Spletni nakupi e-BAY (3)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Na ebay.co.uk se večina stvar najde ceneje, samo ko je razlika par centov se mi ne da zafrkavat in kupim tam kjer vem da ne bo čisti krš (problem pri izdelkih, ki so kloni klonov) in kjer ni težav z reklamacijami
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Jaz preko alibaba nekako ne kopujem, ker večina nima paypal, pa večinoma moraš kupiti več izdelkov hkrati; Preko ebay-a plačaš takoj, saj ti ne pošljejo preden ni prejetega plačila..
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Aha thx za pojasnilo glede plačila.

Ja alibaba je orientirana na wholesale, na aliexpress pa lahko kupuješ posamezne artikle.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Do 500 EUR imaš buyer protection, vendar ne zato, ker boš rekel, ah ni mi všeč. Bo moralo biti kaj res narobe z uro in da prodajalec tega ni omenil. V primeru, da nekaj ni kul, pač probaš skomunicirat s prodajalcem. Če glumi, odpreš dispute, poslikaš, opišeš itd. pa potem eBay/PayPal odloči. Pri meni je še vedno odločil v mojo korist, a sem imel ustrezne argumente in slikovne dokaze.
 
22. jul 2007
12.855
1.330
113
123
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Kakšna je navada na ebayu, a takoj plačate, ko oddate naročilo ali kasneje ko odposlano, prejeto?
smile-1.gif


Aja, kaj pa aliexpress.com, kupuje kdo tam?

To recimo deluje ql (sicer je dokaj neuporabno)
grin1.gif

http://www.aliexpress.com/item.../743218673.html

Tole je pa smešno za crknit:
http://www.aliexpress.com/whol...=0&manual=y

Nisem še nikoli tu kupoval sicer, je pa forumaš kwa v eni drugi temi napisal, da ima dobre izkušnje s to stranjo.
Sodelavec nabavlja od tam zaenkrat ima pozitivne izkušnje, mislim pa da nimajo paypala ampak eurocard, visa, ipd, imajo pa zanimiv način plačevanja, ko izdelek naročiš ti samo rezervirajo denar na kartici in ne trgajo, ko pa zadevo dobiš in si zadovoljen z izdelkom potrdiš plačilo in se takrat plačilo dejansko izvede.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
ima štiri ocene,ki niso čisto pozitivne, 3 so mu dal nevtral in eden -. pri takih je treba bit bolj previden, pa ne da ne bi poslal, ampak zna kaj mutit.
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik cunctator pravi:
ima štiri ocene,ki niso čisto pozitivne, 3 so mu dal nevtral in eden -. pri takih je treba bit bolj previden, pa ne da ne bi poslal, ampak zna kaj mutit.
Sem ga prepričal da je poslal na mail več slik in je ura precej spraskana, tako da sem si premislil...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Btw odločam se med temi pa ne vem katero vzet
CASIO EDIFICE

EF-550RBSP-1AV RED BULL
EFA-133D-1AVEF
EFA-131BK-1AVEF
EQW-M1100DB-1AER
EQW-M1000DB-1AER
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Iz zadnjega linka sem pravkar probal in bi jo dobil celo s free shipping.

Prva mi ni všeč zaradi gumijastega pasu.
Dovolj ugodno? Jaz, za približno tako ceno večinoma dobiš na ebayu RedBull edition te ure, ki je drugače v prosti prodaji nekoliko dražja. Trgovec je sicer iz španije (kar mi je malo sumljivo), samo feedback ima ok http://www.ebay.de/itm/ws/eBay...E:B:ONA:US:3160
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem kupil uro za 330 EUR z Amazon.de - niso pošiljali v Slovenijo, so pa poslali iz Nemčije v Anglijo (izanglije.com) pa sem potem plačal 8 EUR poštnine, da so mi pripeljali v Slovenijo. Če nekaj res želiš, se že znajdeš.
smile-1.gif


Pri nas pa enaka ura 700 EUR
bonk.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Nakup preko amazona tudi za stvari, ki jih ne pošiljajo v Slo še nikoli ni bil problem
wink-1.gif
. Je pa včasih potrebno dobro preračunat. Se mi je že zgodilo, da je bila cena za kak artikel (sesalnik) zelo ugodna, toda zaradi velikosti in teže paketa se je na koncu izkazalo, da bi profitiral točno 2€ v primerjavi z nakupom iz nemškega amazona, kjer najprej zaradi visoke cene nisem razmišljal o nakupu.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Itak je vedno treba iti do zadnjega koraka (in skoraj plačati)
bonk.gif


Potem pa kot si rekel, te včasih kar mine ob stroških poštnine in samo zapreš vse skupaj.
smile-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.