Omara z drsnimi vrati

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Zdravo!

S punco že nekaj časa kupujeva malo večjo omaro z drsnimi vrati (vsaj 236x200cm). Večina takih omar je zeloo draga, od 500€ naprej, pa še to material ni ravno kvaliteten. Celo v Ikeji so omare enako drage ali pa so "iz papirja".
Res me zanima, zakaj so te omare tako drage? Se jo splača narediti sam? Kje kupiti vodila?
smile-1.gif


Ali pa obstaja kje kakšna trgovina, ki morda ni tako zelo draga? Mizarja raje ne pokličem
rolleyes-1.gif


Malo mi je smotano dati eno plačo le za eno omaro...
rolleyes-1.gif


Hvala za pomoč in lep pozdrav, S
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Če kaj odkriješ mi sporoči
smile-1.gif
Drugače pa razumem tvoje tegobe.

Podobno tut sam iščem, mizarji so zlatarji po novem in hočejo konkretno preko jurja za tako omaro.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Verjetno je visoka cena teh omar pogojena s ceno namenskih vodil za omare in zahtevo po kvalitetnih vratih. ta morajo biti lahka in se ne smejo niti malo kriviti, to pa je pri izdelavi dodaten strošek v materialu in času izdelave.
Za namenska vodila povprašaj v firmah Odako, Schachermayer ali Blažič.
Seveda pa obstaja tudi cenejša varianta od teh vodil, uporabiš lahko vodila drsnih vrat za prostore, vendar je potem izvedba na koncu nekoliko bolj okorna.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Meni tudi. Vgradno omaro s štirimi drsnimi vrati in dvoje steklenih drsnih vrat. Do njih sem prišel pa tako da sem najprej dobil ponudbo od ene firme, potem ugotovil da njim dobavlja nekdo drug, temu drugemu pa venge. Cena se je pri vsakem naslednjem znižala za ene 30%.

Na OP-ja: sprehodi se po salonih in zahaklaj kakšen razstavni eksponat. Drsna vrata odpiraš vsaj nekajkrat na dan. In da vsakič ob tem zakolneš ker je šlampasto narejeno je zmaga posebne sorte. Ne trdim da je neka huda znanost omaro narest, ampak če nisi po duši mal mizarja boš naredil en drek, prihranil pa 100 evrov. Cena omare je pa najbolj odvisna od dodatkov v omari. In lahko za dve omari, ki na zunaj zgledata enako cena varira do 4x.
 
19. jul 2007
2.768
1.495
113
Kvaliteta se (nažalost) plača.

En soliden približek je tole Imperial

KIKA.at je zna imet precej ugodno (posebno za kakšno - 30 % akcijo), pri nas sem jo videl v Harvey Norman. Kvaliteta je zadovoljiva, če pa vzameš z vrata z ogledali pa pride izgled precej v redu, izdelava tudi precej solidna.

Je pa res, da solidna omara pride precej, za to kar sem ti zgoraj pokazal je price/performance precej soliden.

PS: Transport je precej zoprn
grims-1.gif