Telekom - več stacionarnih telefonov

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Zdravo,

v drustvu imamo telekomov modem z internetom in stacionarno stevilko. Trenutno imamo v modem prikljucen zicno telefon z rj11 konektorjem.
Razmisljamo da bi si nabavili brezzicne slusalke voip.

Ali je dovolj, da nabavimo eno gigaset bazno postajo, in gor prikljucimo par slusalk in z utp kablom v modem? Slusalke bi bile vse vezane na isto telefonsko stevilko.
V primeru ce hocemo brezzicne slusalke in se eno/vec zicnih slusalk, ali potrebujemo dodatne stacionarne stevilke?
Bi morali imeti kaksen dodaten paket za voip telefonijo pri telekomu, ali je dovolj ce samo nov telefon/bazno postajo prikljucimo preko utp.
Nekaj sem gledal po internetu, pa sem zasledil, da bi morali preko njih kupiti telefone, saj imajo vezane svoje nastavitve?
V ponudbi imajo tudi neko telefonsko centralo, a je to obvezno, za uporabo vec telefonov?


Hvala za vsako informacijo
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Zdravo,

v drustvu imamo telekomov modem z internetom in stacionarno stevilko. Trenutno imamo v modem prikljucen zicno telefon z rj11 konektorjem.
Razmisljamo da bi si nabavili brezzicne slusalke voip.

Ali je dovolj, da nabavimo eno gigaset bazno postajo, in gor prikljucimo par slusalk in z utp kablom v modem? Slusalke bi bile vse vezane na isto telefonsko stevilko.
V primeru ce hocemo brezzicne slusalke in se eno/vec zicnih slusalk, ali potrebujemo dodatne stacionarne stevilke?
Bi morali imeti kaksen dodaten paket za voip telefonijo pri telekomu, ali je dovolj ce samo nov telefon/bazno postajo prikljucimo preko utp.
Nekaj sem gledal po internetu, pa sem zasledil, da bi morali preko njih kupiti telefone, saj imajo vezane svoje nastavitve?
V ponudbi imajo tudi neko telefonsko centralo, a je to obvezno, za uporabo vec telefonov?


Hvala za vsako informacijo
Kupiš več telefonov dect (najbolje vse enake, npr. siemens ali panasonic) in eno bazno postajo vključiš na kabel v modem. Ostale slušalke potem spariš s to glavno slušalko in imaš problem rešen. Ostale postaje so potem samo polnilci za telefone.

Če bi želel še vedno imeti tudi žični telefon (ali dva), lahko ta telefon vzporedno vežeš na modem (se dobi takšna škatlica, ki razdeli signal na dva ali pa kar po domače "predelaš" priključne kable) in bo tudi delalo. Zvonili bodo vsi telefoni in pa žični in slušalka se bodo slišali med seboj, če bosta dva hkrati dvignila telefon. Da bi vgradil vmes še enalogno telefonsko centralo, nima smisla in to je pravzaprav že tehologija, ki je ni več...

Če imate pa modem Fritzbox, ima pa ta že vgrajeno dect brezžično centralo in večino slušalk lahko priklopiš kar nanj. V tem primeru pa tudi poveš kar na modemu, kateri telefoni naj zvonijo in kateri ne. Pa v tem primeru lahko na modem priklopiš tudi prave IP telefone, ker je to kar v redu SIP centrala. Ampak kolikor poznam problematiko, je rešitev z nekaj brezžičnimi slušalkami in brez dodatnih naročnin vse, kar potrebujete.

Jernej