Socialna na 530 eur?

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Ljudje, plače v Sloveniji so v skladu z dodano vrednostjo, ki jo je naše gospodarstvo trenutno sposobno ustvariti.
In ko gre Janezek čez Gornjo Radgono proti severu se mu dodana vrednost magično podvoji ?



Jasmin Cerić
15. julij ob 20:38 ·

Dve osebi z minimalnim prihodkom cca 1300 eurou. Najemnina 500 € plus cca. 150€ stroškov.
SUBVENCIJA ZA STANOVANJE ZAVRNJENA!!
Prav terajo človeka na delo na črno in na socialno.
Tako plačaš vse in ti ostane 350€ za hrano. Bog ne daj, da si zamisliš kakšen dopust.
Delaš na črno in vlečeš socialko 400€ to ti je cca. 1400-1500€. Plus ti žena dela za minimalca in imaš v hiši že 2200 €.
Plus dobiš še vse možne subvencije in ti lagano ostane 1800€ na mesec.
Lupiš neko besno avto na leasing za 400€ in živiš kot kralj in se foliraš.
Marjan Šarec je tako, da se mi ne splača delat?
392 + delo na črno je enako 1400 eur ? Kje je to, jaz bi tudi ?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Peter Klepec

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
In ko gre Janezek čez Gornjo Radgono proti severu se mu dodana vrednost magično podvoji ?

Seveda.
Ker firma na severu ustvarja večjo dodano vrednost (boljši poslovni model, višje cene storitev, izdelkov, manjša obdavčitev, manj birokracije itd.. ..ju nejm it).
Bo šlo?:sprasujemse:

P. S.
Sploh poznaš/razumeš pojem "dodana vrednost"?
Pa ne na način Bratuškove, da JS "ustvarja dodano vrednost".
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Seveda.
Ker firma na severu ustvarja večjo dodano vrednost (boljši poslovni model, višje cene storitev, izdelkov, manjša obdavčitev, manj birokracije itd.. ..ju nejm it).
Bo šlo?:sprasujemse:

P. S.
Sploh poznaš/razumeš pojem "dodana vrednost"?
Pa ne na način Bratuškove, da JS "ustvarja dodano vrednost".
Se pravi ni problem v tem kako in kolk delavec dela, ampak je problem v lastnikih in menedžerjih.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
Se pravi ni problem v tem kako in kolk delavec dela, ampak je problem v lastnikih in menedžerjih.
.
Tvoja zgornja ugotovitev, do katere si prišel na osnovi mojega zapisa, lepo ponazarja kje je naš "problem".
Folk pri nas je pač zarukan.
.
Prav sovražnost do podjetništva, kdorkoli je sposoben zaslužiti itak krade, brez vizije... ...vse kar imamo takoj požret (JS si še izposodi za plače in takoj vse požret).
Pa tistega dela, kjer sem omenjal manjšo obdavčitev in nemogočo birokracijo tudi "nisi videl"...?
Kot sem napisal na začetku... ...zarukanost nosilbomrdečozvezdo folka je največji problem in najsposobnejši jasno odhajajo tako, da bo samo še slabše...
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Pejd v kopalnico pa se u špegu poglej.
Ne počneš drugega kot laprdaš čez levake in oblast ki ti ni po godu. Itak ti nobena ne bo, razen če si prisesan na katero.
Kolk so pa drugje davčne obremenitve? Sem prepričan da ni bistvenih razlik, razlika je samo kako ti poberejo denar.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
Zeehhhh...
...a za Bevog primer si slišal?
Pa misliš, da je edini?
.
Vzemi tablete in stopi na balkon zapet internacionalo:evil::valjamse:.
Bodo plače pri nas takoj višje.:zavijazocmi::nigladek:

