Snežne verige

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
ima kdo kak link do ekstra poceni verig za 18"?
imel bi jih izključno samo za policajom kazat, ker kot zgleda, bomo še decembra v kratkih rokavih okol skakal:/

Kupi "nogavice" kot jih imam jaz za coupeja, znajo biti celo uporabne.
smile-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.301
113
Da obudim temo, verjetno bo še za koga aktualno.

Skratka iščem snežne za dimenzijo 245/45 R18, običajno jih potrebujem 2 -3 x letno
Do sedaj sem imel ene z samozatezovalnim sistemom in sem bil zelo zadovoljen z njimi (ne vem firme) in iščem
sedaj kaj je na voljo pri nas poleg verige-lesce, našel sem še ene od Sumex Husky-Butzi, ostele so pa samo še "navadne"




Ima kdo kaj izkušenj z temi?
 
Nazadnje urejeno:

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
Da obudim temo, verjetno bo še za koga aktualno.

Skratka iščem snežne za dimenzijo 245/45 R18, običajno jih potrebujem 2 -3 x letno
Do sedaj sem imel ene z samozatezovalnim sistemom in sem bil zelo zadovoljen z njimi (ne vem firme) in iščem
sedaj kaj je na voljo pri nas poleg verige-lesce, našel sem še ene od Sumex Husky-Butzi, ostele so pa samo še "navadne"




Ima kdo kaj izkušenj z temi?
Jest sem letos nabavu samozatezne
vendar jih letos še ni bilo potrebno dajat gor. Sem že včasih imel samozatezne Weissenfels in so bile odlične.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.301
113
Ja, take imam, samo mi žal na ta avto ne pašejo več... in so bile zakon, oboje ki sem dal linke piše da so
z samozatezanjem, ampak te ki jih imam so res dobro delovale, ne vem pa kake so te dvoje...

Te so bile zakon
1638879533434.png


Kje si jih pa kupil, ker ne najdem pri nas nič?
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
Jest sem jih dobil na bolhi nove nerabljene.
Saj te od Veriga Lesce imajo isti sistem kot Weissenfels. Dobiš jih pa na njihovi spletni trgovini. Kaže, da imajo na zalogi za tvojo dimenzijo.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Jaz sem ravno prejšni teden vzel tele:
Sicer za dimenzijo 225/55/18 in niso samozatezne. Sem jih že montiral na suho, da ne bom potem doktoriral v snegu in ni neke panike glede namestitve, pa tudi ni potrebno dodatno zategovanje, no ni pa nič narobe, če imaš le možnost, da se po parih metrih ustaviš in preveriš, če je vse tako kot mora bit.
Pa še občutno cenejše so bile kot preko Verige -Lesce, kar je zanimivo namesto, da bi ravno v njihovi fabrški trgovini bile najcenejše.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Uh...flashback....kje so že tecajti :D

Je mel pa nagajivo hčerko...malo mlajša od mene..... Mmmmemories!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ob žledu 2014 prvič po dolgem času nataknil, da sem prišel zadnjih 20 metrov na dvorišče in potem še čez par let, ko sem šel na eno turno smuko. Takrat so smrt storile, ker jih je potrgalo. Prestrmo, prevelike sile, 9 mm členi. Bolj ali manj neuporabno za resno potrebo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Jaz sn enkrat zokne gor dal da sn se iz zameta cukno. To je pa to kaj sem do zdaj rabo. Ostalo vedno brez zvozo. Res pa, da nisem v vukojebini doma :).
Na skijarijo je pa vedno dovolj spluženo, da gre.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zanimivo, mene so vedno učili, da ketne natakneš še preden se zakoplješ in obstaneš. Hitreje in bolj varno je tako. Tudi ne oviraš ljudi za sabo..
Tako je, v alpskih državah imaš pred resnimi odseki kjer bi mogoče rabil verige vedno prostor za natikat verige. Recimo nas so par let nazaj ob sneženju pred vožnjo v Tignes vse ustavili na počivališču (očiščenem) in nas niso spustili naprej brez verig. Izjema so bili redki lokalci z ježevkami in 4X4 z dobrimi zimskimi gumami.