Spalnica z omaro z drsnimi vrati

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Hi

Mi lahko kdo svetuje katero spalnico kupit, ki ima poleg omaro z drsnimi vrati. Stvar naj bo vsaj malo kvalitetna, varijante kot so DIPO itd odpadejo. Gledam nekako Alples, ker vem da njihove postelje niso slabe in tudi po nekaj letih ne škripajo, čeprav ko gledam svojo dnevno sobo, je kvaliteta fejst padla.

Gledam sem tudi Novoles, Paron (na žalost nisem našel spalnico z drsnimi vrati), to pa je tudi vse. Tujih spalnic ne poznam, niti si ne upam kupiti njihove robe, ker ne vem kakšne so kvalitete le teh.

Pa če veste kje dobiti vse to po ugodni ceni se priporočam
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Bil v podobni dilemi.
Omara bo verjetno od Akron-a. Izbiraš lahko veliko barv frontnih plošč, tako da jih prilagodiš katerikoli postelji, ki jo potem vzameš.
Sem gledal malce Gorenje in Alples, pa potem ko vidiš, da njihova skoraj pol manjša omara stane nekje 800-1000 EUR, tale tukaj pa 1200 EUR, je bila odločitev precej lahka. Kvaliteto pa lahko vidiš v njihovem salonu. Mene so prepričali.

PS: Sosed jo ima sedaj cca. 5 let in je še vedno ultra zadovoljen.
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
kolega kupil spalnico z drsnimi vrati od alplesa, cene se trenutno več ne spomnim ni pa bila poceni. Naročil pa je nekje v Ljutomeru, skratka on je zelo zadovoljen.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Hvala obema, bomo pogedali tudi za Alples v Ljutomeru.

@MTL

Pa ti mi zadnje čase daješ samo pametne nasvete ... hvala
smile-1.gif

Sploh nisem vedel za tole firmo, zgleda super. Moja je tako nasmejana in kar žari ... pa ne vem ali zaradi mene ali zaradi omar, ko jih gleda ... po mojem zaradi mene
smirk-1.gif


Bomo šli tole pogledat v živo in malo še primerjati cene, pa se bomo odločili.
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Menda se s takimi omarami ukvarja firma Izi Mobili v Mengšu. (so bili pred tistimi telefonarji). Če prideš iz Lj ne moreš zgrešiti; prva bajta na levi.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Jaz imam recimo kompletno spalnico, vključno z omaro od Garant Polzela. Cena ugodna, kvaliteta in izgled pa bolj tako tako. A sem zadovoljen, ker sem za ta denar dobil nad pričakovanji. Največji minus je npr razporeditev polic in podobno, zato bom v hiši, ki jo zidam, izdelal police sam ter dodal drsna vrata - pa nastane garderobna soba oz. vgradna omara.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Joj, samo Garante mi ne omenjat ... brez zamere.

Tudi tisti "mali" denar ni vredno, res ne.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Bomo šli tole pogledat v živo in malo še primerjati cene, pa se bomo odločili.
No, sporoči kako in kaj. Jaz moram še Izi Mobili pogledat, potem bomo pa videli. Me pa čas noro baše, tako da nimam več kaj čakat
crazy1.gif
.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Jaz sem od prijateljice slišala, da imajo omare Akron tudi v Harvey Normanu in da so tam cenejše, kot če greš prav k Akronu. Je pa verjetno manjša izbira...po moje se splača preverit.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Še eno vprašanje...ali se da vgradno omaro dat tudi pri naklonskih stropovih, npr. v mansardnem stanovanju gre streha padajoče navzven...ali se da tudi omaro tako prilagoditi?
 
Nazadnje urejeno:

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Seveda se da, samo malo bolj komplicirano je, kar pomeni, da je tudi dražje. Drugače pa bi načeloma moralo it.
Ima pa vse neke omejitve. Nek maksimum naj bi bil da so vrata pod kotom široka tam do 80 cm.

lp
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Jaz bi ti svetoval (če gre za nakup za nadaljih 20 let) da kupiš spalnico po meri. Torej si daš delati na mero - predvsem se tu gre za omaro tako da je res od ene stene do druge ter od tal do stropa. Le tako imaš maksimalen izkoristek prostora.

Cenovno pa je vprašanje če je kaj dražje - le pametnega mizarja je treba najti (torej cenovno sprejemljivega, pa da veš da naredi kot se šika ....kar pa je na koncu precej odvisno od lokacije - vsaj kar se nasvetov 'mizarjev' tiče). Ker za dva vem da sta cenovno ugodna in naredita kot se spodobi...ampak kot rečeno....lokacija je važna.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
To sem naredil tudi jaz ko sem še živel doma.

Zrisal sem omaro kakršno sem si zamislil in mi je tako tudi naredil.

Največja jeba je urejat mansardo, saj ne paše nič "klasičnega" not, sploh če hočeš imeti maximalno izkoriščeno.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Seveda se da, samo malo bolj komplicirano je, kar pomeni, da je tudi dražje. Drugače pa bi načeloma moralo it.
Ima pa vse neke omejitve. Nek maksimum naj bi bil da so vrata pod kotom široka tam do 80 cm.

lp

To v resnici ni komplicirano ampak je to samo izgovor, da je lahko dražje, če mene vprašaš.
smirk-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Citat:
Uporabnik pikapoka pravi:
Še eno vprašanje...ali se da vgradno omaro dat tudi pri naklonskih stropovih, npr. v mansardnem stanovanju gre streha padajoče navzven...ali se da tudi omaro tako prilagoditi?

Na ta način ima narejeno ženina sestra - pa čisto kul izpade..seveda je izkoristek prostora maksimalen ker se omara povečuje skupaj s stropom - tu pravzaprav s klasiko nimaš kaj počet.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Ja sej zato. Se mi zdi najbolj smiselno, da so vse omare v mansardi (kjer bo splanica in dve (otroški) sobi) narejene po meri oziroma vgradno.

Po eni strani se mi zdi smiselno ob notrajnih stenah, kjer je višina, dati omare (ker bi se dalo res maksimalno izkoristit omare), po drugi strani je pa padajoča streha prostor, ki ni uporaben za kaj dosti razen posteljo spodaj (malo me skrbi, da se ne bi dalo dihat poleti, ker ne bo toliko prostora med posteljo in streho - kljub izolaciji) ali omare, kjer bi bile bolj police in predali...in ne toliko za obešat (kar zna bit vedno koristno)....

Predvsem me zanima cenovno, da ni zdej še 1x dražje, ker je treba narest padajoče. Malo sem gledala pri Akronu Akromat - tehnične podatke, kjer v bistvu omare naredijo kvadratno, višino padajoče strehe pa samo zakamuflirajo...vsaj tako sem jst razumela...? V tem primeru bi se izgubilo kar nekaj prostora...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Jaz sem dal komplet delat lokalnemu mizarju.

Če ti kaj pomaga...

Poleg 6 delne omare je naredil še posteljo, nočni omarici in obešalnike-meter in še nekaj širok iveral od tal do stropa, pa sem takrat dal cca. 220 jurjev, spalnica komplet v kaki Lesnini pa bi prišla 80 jurjev.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Ima kdo kakšen kontakt za mizarja na zgornjem gorenjskem oz. da tudi tam dela.....

Bi rabil eno omaro, v Acroni bi prišla 2,2k EUr, kar se mi pa zdi odločno preveč ----