spletna stran v SLO, podjetje registrirano v RUS

armstrongpro

Zelenc'
9. maj 2014
6
0
1
pbutec... to je bilo mišljeno prej, če bi on imel podjetje v RUS... sedaj pa je tako, kot sem mislil v samem štartu, da bi jaz imel vse tukaj, sepravi, da nima nič veze z rusijo... vse kar bi on naredil kar se tiče denarja je to, da bi mi poslal izdelke meni na dom, pa za plačilo carine bi mi nakazal na račun, potem pa ko se zadeve prodajo mu jaz to vrnem + % od prodaje.
če to bi on hotel nardit posel s kakšno že obstoječo trgovino tukaj, bi se zgodilo to, da ko bi on naredil ponudbo, da bi prodajal ta izdelek, ki v trgovini lepo rekli ne hvala in sami kontaktirali proizvajalca in on od tega nebi mel nič, jaz bi mu pa vedno dal % od prodaje. on ni noben proizvajalec., niti ne preprodajalec tega.. on samo vidi priložnost, ki se tudi meni zdi obetavna. ko se trgovina postavi, bi bil na začetku samo en izdelek, kasneje več, logično... jaz sem pa že kontaktiral proizvajalca iz US, glede popusta na količino in ceno pošiljanja.

v najslabšem primeru bom pisal račune na bratov doo, za teh prvih 200-300 komadov tega izdelka, pa če bo šlo dobro, potem odprem svoje podjetje, če pa ne pa zaključim...
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Potem pa kar veselo na delo. Pa pošlji nam link do spletne strani (ko bo zalaufala), ker boš zagotovo prodajal zelo zanimive izdelke ...
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Lahko že sedaj poveš kaki izdelki so to...neke ekskluzive od tega podjetja itak ne moreš pričakovati, lahko pa ti kdo da nasvet, če se sploh splača prodajat tako zadevo...
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst tukaj vidim, da bo več davkov, provizije in carine, kot bo vse skupaj vredno:)

paket iz usa, on denar teb na račun, ti nazaj denar njemu na račn, davki v sloveniji od tvojga dobička, davki v rusiji od njegovga dobička. si psloh ne upam pomislt kako potem to zgleda na edavkih:)

Načeloma sem tudi sam trmast in kdaj rinem z glavo skozi zid, ampak tukaj se pa strinjam s komentarji. Ali prste srtan ali pa kot zastopnik.
 

North

Pripravnik
9. sep 2008
52
0
6
Če ima brat že uspešen d.o.o., se zmeni z njim, da lahko za začetek delaš prek njegovega d.o.o. in tako ne boš imel nobenih nepotrebnih stroškov. V računovodstvu lahko povsem ločeno vodijo tvojo in njegovo dejavnost, tako da ne bi bilo dilem.

Poleg tega pa ti bo še brat pomagal s kakšnim nasvetom.

Lp
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik armstrongpro pravi:
....uglavnem... gre se zato, da jaz ne morem ustanovit podjetja, ker nimam začetnega kapitala, tudi za s.p. se mi zdijo mesečni stroški trenutno preveč, zato bi blo najlažje preko njega.... ampak če res ni druge, potem bo nakazal denar meni, za začetek. ampak, v vsakem primeru boma pa začela s tem, tako ali drugače.... zato sem samo vprašal če je kakšna možnost glede tega, ker se nama zdi lažje.

Težko boš karkoli naredil, če nimaš pripravljenih 7500 za investicijo - tudi, če si "samo" s.p. Če so ti mesečni stroški previsoki, potem...
Če je domnevni posel tako zanesljiv, naj Rus v Sloveniji ustanovi podjetje, ti boš direktor...

Vsekakor se brez podjetja v Sloveniji jaz tega ne bi šel; ne zaradi lastniške strukture, ampak zaradi preglednosti poslovanja..
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Če je domnevni posel tako zanesljiv, naj Rus v Sloveniji ustanovi podjetje, ti boš direktor...

In Rusu lahko pove še, da to sploh ni problem, ker se v Sloveniji najde več kot eno podjetje, ki ponuja ravno storitve ustanavljanja podjetij za ruske državljane, tako da ne bo imel s tem nobenih zafrkancij. Par deset jurjev začetne investicije mu pa tudi ne bi smel biti problem, glede na prebrano.

Ali pač...