Štemarca aka udarno kladivo

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Tega se lotiš tako, da s SDS vrtalnim strojem navrtaš luknje okrog in okrog, po liniji katero moraš odštemati.
Ko si gotov, z ročnim štemajzlom in kladivom odlomiš navrtane dele. Imej zaščitna očala.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
A si ze nabavil?
Mogoce tole v ponedeljek?
 

Priponke

  • IMG_20240416_155500.jpg
    IMG_20240416_155500.jpg
    2,7 MB · Ogledi: 55
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Zakaj ne
Ce sem ga prav razumel, bi on samo 3cm globoko preklado "okrusil"
A tista peresno lahke stemarce iz prvih objav pa so?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Niso. Jaz sem zidal in razbijal hišo z Bauhaus programom (a je bil Alpha tools?) in potem, ko je kaj odpovedalo po več letih, šel na Workzone/Ferrex program. Konkretno štemarce. Vse 1.800W in 5 ali 6J varjante do 80€. Tista nežna Makita iz prve objave ni za kupit. Večje, težje štemarice pa za preklade ne boš dvigal. To je to.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Daj skiciraj prvo vrstico v prvi objavi!
Na globini 3cm bos po vsej verjetnosti naletel na armaturo. Kaj bos naredil z njo?
Zakaj se sploh lotevas tega ?
Prostor za izolacijo zadaj za śkatlo od rolet moram narediti. Če bo armatura ni panike, bom stirodur oz karkoli že bo, ustrezno postavil mimo. Ali pa odrezal, čeprav se mi to ne zdi najbolj pametno.
Tega se lotiš tako, da s SDS vrtalnim strojem navrtaš luknje okrog in okrog, po liniji katero moraš odštemati.
Ko si gotov, z ročnim štemajzlom in kladivom odlomiš navrtane dele. Imej zaščitna očala.
Tudi ena od možnosti. Bom probal na enem oknu, pa da vidim, kaj bo.

A si ze nabavil?
Mogoce tole v ponedeljek?
Ravno to sem nagledal ;).

SDS+ mašine niso primerne za betonske preklade razbijat ;)
Lahko malo bolj razložiš? Kaj predlagaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Hanzi

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.871
113
Niso. Jaz sem zidal in razbijal hišo z Bauhaus programom (a je bil Alpha tools?) in potem, ko je kaj odpovedalo po več letih, šel na Workzone/Ferrex program. Konkretno štemarce. Vse 1.800W in 5 ali 6J varjante do 80€. Tista nežna Makita iz prve objave ni za kupit. Večje, težje štemarice pa za preklade ne boš dvigal. To je to.

Ker sem ravno pri delu. Spodnja baterijska (dobre 3.5kg, 2.5J, SDS+) je "razbila" par 100m (mogoče celo km) kanalčkov v omet in zidake, naredila par 100 prebojev za inštalacijske cevi, izvrtala par 100 lukenj za vložke in odstranila tudi kakšnih 10m2 stenskih ploščic. Znucale so se 2 kuglice za držat dleto, to je pa to. Samo ko vidim beton/kamen ali pa je kakšna večja površina za poštemat je pa v akciji zgornja (7kg, 9J, 1100W, SDS max).
stemarca.jpg


Sem imel nekaj časa tudi kitajsko iskro za 80EUR s kao 7J in 1800W motorjem na klasičnem SDS vpetju, ki je tudi poštemala ves omet v skoraj dveh starejših hišah pa še kaj drugega in še vedno dela (zasežena na neki izposoji). Zamenjava zanjo je zgornja SDS max, predvsem ker z iskro se ni dalo delat dalj časa, razen če si se hotel trest kot alkoholik zjutraj (vibracije), pa ni imela nobenega varnostnega mehanizma pri blokadi svedra (krone raje sploh ne omenjam). Obe zgornji na fotki imata recimo več sistemov blaženja tresljajev, drsno sklopko, tavelika pa še elektronsko blokado ob zaznavi nevarnega sunka.

Sedaj tole zgoraj ni hoby rang in ni 80eur je par stotakov. Samo ko pomisliš da en metrski malo bolj kvaliteten sveder za SDS (+/max) vpetje ali pa ena vrtalna krona stane 100EUR+ so cene čisto normalne. Če rabiš večkrat za več namenov se splača dat malo več .... ALI pa si tako orodje izposodiš, kar je za take stvari kot so štemarce, svedri, vrtalne krone čisto dobra opcija.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Prostor za izolacijo zadaj za śkatlo od rolet moram narediti. Če bo armatura ni panike, bom stirodur oz karkoli že bo, ustrezno postavil mimo. Ali pa odrezal, čeprav se mi to ne zdi najbolj pametno.

s kaksno tezjo stemarco bos prisel zraven (predvidevam da bos tolkel “skozi” skatlo od rolete?
S tamalo je pa kontra - bo dost velika, da bos dosegel?

tavelko drzat (tud 1h na dan) v visini je optimisticna.. nazadnje sem podiral steno in ven metal tlake.. ni zabavno.. tud “natancnost” dela je s tako masino vprasljiva - konc koncev je “rusilno kladivo”.

Vzemi “tamalo”, dober sveder, navrtaj in potem z isto tamalo “postemaj” kar ti ostane.. zna trajat - je pa lazje obvladljivo in manjsi raztur/drmr bos naredil

aja pa ce ze ne bos kupil svoje - si pejt dobro masino sposodit.. je z razlogom dobra/drazja

razmisli se o slusalkah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N