Sosed in meja?

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Hja zakaj bi pa spraševal soseda, saj nismo v vrtcu. Na svoje postaviš kar ti pač paše in je dovoljeno, sosed pa lahko naredi isto.

točno tako!

Če si pravi sosed pačmal gledaš da mu kake plinske bombe ne postavš direkt pred teraso....če nisi....se pa ne čudim zakai je toliko medsosedskih sporov!

tud to je res. se strinjam da je treba bit realen.
ampak, da bi vedel v kaj vse se sosedje vtaknejo..da te glava boli.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.918
5.461
113
Na vikendu se zgledujemo kot sem zgoraj napisal.....in problemov z mejo ni....niti če sosed kdai pol metra v naše pokosi al pa mi v njegovo....ko bo treba dejansko gledat mejo se napne špaga in oba veva kje je njegovo kje naše...drugače ograje nimamo
smile-1.gif


Kar se pa tiče vtikanja sosedov....ja živim v bloku....boli glava....zeeeeeeeloooo
rolleyes-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
res sem jo preskočil, samo nekaj dovoli PUP in ostali "javni" akti, nekaj pa sosed.

tole o 50 metrih je bilo res pretiravanje, samo kaj pa če bi želel recimo stolpnico postaviti na mejo (ki pa ima lahko hitro blizu 50 metrov?
MOgoče bi PUP dovolil, ampak vsaj jaz kot sosed pa zagotovo ne.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
stolpnico lahko postavi, če mu boš dal ti pisno soglasje.
poleg tega zdaj obstoja pas za določitev strank v postopku...če sega ta pas na tvojo parcelo, boš avtomatsko udeležen v postopku pridobivanja gradb.dovoljenja.
velikost pasu je odvisna od volumna stavbe.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Ja samo to ne velja za "alterjevce" saj pravijo:
Citat:
Hja zakaj bi pa spraševal soseda, saj nismo v vrtcu. Na svoje postaviš kar ti pač paše in je dovoljeno, sosed pa lahko naredi isto.

pa da ne bom spet spregledal besede dovoljeno. Mislim na dovoljeno iz strani uradnikov in kot da sosed nima pravice do mnenja.

Zakaj se potem nekateri ljubljančani "pizdijo" ker jim nove stavbe zakrivajo pogled na ljubljanski grad in s tem nižajo vrednost nepremičnin.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno: