašanje
smile-1.gif


Naročil nekaj šare na DealExtreme in vrednost paketa je 22,16
cry12bpy.gif

me bo jeb... za 16 centov če mi pregleda paket oz. zahteva račun?

Če mi paketa ne odprejo ga dobim direktno na dom?

V primeru zapleta s carino, grem lahko urejat direktno na carinsko pošto(cesta v mestni log), ali obvezno preko maila oz. pošte?
 

zgrabljenec

Fizikalc
4. sep 2007
1.524
0
36
MS ali LJ
Jaz pa iščem nekoga, ki tudi prodaja na ebayu, da bi mi objavil oglas, seveda plačam, sam namreč ne prodajam na ebayu! Torej, če kdo lahko mi prosim naj javi na ZS!

Lp
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Če je mali paket ga morda sploh ne bodo odprli in bo prišel direkt na dom. Glede tistih 16 centov je pa čisto odvisno od tega kakšne volje bo carinik, ki bo odpiral paket
frown-1.gif
Meni je že šlo skozi da so zahtevali račun pa sem jim forwardiral po mailu račun za 23€ in so poslali naprej brez carine.

Včasih si lahko šel urejat direkt, zdaj pa ne vem...
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Prodajalec mi je poslal napačen artikel, plačal sem carino. Izdelek, ki je poslan je vreden veliko manj in zanj sploh ni potrebe po plačilu carine. Ponudil mi je, da mi pošlje še enkrat pravilni artikel. Starega mi ni potrebno vrniti. Kako naj se izognem še enkratnemu plačilu carine? Bi bil izpis iz paypala in pritoba dovolj? Namreč izdelka ne bom plačal nič ker je bila napaka.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.713
1.621
113
je možno da ti prodajalec (ni preko ebay) že vračuna naš ddv in carino v skupni znesek in ti to pokasira? to namreč naredijo na shoes.com
stupid-1.gif
kak pol naši vedo da je to že plačano in te ne skasirajo še 1x?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
To naredijo tudi na digitalrevu (foto oprema) - in vse štima. Jaz nisem doplačal nič več. Očitno imajo stvari dobro urejene.
 

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
KSZ!

Vprašanje
smile-1.gif


Naročil nekaj šare na DealExtreme in vrednost paketa je 22,16
cry12bpy.gif

me bo jeb... za 16 centov če mi pregleda paket oz. zahteva račun?

Če mi paketa ne odprejo ga dobim direktno na dom?

V primeru zapleta s carino, grem lahko urejat direktno na carinsko pošto(cesta v mestni log), ali obvezno preko maila oz. pošte?


Tale stran DealExtreme... ma so arogantni do konca. Dva paketa sem sicer dobil BP. Zadnjič mi pa niso v paket dali ene zadeve za 9€ in ena stvar za 4€ je bila pokvarjena. JIm lepo napišem kaj pa kako - pa ni bilo nobenega odgovora (pisal sem večkrat na več naslovov). Sedaj imam odprt distut na paypalu, vendar se tudi tam ne javljajo. Sicer je sedaj zadeva že v rokah paypal-ovih odvetnikov... Pa da vidim, kakšen bo razplet. Saj znesek ni velik - ampak vsaj opravičili bi se lahko, če jim je že težko denar vrnit.
lp
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.