Cesta čez parcelo

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Nobene revolucije iz tega , sem že v otvoritvi zapisal.. Enostavno sem mu moral razsvetliti obzorja da se vozi po mojem ,in da me sploh ne boli.. Samo da mi pa pod nos meče tistih 20 kvadratov ,ki sem res mislil da so moji vsa leta ,ker je tak ovinek ob potoku.

Zdaj ali je glumil ,ali pa res ni pogledal mapne kopije ,da bi videl kako je zamejena parcela po kateri se vozi je druga zgodba in mi je tudi vseeno.
Karkoli bi poizkušal bi pušnil na celi črti.
Se je lepo umiril.
Zaradi mene lahko gre tudi po služnost. Kar želi. Samo naj tudi plača stroške postopka. Bom vsaj imel manj kvadratov v lasti..hehe..

Tudi če bi iskal služnost lahko dobi samo kar je nujno potrebno . To se je treba zavedati. In dejansko bi potem dobil samo uvoz od mene ,cesto pa potem lahko celo spelje po svoji parceli..Bi pač podrl tri slive.. V glavnem če bi kompliciral in težil je on na izgubi 1000% .
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in zino

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Nas ti je že več svetovalo. Uredi z njim PISNO dovoljenje, da mu dovoliš vožnjo do preklica. Ti znajo biti otroci hvaležni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Kolikor sem bral je služnost kolikor je nujno potrebno..Bi se verjetno fino zafrknil ,ker bi nekako nujno lahko bil samo uvoz ,potem bi pa že lahko brez težav speljal dovoz po svojem..Zato se je pa tudi lepo umiril..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Služnost daš ali pa ne daš (postimo zdaj nujne služnosti, ker kolikor tu razumem ne gre za to). Ko jo daš je za določen čas (recimo za čas gradnje) ali pa za nedoločen čas. O kakih dovoljenjih se vi to menite pri nepremičninah?

Če mu je problem uvoz, pa poglihajta mejo s tistim ovinkom potoka, tako da on pridobi uvoz do svojega, ti pa tisti "tvoj" travnik, ki je njegov.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Ne gre se za služnost, ampak za dovoljenje uporabe tiste poti do nadaljnjega. V dokumentu se tudi zapiše, da je ta pot po njegovi lastnini in da ima sosed možnost uporabe svoje poti za dostop in da se s tem dovoljenjem ne pridobi nobene dolgoročne uporabe poti.
Pa recimo še zapiše, da se dovoljenje odpove z 1 mesečnim odpovednim rokom.
Ker sedaj je vse jasno, čez 30 let bodo pa njegovi otroci na sodišču zatrjevali, da je ta pot od vedno tako potekala in je zato sosed ne more kar zapreti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Kataster, ortofoto ,je vsak trenutek dostopen na spletu. Jasno se vidi meja parcele kot tudi da ni vrisane nobene poti.
kaj pa piše v zemljiški? Lahko da je tam zapis za služnost?

EDIT: Pa še to: kar misliš, da v Slo ni možno, se potem zaveš, da je možno.... Jaz imam majhno kmetijsko zemljišče, ki nima nobene poti do nje. Ne služnosti, nič... nikjer. Sem mislil, da to ni možno....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Ok, je pa to (če je podpis overjen na UE, cena 1 eur) dokaz, da se je sosed zavedal, da vozi po tujem in posledično bo nekdo težko čez 100 let dokazoval, da je ta cesta tam vedno obstajala.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
kaj pa piše v zemljiški? Lahko da je tam zapis za služnost?

EDIT: Pa še to: kar misliš, da v Slo ni možno, se potem zaveš, da je možno.... Jaz imam majhno kmetijsko zemljišče, ki nima nobene poti do nje. Ne služnosti, nič... nikjer. Sem mislil, da to ni možno....
Ni ,ni...nobenih zapisov ,bremen...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
kaj pa piše v zemljiški? Lahko da je tam zapis za služnost?

EDIT: Pa še to: kar misliš, da v Slo ni možno, se potem zaveš, da je možno.... Jaz imam majhno kmetijsko zemljišče, ki nima nobene poti do nje. Ne služnosti, nič... nikjer. Sem mislil, da to ni možno....
Kar se ne pomeni, da tega ne mores urediti.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU

mercedes, pokliči geometra naj ti postavi mejne kamne. Pri meritvi geometer obvesti mejnega soseda, katerem tudi da podpisati zapisnik. Tako boš imel shranjeni dokument, kot dokazilo za v bodoče..​

 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83

mercedes, pokliči geometra naj ti postavi mejne kamne. Pri meritvi geometer obvesti mejnega soseda, katerem tudi da podpisati zapisnik. Tako boš imel shranjeni dokument, kot dokazilo za v bodoče..​

Dokazilo za kaj?
Dokazilo o lastništvu je ZK izpisek neke parcele. Parcelo pa vodijo v katastru oz geodetski upravi, kjer je že narisana in opisana. Torej treba je mejo samo označiti v naravi z mejnimi kamni.
Mejni kamnu so mogoče že notri iz kakšnih prejšnjih postopkov in jih treba samo najti. To bi lahko tud sam naredu. Če jih ni, pa postopek, kot si ga ti opisal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver