Ko tablica nadomesti PC

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Že nekaj časa razmišljam, da bi svoj prenosnik nadomestil z tablico, saj večino zadev, katerih uporabljam na PC, bi lahko uporabljal tudi na tablici
cheer.gif


Prenosnik, ki ga imam, je MBP 13" model 2013 (brez CD/DVD) in je res pravi "strup" kar se hitrosti tiče
smile-1.gif
, ampak ugotavljam, da ga ne izkoriščam do konca (morda ga izkoriščam nekje 30% - 40%).

Gor imam nameščen Mac OS + Windows 7 v boot camp načinu (ko prižgeš PC te vpraša, v kateri sistem greš). Windows 7 imam predvsem zaradi (meni) lažje uporabe računalnika, saj se na Mac OS-u ne znajdem še veliko (tudi ostali domači preferirajo samo Windows).

Na Windowsu pa uporabljam naslednje (prikazano po uporabnosti od največ do najmanj):
- brskanje in pisanje po raznih spletnih straneh (forumi...)
- ogled Youtube video vsebin
- download filmov in glasbe (torrent-i...)
- pregledovanje in urejanje word dokumentov

To je pa načeloma to
grin1.gif


Mislim, da bi na tablici lahko počel vse enako, s tem da bi bila lažje prenosna + vse bi delal na dotik.

Res pa je, da na prenosniku imam 100GB diska, na tablici bi pa imel 16GB + 64GB spominsko kartico + vse ostalo, kar ne potrebujem, na zunanjem disku.

Kar bi si nabavil pa je naslednje:
Samsung Galaxy Tab Pro 12.2 LTE

S tem ne bi imel večje razlike (MBP - 13", tablica - 12,2"). Ta tablica ima Office pripomočke (Word, Excel in Power Point pregledovalnik/urejevalnik).

Za svoje MBP bi lahko dobil nekje 2x vrednost te tablice, tako da bi mi ostalo še 1x toliko denarja
aplauz.gif


Zanima me, kaj menite oziroma, če je to kdo že naredil in ali mu je žal?
grin1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.002
113
Celje
Obišči stran
Jp... Moja žena je imela to idejo. S to razliko, da dosti uporablja še web aplikacijo za izdelavo ponudb/računov in manjše popravke na internetni strani. No zadeva se ni obnesla in smo po enem mesecu nazaj nabavili prenosnika. Tokrat z zaslonom na dotik. In sedaj je prezadovoljna
smile-1.gif
 

pitastrudl

Pripravnik
13. jan 2014
40
0
6
Ljubljana
Obišči stran
Sam imam laptop in sem imel že tablico na testu, in ti povem, da bi raje imel kar prenosnik. Prvo kot prvo je veliko lažje pisati na prenosniku. Strani niso vedno narejene za tablice oz android, kar pomeni da lahko kakšna stran zajebava layout. Je pa velika prednost tablice, da je veliko bolj mobilna in kompatkna kot prenosnik,

Seveda se da lažje tipkati na tablici, ker imaš celo paleto različnih tipkovnic. Ampak dvomim da tako hitro in bolj praktično kot na laptopu. Lahk si tudi priskrbiš kakšno bluetooth tipkovnico in miško, in imaš potem skoraj "laptop" za 2x manj dnarja :D.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Sam imam asus t100ta tablico, torej polna verzija windows 8.1 in mi ni žal. Laufa pa gor vse, celo tako sem se že polenil, da se mi ne da priklapljati tipkovnice, ker se skoraj vse naredi s onscreen tipkovnico.

Mogoče me malce moti velikost, namreč je zgolj 10", ampak če bi bila večja bi bila težja, pol pa ne paše več tako lepo v roke, ko se uporablja kot tablica...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
5.000
113
Če denar ni problem vsekakor priporočam Ative Tab 7 s tipkovnico ali kaj podobnega temu. Gor imaš win 8.1 in imaš tablico in prenosnik v enem. Sicer je malo težji od Taba 12 in baterija tudi malenkost manj traja (Intel i5 terja svoj davek). Bootne se pa hiteje kot moj Note 10.1. dela pa kot švicarksa ura.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kakšna pa je cena tega Ative Tab 7?

Sice mi je malo premajhen zaslon glede na to, da bi šel iz 13" (že pri 12,2" upam, da ne bo večje razlike v velikosti
smile-1.gif
)

Torej je ta Windows 8, ki je na tej tablici Ative Tab 7 enakovreden Windows 7 na PC, ali je bolj "okrnjen"?

Hmmm.. kaj pa vem, še vedno mi Android bolj "diši" na tablici, saj omogoča veliko aplikacij + igric iz Google Play-a (pri Windowsu pa ni tega).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Itak bo potem ves čas na windowsih...android je špilika...ni za resno delo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
5.000
113

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik sylver pravi:

Hmmm.. kaj pa vem, še vedno mi Android bolj "diši" na tablici, saj omogoča veliko aplikacij + igric iz Google Play-a (pri Windowsu pa ni tega).

Windows 8 seveda ima svoj store... Precej stvari že najdeš gor. Malo se sprehodi po storu:
http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/apps#Cat=t1

Poleg tega bi lahko na x86 napravo namestil Androida x86, kako je z appi iz playstora nisem ptepričan, ampak menda v glavnem delujejo. To preveri.
 

pitastrudl

Pripravnik
13. jan 2014
40
0
6
Ljubljana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik pitastrudl pravi:
lahko počakaš da izdajo tole mašinco
tongue-1.gif
, dual boot windows+android :D http://info.bigbang.si/tablicni-racunalniki/tablicni-racunalnik-asus-z-dvema-operacijskima-sistemoma

To je še boljša opcija, ker je večji ekran in boljši proc. Samo ne vem kje bi ga v Slo dobil, glede na to da google nič ne najde.

Na Ative 7 je gori Win8 Pro. Tako da imaš maksimalno opcijo, + bonbonček - pisalo z trdo konico (kot na Note 10.1)

ni še na voljo sploh, je bil na CES-u predstavljen, pomoje ga bomo videli v sloveniji, glede na to da je kar dober produkt
smile-1.gif
.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Verjetno bo v slo kar hitro, tako kot je bil t100ta, katerega smo dobili med prvimi v eu...
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Pomoje lahko brez problema nadomestis laptop s tablico. Sploh v primeru da sicer za "resno delo" uporabljas kaksen tretji racunalnik.
Sam sem bil vedno sicer skepticen glede tablic, ampak laptop uporabljam precej redko. Prakticnost tablice je pomoje precej v dobri avtonomiji in stalni pripravljenosti, velikost pa omogoca izi handlanje po rokah. Za natanejse oz. hitrejse delo pa priklopis pac mis/tipkovnico.. (ceprav jaz na virtualni tipkovnici pisem skoraj isto kot na klasicni)
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Če želiš nadomestiti navaden PC oz.prenosnik s tablico je najbolje vzeti tablico z Windows 8.1 (polni sistem, ne RT).

Taka tablica je identična PC-ju. Poganjaš lahko čisto vse aplikacije, kot na prenosniku. Vse deluje, je združljivo. S tem, da je windows 8 zelo optimiziran na dotik. Veliko boljše kot na PC.

Dobiš že tudi Windows 8 tablice večjih dimenzij oz. hibride. (Sony, Asus, ...). Malo preglej.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Prav ne vem, kaj naredit....

Prenosnika sem ugotovil, da ne potrebujem več toliko, kolikor sem ga včasih (sredna šola, fax...., služba - email). Vse zadeve bi lahko upravljal na tablici.

Word ali excel bi načeloma lahko urejal tudi v službi na pc, ampak omogočeno je tudi na tej tablici (čeprav iskreno rečeno, ne spomnim se več, kdaj sem kej doma delal na wordu).

Gre se mi za to, da bi MBP prodal, saj ga ne uporabljam kot nekdo, ki bi ga izkoriščal 100%. Uporabljam ga morda 40%.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Ja dobro razmisli kaj bi poganjal na tablici, res dobro. Potem pa bo odločitrv že lažja.

Pa v kak mediamarket se zapelji, da vidiš več tablic v živo...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Prav ne vem, kaj naredit.....

Res mi je škoda, ker PC-ja ne uporabljam toliko, kolikor bi lahko. In mi brezveze "leži" na pisalni mizi. Uporabljam ga morda 1x na dan za prebiranje forumov.

1X na teden pa dan par filmov pobirat in 1x na mesec kako glasbo - to je pa to
smile-1.gif


Mogu bom res dobro razmislit, ali bi Windows sistem sploh pogrešal, saj sem doma 90% na mojemu Galaxy S4 vsak dan in mi Android ustreza.

Če bi kdo še kaj napisal oziroma dodal, si dajte duška
smile-1.gif