Spet prenosnik

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Enkrat v začetku naslednjega leta imam namen menjati prenosnik. Zdajšnji je očitno premalo sposoben in mi že večkrat povzroča preglavice.

Pa me zanima, kakšnega naj vzamem.

Uporabljam ga za internet, download, predvajanje filmov in poslušanje glasbe, Office ... Kakšnih igric ne igram, tudi kakšnih posebnih programov ne uporabljam. Pač neka klasična ''študentska'' uporaba prenosnika.

Baterija ni tako pomembna, ker bo tako ali tako večino časa priklopljen na elektriko.

Cena naj bi bila recimo do 800€ (maksimalno 1000€).

Kaj predlagate?
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Špartanski stil
smile-1.gif


Tile prenosniki mi niso najbolj všeč (oblikovno), pa še tale čudna varianta namesto miške je, krogec sredi tipkovnice. To mi ni všeč. Saj res, da bom večino časa uporabljala zraven navadno miško, samo včasih se pa tudi zgodi, da miške ni in je potrebno uporabiti touchpad. Tisti krogec mi pa ni najbolj simpatičen za uporabo.

Ta varianta mi je bolj domača:
asus+z63a+touchpad.jpg


Drugače pa kar se videza tiče so mi na prvi pogled najlepši Toshibini.

_47748b68117d2.jpg


Ampak je funkcionalnost pred videzom, tako da to pustimo za konec.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Tile prenosniki mi niso najbolj všeč (oblikovno), pa še tale čudna varianta namesto miške je, krogec sredi tipkovnice. To mi ni všeč. Saj res, da bom večino časa uporabljala zraven navadno miško, samo včasih se pa tudi zgodi, da miške ni in je potrebno uporabiti touchpad. Tisti krogec mi pa ni najbolj simpatičen za uporabo.

Oblikovno so pač bolj resni, konzervativni. Je pa ohišje bistveno boljše od HP-jev, Acer-jev in podobnih v tem cenovnem razredu.

Še glede "miške". Na tisti strani imajo napačno sliko, saj imajo modeli Thinkpad tako TrackBall (rdeč krogec) kot tudi TouchPad (tisto na tvoji sliki).
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Ok, dobro.
Lenovo:
+ ohišje
+ touchpad.
Ima že malo več točk.
smile-1.gif


Na kaj pa moram paziti, če ne bi rada, da se računalnik pregreva? Zadnje čase imam prenosnik prižgan po več dni skupaj, pa mi ta zdejšnji močno brni zaradi ventilatorja, pa tudi temperatura procesorja je višja. Zaradi tega deluje upočasnjeno.

Kaj še predlagate?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kvalitetnega proizvajalca in "skromnejši" procesor.

Pregreval se noben ne bo, ker to spada pod garancijo če se nekaj "pregreva" in tako "ne dela".

Poglej še za Samsungi.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Pa ne bo takšen skromnejši procesor potem vplival na samo uporabo prenosnika?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Seveda bo....v pozitivnem smislu.
cheer.gif


Nisem mislil, da kupi nek arhitekturno zastarel procesor, ampak samo daleč od topmodela. Pri prenosnikih je skorja zadnja stvar, katera te naj skrbi moč procesorja, ker ravno najmočnejši modeli ponavadi s sabo prinesejo veliko negativnih stvari (višja cena, večja poraba energije, vroče delovanje...).

Pri prenosniku najprej zaslon, ohišje, garancija potem tipkovnica in touchpad, hitrost diska, procesor, primerna grafična, priložen software in njegova dodatna vrednost potem pa šele količina pomnilnika (ker se zadeva zlahka dokupi in zamenja, ponavadi tudi ceneje), optične enote....
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Pri R61i je zelo dobrodošlo tudi to, da nima odprtin na spodnji stran ampak samo ob robu (zadaj ter na levi strani). To pomeni brezskrbno uporabo v naročju, saj mu s tem ne preprečiš odvajanja toplega zraka.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Običajno ni v moji navadi, da bi prenosnik imela v naročju. Kar pa se odprtin na sprednji strani tiče pa tudi iz estetskega vidika ni najboljše.

Garancija je tako ali tako obvezna pri takšnih napravah.

Tale tvoj predlog mi je vizualno bližje kot prvi. Pa še cenovno ugodnejši je.

Ni zs
confused-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Nisem rekla, da želim lep prenosnik.

Sicer pa Apple vizualno ni nič kaj posebnega.
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Lej za tako ceno k dobiš unga thinkpada R61 jest sploh ne bi več razmišlu. Kokr boš preveč razmišlala teži bo kej izbrat.
Sej men se je na začetku tut zdel ta R61 grd, ampak ko vidš, kaj vse zmore......
Aja pa jest bi od lenova sam thinkpad serijo kupu ne pa navadnga lenova!
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
>> Aja pa jest bi od lenova sam thinkpad serijo kupu ne pa navadnga lenova!

Kakšna pa je razlika med thinkpad serijo in navadnim?
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Navadn lenovo je isti kokr če kupš kakšnega Acerja. Thinkpad je pa ubistvu biznis serija in je za to bolj vzdržljiv, boljše ohišje, itd...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
>> Aja pa jest bi od lenova sam thinkpad serijo kupu ne pa navadnga lenova!

Kakšna pa je razlika med thinkpad serijo in navadnim?

Velika. Predvsem v kvaliteti ohišja in robustnosti. To pa zato, ker so serije N iz laboratorijev samega Lenova, medtem ko so Thinkpadi primarno IBM-ova pogruntavščina, vendar je le ta prodal celotno linijo Lenovu. Torej Thinkpadi so v bistvu "znamke IBM", le na njih piše Lenovo. Zaenkrat. Upajmo, da bo tako tudi v bodoče, ker so IBM-ovi prenosniki bili eni izmed najboljših.

Glede estetike rež za hlajenje - napisal sem, da so reže na zadnji stranici skrajno levo ter na levi stranici skrajno zadaj. Na samo estetiko ne vplivajo popolnoma nič negativno, funkcionalno pa so velik plus.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Torej je Lenovo Thinkpad eden izmed ožjih izborov.

Kaj pa še kakšne druge firme, ki so tudi kvalitetne (za takšno uporabo in podobno ceno)?

Toliko da malce primerjamo zadeve.