spletna stran v SLO, podjetje registrirano v RUS

armstrongpro

Zelenc'
9. maj 2014
6
0
1
Najprej vsi lepo pozdravljeni!

Torej jaz in moj partner iz Rusije odpirama novo spletno stran v Sloveniji... sedaj so pa vsi detajli glede podjetja(ki še ni ustanovljeno) še nepojasnjeni... po dolgem razmisleku in preverjanju glede podjetja v SLO sva nekako prišla do zaključka, da bi bilo najlažje, če bi bilo podjetje registrirano v Rusiji, skladišče in pošiljanje bi pa potekalo z mojega doma. sedaj me pa zanima, če je to sploh mogoče? Ter kako je glede davka, se plača normalno 22% ali ne?
Pa še nekaj.... Izdelke bi on naročil in plačal v RUS, prišli bi z USA na moj dom... od tu jih pa jaz razpošljem po SLO... ter kjer bi se šlo za plačilo s kartico, bi dobil on nakazano na podjetje ali ne?

najlepša hvala!

lep pozdrav, Kristjan
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Sci-fi... Rusija sedež, tukaj podružnica. Storitev je očitno opravljena tukaj, torej rabiš registracijo za davčno številko tukaj. Precej zapleteno vse skupaj.
 

armstrongpro

Zelenc'
9. maj 2014
6
0
1
hvala za odgovor

bi se dalo mogoče iti v detalje(ja, nov sem na tem področju, zato po pravici povedano nimam pojma, ampak se bom pa naučil!)?
če je to možno... podjetje registrirano tam, ampak, seveda, da se vse davke tukaj plača, nekako tako je bilo mišljeno, ker mora bit vse legalno seveda... ampak podjetje pa v RUS... gre se zato, ker jaz bi samo prodajal oz razpošiljal, davek in vse stroške bi pa kril on... zato sprašujem kakšne so možnosti, če se da slučajno?

hvala, lp
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Meni tole izgleda zelo zelo čudno. Pazi, da ne boš izpadel grešni kozel za kakšne partnerjeve mutne posle. Bodi zelo previden in si najdi nekoga, ki se na posel dobro spozna, ti si očitno začetnik. Hmmm, ali si ti našel Rusa ali je on našel tebe?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

zmaga.gif
Se pridružujem. Jaz ne bi šel v tako španovijo.
Če se posel izvaja v Slo, mora tudi denar biti nakazan na Slo bančni račun in ne direkt v rusijo. Drugače imaš prst v riti, pa še carina je vmes, ker Rusija ni v EU.
 
Nazadnje uredil moderator:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
saj nimam nič z njimi samo zazdelo se mi je da bi morda poznal osebo po podpisu v prvem postu.
Drugač je pa jasno da tak posel ne bo šel,dvakrat ne EU pravni osebi in na koncu EU
 

armstrongpro

Zelenc'
9. maj 2014
6
0
1
spoznala sva se čisto po naključju, neboste verjeli... na igrici, ki nima nikakršne veze s poslom... vprašal je za skype, ker je rus in nezna tekoče angleško in je spraševal za nasvete za punco.. potem sva se pogovarjala o ''vremenu''... kasneje pa je omenil, da bi lahko poslovala, ker tega izdelka, ki bi ga prodajal, še ni na našem trgu, tudi ga ni na trgu sosednjih držav.
uglavnem... gre se zato, da jaz ne morem ustanovit podjetja, ker nimam začetnega kapitala, tudi za s.p. se mi zdijo mesečni stroški trenutno preveč, zato bi blo najlažje preko njega.... ampak če res ni druge, potem bo nakazal denar meni, za začetek. ampak, v vsakem primeru boma pa začela s tem, tako ali drugače.... zato sem samo vprašal če je kakšna možnost glede tega, ker se nama zdi lažje.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
G*d dammit, kolk tole meni sumljivo zveni
frown-1.gif


A si preprican, da je to dobra ideja?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik armstrongpro pravi:
spoznala sva se čisto po naključju, neboste verjeli... na igrici, ki nima nikakršne veze s poslom... vprašal je za skype, ker je rus in nezna tekoče angleško in je spraševal za nasvete za punco.. potem sva se pogovarjala o ''vremenu''... kasneje pa je omenil, da bi lahko poslovala, ker tega izdelka, ki bi ga prodajal, še ni na našem trgu, tudi ga ni na trgu sosednjih držav.
uglavnem... gre se zato, da jaz ne morem ustanovit podjetja, ker nimam začetnega kapitala, tudi za s.p. se mi zdijo mesečni stroški trenutno preveč, zato bi blo najlažje preko njega.... ampak če res ni druge, potem bo nakazal denar meni, za začetek. ampak, v vsakem primeru boma pa začela s tem, tako ali drugače.... zato sem samo vprašal če je kakšna možnost glede tega, ker se nama zdi lažje.

