e bike?

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.940
-1.486
63
Kaj je narobe s čelado na kolesu? A pri 25km/h se ne poškoduješ, če padeš?
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
138
3
18
..že kar nekaj takšnih sem videl. Elektrika pomaga ali pa samo na gumb brez poganjanja pedal. 20 colska kolesa, zložljiv... kot neki Ponny. Ko ga naslednjič srečam, pogledam firmo...

hvala!

@ motofrik
nic narobe s celado, ne rabim niti 25kmh, problem je , da ne morem pedalirat, zdravstevi razlog, zaradi tega tudi hodim tezko,
s takim biciklom bi bil bolj mobilen, brez registracije itd
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
hvala!

@ motofrik
nic narobe s celado, ne rabim niti 25kmh, problem je , da ne morem pedalirat, zdravstevi razlog, zaradi tega tudi hodim tezko,
s takim biciklom bi bil bolj mobilen, brez registracije itd

kaksen pa je namen takega vozila? kaksne so razdalje?

ce ne morete poganjat, vprasanje koliko dalec vas bo lahko le baterija peljala?

mogoce bi bil bolj kaksen namenski elektricni vozicek primeren?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
..že kar nekaj takšnih sem videl. Elektrika pomaga ali pa samo na gumb brez poganjanja pedal. 20 colska kolesa, zložljiv... kot neki Ponny. Ko ga naslednjič srečam, pogledam firmo...
V Evropi so dovoljeni "pedaleci" torej elektrika pomaga izključno pri gonjenju do 25km/h. To so kolesa!
Vse ostalo so "mopedi" - električni ali kakšni drugačni. V E-leclerc imajo tak nizko sedeči "moped" na elektriko - registriraš ga kot klasičen moped do 25 km/h.
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
138
3
18
kaksen pa je namen takega vozila? kaksne so razdalje?

ce ne morete poganjat, vprasanje koliko dalec vas bo lahko le baterija peljala?

mogoce bi bil bolj kaksen namenski elektricni vozicek primeren?

kratke razdalje, baterija bi vzdrzala, max 20 km
vozicek so mi ze predlagali, trenutno se nisem v tej fazi, pa se tezave pri plocnikih sem opazil
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Kaj pa oni električni skiro, ko se sedi na njemu...? En starejši par, 70 letnika, ju imata. Cca 25 končna, se pa vozita po opravkih z njim, cca 5 km daleč v trgovino. K sreči je naš kraj bogat s kolesarskimi stezami.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
kratke razdalje, baterija bi vzdrzala, max 20 km
vozicek so mi ze predlagali, trenutno se nisem v tej fazi, pa se tezave pri plocnikih sem opazil

potem pa električni skuterji. so tudi taki čisto lahki in okretni... bo kdo od ebikekerjev povedal, če kolesarska baterija zdrži 20kom pogona.

kaj takega...
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
138
3
18
Kaj pa oni električni skiro, ko se sedi na njemu...? En starejši par, 70 letnika, ju imata. Cca 25 končna, se pa vozita po opravkih z njim, cca 5 km daleč v trgovino. K sreči je naš kraj bogat s kolesarskimi stezami.
zna bit problem
"Električni skiro do 250 W brez sedeža za uporabo ne potrebuje registracije. Če pa skiroju dodamo sedež, je registracija potrebna. V tem primeru električni skiro spada v kategorijo »moped«. Običajno imajo e-skiroji s sedeži tudi večjo moč in dosegajo višje hitrosti, kar jih uvršča v kategorijo mopedov, za katere je zakonodaja drugačna."

Več na: https://racunalniske-novice.com/elektricna-kolesa-elektricni-skiroji-zakonodaja-2022/ - racunalniske-novice.com
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ja in kaj je pol problem? Pač moraš it čez 4 leta na tehničnega in vsako leto plačat zavarovanje + registracijo = 25-35€.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
zna bit problem
"Električni skiro do 250 W brez sedeža za uporabo ne potrebuje registracije. Če pa skiroju dodamo sedež, je registracija potrebna. V tem primeru električni skiro spada v kategorijo »moped«. Običajno imajo e-skiroji s sedeži tudi večjo moč in dosegajo višje hitrosti, kar jih uvršča v kategorijo mopedov, za katere je zakonodaja drugačna."

Več na: https://racunalniske-novice.com/elektricna-kolesa-elektricni-skiroji-zakonodaja-2022/ - racunalniske-novice.com
Čim v sestavku zagledaš stavek, ki se začne (ali vsebuje v sredini - da ne bo dlakocepljenja) besedo "Običajno ...," je popolnoma jasno, da gre za prosti spis nekega pisuna ali novinarja in se na to na noben način ne gre zanašati, razen kot iztočnico za nadaljno raziskavo v neki smeri.
Če konkretni e-skiro s sedežem nima večje moči niti ne dosega višje hitrosti, je vse, kar sledi "običajno" zgolj navlaka. Je registracija potrebna, ali samo običajno potrebna?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ferdo

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Registracija vozila, ki zagotavlja, da ima vozilo vsaj zavarovanje avtomobilske odgovornosti, ni nujno slaba stvar. V primeru nesreče, kjer si kriv, je postopek enostaven. Če si z nekim e-kolesom, ki mogoče v resnici ne ustreza EU prometni zakonodaji, imaš lahko naenkrat več težav, čeprav bi ti mogoče kako drugo zavarovanje pri hiši krilo odgovornost kolesarja.