Ko tablica nadomesti PC

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Od marca 2014 dalje bo Asus Transformer Book Duet TD300 (Windows+Android).

Asus Transformer Book Duet TD300

Se mi splača počakat in pogledat zadevo v živo
cheer.gif

 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Solidna zadeva ja, čeprav ne vem zakaj je android gor...

Pa tudi 13.3 je za mene prevelika dimenzija za tablico.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
moja izkušnja;
imam auas transformet tf700- ki ima tipkovnico in potem zgleda kot pravi prenosnik. kupljen je bil delno tudi zato, da ga bo punca imela namesto pc-ja.

Prva težava, noben "office" program ni bil 100% kompatibilen z original microsoft officom. Enostavne zadeve grejo. Ko pa so tabele v igri pa adijo. Punca še neko spletno stran ureja pa slike nalaga in se je še tukaj zalomlo. Ona je ni mogla 100% zamenjat namesto prenosnika. Jst bi lažje, vendar kdaj pa kdaj pa kak photoshop in premiere zalaufam.

Za filme vlečt in hkrati še kaj delat gor, po mojem tut ne bo najboljš laufal.

10" je vsaj men premajhno za kaj bolj resenga posurfat.

Dokler sem imel še telefon galaxy S2 in mu baterija ni zdržala cel dan, sem domač pc res zamenjal za tablico (surfanje in youtube). odkar imam S4, pa tablica leži in razmišljam o prodaji. Surfam pa na telefonu ali pa pc-ju. Zvit na kavču mi nekak ni to to.

Seveda ima pa svoje prednosti. Lahkost in baterija. Tudi njena majhnost je po eni strani prednost, ker se lahk na kauč, stol... zviješ v čudne položaje, pa še vedno lahko surfaš in tipkaš. Ker sama stoji na površini je super za gledat filme in yt, ker ni treba držat v rokah. Nima vrtečih delov in ventilatorja, da bi se lahko zapacal ali kaj pregrevalo.

če bi že šel v menjavo, potem obvezno nekaj s tipkovnico in da samo stoji!
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Saj pravim, kdor želi nadomestiti PC s tablico je edina normalna izbira tablica z WP8 sistemom, kjer vse deluje in je kompatibilno kot na pravem prenosniku ali PC-ju. Razni Androidi in iPadi sicer so ok za "zabavo", torej internet, youtube, FB, emaili... Kar je drugega, že od Worda, Excela naprej pa ni več to to, že ni vse kompatibilno itd...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Sicer imam Galaxy S4 in ga veliko uporabljam za vse našteto internet, youtube, FB, emaili, aplikacije...ampak mislim, da bi vso to uporabo prenesel na tablico, katero bi nabavil...zaradi tega mi ni toliko do WM, saj ne bi bilo enako (za WM ni enakih aplikacij, kot so za Android).

V bistvu je tako:
- Android mi ustreza 100% (aplikacije za vse zadeve)
- Galaxy S4 mi je čisto kul, ampak se mi včasih zdi premajhen, da bi na njemu gledal (youtube, T2 tv, brskanje po spletu - več strani...)
- zaradi tega si želim VEČJI Android, torej da bi vse isto uporabljal kot sedaj, samo da je večje in bolj pregledno
- zaradi tega sem si ogledal Samsung Galaxy Tab PRO 10.1 ali 12.2
- hrati pa prenosnika, katerega imam, ne uporabljam skoraj nič menim, da bi lahko vse skupaj poenostavil in prenosnika prodal in si nabavil večjo tablico (10.1 ali 12.2)
- s tem bi dobil kar želim (večji Android) in vso funkcionalnost, katero sedaj uporabljam na S4
- s tem bi prodal prenosnik, katerega ne uporabljam veliko, si kupil tablico in jo uporabljal za vse zgoraj našteto (+ torrente)

Včeraj sem še nekako bil navdušen nad WM na tablicah...danes pa nisem več, saj če pomislim, ne bi dobil kar želim (večji Android, ampak bi dobil manjši Windows, katerega zdej uporabljam).

Torej če grem na WM tablico, ne naredim ničesar - dobim samo manjši Windows, še vedno pa bom imel željo po večjem Androidu - če me razumete, kaj želim povedat
grin1.gif


V najslabšem primeru, pustiom moj prenosnik in si samo kupim tablico...ampak to je potem tako, da bom moj prenosnik ŠE MANJ uporabljal, saj kot sem že napisal, ga uporabljam večinoma samo za word, excell in torrente - to je to. In tudi brez worda in excela lahko preživim (vsaj upam
rolleyes-1.gif
).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Potem pa počakaj na oni asus hibrid, pa zadeva rešena. Pomoje bo cena cca 600 pri nas.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Huh tale ATIV je pa zverina za moje potrebe, sploh nisem vedel, da kaj takega obstahja, nekaj v tej smeri bo sigurno moj naslednji nakup.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Na kauču v dnevni, v spalnici....zunej...itd...

MHL adapter že imam in ga občasno priklopim na TV v dnevni... je res fajn zadeva, ampak še vedno pa nimam tablice za sabo
smile-1.gif
(v spalnici...). zvečer si vedno rad ogledam kak filem na T2 aplikaciji ali na youtube pred spanjem..

AAAAAaaaaaaaaaa še dosti vode bo preteklo, predno se odločim za kaj
smile-1.gif


Bom kar ostal na S4 zaenkrat in na prenosniku, ki ga imam. Vmes se bom pa odločal.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Če bo Asus TD300 res okoli 600 EUR pri nas, potem je to to - ga takoj vzamem!

Samo še nekaj me zanima glede tega hibrida....na tej spletni strani je zapisano, da ima tablica sama po sebi v ekranu lahko DO 128GB SSD + DO 1TB navadnega HDD diska v sami tipkovnici.

Torej bo možnih več kombinacij spomina za različnih cenah?

Tudi nikjer ni podatka, ali vsebuje GPS in 3G/4G omrežje - očitno ne podpira
rolleyes-1.gif
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Ksz.
Jaz imam ipad mini za brskanje po netu + računalnik za 50€ za download filmov.(nekako iste potrebe kot ti)
Prenosnik sem imel in sem ga prodal in ga ne pogrešam nič.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik marjan pravi:
Ksz.
Jaz imam ipad mini za brskanje po netu + računalnik za 50€ za download filmov.(nekako iste potrebe kot ti)
Prenosnik sem imel in sem ga prodal in ga ne pogrešam nič.

Ti sploh ne rabiš računalnika. če ga imaš samo za downloadanje filmov
evil.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
1. Ali ima tablica Asus Transformer Book T100TA vgrajen GPS sprejemnik?

2. V primeru, da ima me še zanima, čemu služi saj Windows store še nima nobene navigacijske aplikacije?

3. Koliko prostora za uporabnika ponuja 32GB in koliko 64GB različica?