Bejži stran, ko te bo nategnil kot mačka!!! Se boš lahko našel v Krambergerjevem skladu, ne ga srat!
uf-1.gif
 

armstrongpro

Zelenc'
9. maj 2014
6
0
1
on drugače dela SEO preko interneta, zati bi bila spletna stran na prvem mestu med zadetki... ima ekipo za postavitev strani, promo video in vsi detajli... uglavnem vse kar mora bit za uspešen štart.

ali bi lahko argumentiral zakaj se zdi sumljivo...ker jaz sem še študent in sem res čisto neizkušen, imam edino srečo, da imam brata, ki že ima zelo uspešen d.o.o. zato mi tudi da kakšen nasvet, ampak zato kar sprašujem, se mu pa res niti ne sanja. torej zakaj bi bilo sumljivo, kaj lahko gre narobe?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vzemi vsaj zastopstvo, če nimaš kapitala za distribucijo.
Odpreš s.p. z dejavnostjo in se greš zastopnika njegove firme - z vso možno pravno podlago! NIČ ne smeš prepustiti naključju ali partnerjevemu samovoljnemu odločanju!

Najdi si dobrega pravnika za nasvet. Jaz bi vprašal na OZS.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Če ima vse to pripravljeno, je verjetno s tem produktom že uspešen v kateri tretji državi? Naj da kak link in preveri.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Zadeva je nateg, študentek pa naiven. Sicer pa stroški popoldanskega s.p. so en drobiž, pa brat ima d.o.o., samo vsi se te izogibajo, ker vohajo nateg na 1000km, le to naivno vstrajaš in iščeš nove variante ...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Priložnosti za zaslužek in nateg naivnežev očitno nikoli ne zmanjka. Sedaj celo iz Rusije. Je pa zanimivo, da bi se šel posla z nekom, ki ga še nikoli v življenju ni srečal.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Rus ga je spraševal za nasvete glede punce in sedaj sta že prava prijatelja.
smile-1.gif
 

armstrongpro

Zelenc'
9. maj 2014
6
0
1
ker se pač ne da, da bi bilo podjetje rusko, prodaja pa tukaj, bi bilo pač treba tukaj odpret s.p.... začetne stroške bi kril on(material in odprtje podjetja). najprej bi bila trgovina online, pa tudi vse ostale strani za oglaševanje(facebook, youtube), pa še s SEO se ukvarja, zato spletno stran nebo težko najti na internetnem iskalniku, celo video sva že oblikovala, ki ga je naredila grafična oblikovalka, je res kot mora bit, celo logotip je že narejen, celo v videu, profesionalno grafično oblikovan, izgled 1a... šele zatem bi bilo govora o denarju, kolikor ga je pač treba... in kolikor se meni zdi, če lahko kdo koga nategne, bi lahko jaz njega, ker bi on denar nakazal na lepe oči... ampak jaz ga ne mislim...zato me res zanima, kje bi tukaj lahko bila zanka? ali lahko kdo dejansko argumentira? seveda se bom posvetoval s kakim pravnikom, še prej grem na OZS.... vse mora bit legalno, pa na papirju, to mi je jasno.
to, da bi bilo podjetje v RUS, prodaja pa tukaj, je bila pa v osnovi moja ideja, ker se mi je pač zdelo lažje. nevem pa, kdo se me izogiba? gre se samo za to, ker nihče ni vedel detajlov glede mojega vprašanja, res pa je, da še nisem vprašal pravnika oz na OZS.
sicer pa on osebno takšne trgovine še nima, ker je tam glede tega trg že poln... pri nas pa je zadeva še nepoznana, zato je precejšen potencial...
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Oprosti, ampak s tabo človek mora biti grob, glede na to da si butl od butla. Preberi se ...

Citat:
Pa še nekaj.... Izdelke bi on naročil in plačal v RUS, prišli bi z USA na moj dom... od tu jih pa jaz razpošljem po SLO... ter kjer bi se šlo za plačilo s kartico, bi dobil on nakazano na podjetje ali ne?

Kaj ti ni jasno? Stranka bo naročila robo, plačala direktno Rusu na TRR. In potem on ne bo nikoli kupil robe v USA in je poslal tebi. Na.fukal si pa ti, ker je tvoja spletna stran ...
Če bi on bil proizvajalec nekega artikla, pa bi iskal trgovino v Sloveniji, ki bo prodajala artikel, bi zadevo vzel resno. Glede na to, da pa gre za klasičnega preprodajalca neke robe iz USA, pa ne vidim kje vidiš ti biznis. Zdaj še samo reči, da bosta Jabolka prodajala, pa si zmagal.
hysterical-1.gif

Sem prepričan, da gre za artikel, za katerega bi se folk stepel, ker on mora dejansko narediti biznis v nekaj tednih ... preden se vsuje plaz pritožb nategnjenih kupcev.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.106
915
113
Emona / Carnium
Za najti navineža je vsako tržišče dovolj veliko
smirk-1.gif


Jaz se posla na tak način ne bi šel.
Rus ima nek izdelek, ki ga ni na našem trgu, dobavlja pa ga iz ZDA? Zakaj natanko pa ti potrebuješ Rusa, če se želiš iti prodajo ameriškega produkta? Če te zares mika spletna prodaja, kontaktiraj dobavitelja iz USA. Vendar, že to je lahko utopično zastavljen poslovni načrt.
Pa še pojma nimaš o spletni prodaji...mislim, da se ti zdi, da je spletna prodaja postavitev spletne trgovine in razpošiljanje paketkov. Daleč od tega. Razmisli, da bi počel kaj drugega. Recimo: prostovoljstvo. Da pridobiš kakšne izkušnje itd.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Tipična slovenska fora, vsak misli, kaki denarji se v nekem poslu vrtijo....brez razmisleka, brez izkušenj, brez kapitala...same neke dobičke vsi vidijo....že videl več takih junakov, ki so potem klavrno propadli...
 
Nazadnje urejeno: