Predvajanje glasbe prenosnik - Windows

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Pozdravljeni,
imam laptop na katerem imam 3 OS, Windows 7, Windows 8 C.P., OS X Lion. Prenosnik je znamke HP z procesorjem Intel core i7 2GHz (4 jedra, 8 threadov), grafiko Intel HD3000 + AMD Radeon HD 6770M, 4GB RAMa in Beats audio sistem.
Problem se pojavi pri predvajanju glasbe. Na OS X (praktično vse verzije, kaj sem jih imel gor) predvajajo vse avdio datoteke kot je za pričakovati (iTunes, VLC, ...), Windows na drugi strani pa me zaj3bava pri predvajanju tako avdio kot video datotek, iTunes za windowse vemo, da ni ravno najbolj stabilen program in ga zato kot za urejanje glasbene zbirke ne uporabljam (spet na drugi strani na OS X dela kot more, ampak to je problem Appla in ni ravno povezan z mojim problemom), VLC mi "šteka" pravtako pri predvajanju video datotek kot avdio datotek - video res samo včasih zamrzne za kako sekundo, glede na to da če še enkrat predvajaš enako datoteko, se na tistem mestu ta napaka ne bo pojavila, kar nakazuje da z njo ni nič narobe. Moti pa me predvsem ko za več sekund zamrzne predvajanje glasbenih datotek, pravtako kar sredi pesmi, pri previjanju naprej, nazaj, pri menjavanju pesmi, itd. Predvajam tako MP3, kot FLAC in ALAC datoteke, pri vseh je problem isti. Glede na to da je procesor pri predvajanju konstantno na 3% - 4% to sigurno ni problem (ko računalnik razen osnovnih procesov ne poganja je na 1%).
Sumim driverje, ampak kaj ko so na zadnji verziji, probal sem jih reinštalirat, vspostavit celotne windowse z nule, reinštaliral sem tudi programe za predvajanje, pripadajoče kodeke ...

Sicer ne bi bil problem, ker mi dela predvajanje na OS X, kot sem že omenil, čisto OK, ampak ker je to OS namenjen samo Applovim Intelovim računalnikom, stabilnost celotnega sistema pri meni ni ravno na vrhu.
Kaj bi rad? Predloge kaj še naj probam naredit, da Windowsom omogočim normalno predvajanje multimedijskih datotek.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Sem imel že dolgo časa nazaj eno težavo s tem. Takrat vem da sem imel gor original Visto in so mi audio zadeve štekale.
To sem videl potem tudi s tem programom.
http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml
Na koncu vem, da sem updejtal BIOS in naložil WIN7, pa je stvar delala. Kaj točno je bilo narobe potem nisem šel raziskovat, vem pa da mi je v zgoraj omenjenem programu vsake toliko časa v rdeče skakal graf.

LpT
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Bom sprobal ta program. Bios je na zadnji verziji. Gpu pospesevanje je vklopljeno.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
720p sicer dela tekoče na 1,30 GHz Athlonu. Za to ne rabiš GPU podpore.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Saj vem, čudi me ker mi 1,6ghz ENOJEDRNI procesor predvaja brez zatikanja vse možne formate do 720p na starem laptopu, ta novi pa zajebava, sicer sem 100% da je problem softwareske narave, a ni mi jasno kak ne gre nekega čisto vsakdanjega opravila normalno opravljat na, za moje pojme še vedno enem izmed boljših prenosnikov na trgu....
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, to je res. (da je SW)
Na mojem starem PC je bilo podobno. Štekalo non stop. Tak 1-2 krat na sekundo je pauziral za kakih 10 ms. (se mi zdi da le med delovanjem diska) Opazno predvsem na zvoku, ki se je v tem ritmu zatikal, pa recimo na negladkem premiku miškinega kazalca. S preizkušanjem sem ugotovil, da je kriv disk, kontroler ali gonilnik ali bog ve kaj. V glavnem, sem reinstaliral sistem s krmilnikom v RAID načinu namesto navadnega in tam je delovalo OK. Sem googlal, spraševal, ampak ni bilo nič pametnega. En inženir od proizvajalca matične plošče je pripomnil, da je to v zvezi z neko prioriteto gonilnika in edino kar lahko narediš je reinštalacija in upaš, da v tem poskusu gonilnik "pade" v pravo prioriteto... (post na Usenet-u)

Lahko še probaš kaki OS zagnat (live verzije, s CD oziroma USB ključka), toliko da zbereš informacije (če tudi tam šteka ali ne).