Edit:
Aja, še to: Ko se s 1.1.2020 spet dvignejo minimalne plače + dodatki ne bodo več v plači, se bo proizvodnim firmam, ki delajo na 3 izmene, strošek dela znatno povečal.
Dokaj dobro stoječa firma s ca. 1.000 zaposlenimi (poznam ljudi tam) se je že odločila del proizvodnje, kjer je največ ročnega dela, seliti v Srbijo.
Minus 300 delovnih mest v Sloveniji - ja, delovnih mest z nizkimi plačami, ampak a ti misliš, da bo zdaj teh 300 ljudi z večinoma poklicno izobrazbo, kar čez noč dobilo nove službe z min. 1.000 € neto? Ne bo.
Kaj bo naredilo Gorenje mi tudi ni jasno. Že zdaj v izgubi + pol zaposlenih na minimalni plači.
Da ne bodo kitajski lastniki samo obrnili ključa, potem bodo pa Velenjčani 24 ur/dan "nosili rdečo zvezdo" - čudno, da "komunistični bratje" Kitajci tega ne razumejo....
 
Nazadnje urejeno:

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Zeehhhh...
...a za Bevog primer si slišal?
Pa misliš, da je edini?
.
Vzemi tablete in stopi na balkon zapet internacionalo:evil::valjamse:.
Bodo plače pri nas takoj višje.:zavijazocmi::nigladek:
Golar ni šel v Avstrijo zaradi davkov, ampak zato ker v Sloveniji ni dobil papirjev za pivovarno (potrebna koncesija za vodo). V Avstriji mislim da jih je dobil v treh mesecih, gradbeno dovoljenje v štirih tednih, koncesija pa ni bila potrebna. Namesto v Radgoni, stoji pivovarna zdaj nekaj kilometrov naprej čez mejo v Potrni, in se veselo širi.
Se mi pa nekaj dozdeva, da je čez mejo za male pivovarje tudi trošarina nižja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
Golar ni šel v Avstrijo zaradi davkov, ampak zato ker v Sloveniji ni dobil papirjev za pivovarno (potrebna koncesija za vodo). V Avstriji mislim da jih je dobil v treh mesecih, gradbeno dovoljenje v štirih tednih, koncesija pa ni bila potrebna. Namesto v Radgoni, stoji pivovarna zdaj nekaj kilometrov naprej čez mejo v Potrni, in se veselo širi.
Se mi pa nekaj dozdeva, da je čez mejo za male pivovarje tudi trošarina nižja.
A je kakšna razlika?
Preplačan in nesposoben JS.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
U bistvu ne vem a se samo tko bere....al pa ona dejansko tko razume kot da ga je zj.... samo in zgolj višja trošarina na alko pri nas? :D vse ostalo je blo pa "po reglcih"...
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Vse to tvoje laprdanje, pa še vedno ne spremeni dejstva, da ni delavec kriv za nizko dodano vrednost ampak lastniki in direktorji.
In nima veze, večino teh naših bogih firm bi moral v Bangladeš preselt, da bi imele zadovoljivo dodano vrednost in da bi bili šefi srečni.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
Vse to tvoje laprdanje, pa še vedno ne spremeni dejstva, da ni delavec kriv za nizko dodano vrednost ampak lastniki in direktorji.
In nima veze, večino teh naših bogih firm bi moral v Bangladeš preselt, da bi imele zadovoljivo dodano vrednost in da bi bili šefi srečni.
Kaj je to "laprdanje"?:nigladek:
Intelektualec torej:valjamse:.
.
Skratka... ...ja, delavec, ki dela v podjetju z nizko dodano vrednostjo ni kriv zanjo.
OK, tudi delavci lahko z angažiranostjo, prizadevnostjo, inovacijami prispevajo k dvigu dodane vrednosti... ...ampak nebi o tem.
.
Kdo je "kriv" za nizko dodano vrednost našega gospodarstva?
25 let podaljšanega "samoupravljanja" - "nepovratni" krediti nesposobnim NAŠIM™ direktorjem, da so odkupili firme brez vizije njihovega razvoja.
Neskončno furanje socializma, ves JS, upokojenci + DELAVCI, ki ne razumejo, da če bo cela družba bogata bo tudi delavcem dobro šlo.
In kaj je pri nas najhujši možni greh?? To, da ima nekdo dobro plačo ali, da s firmo zasluži milijone itd...
Ja, "delavci" so tudi krivi, da jih komunisti nategujejo s socializmom 2.0...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tomi