Snežne verige

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Pozdravljeni
Razmišljam, da bi nabavil snežne verige. Pri prejšnjem avtu sem jih imel, sedaj pa mi ne ustrezajo, saj so druge dimenzije gum.
Katere verige kupiti za dimenzijo gum 175/65 R14, da so zadovoljive kvalitete in da niso drage?
Imam zimske gume, ampak sem do sedaj nekajkrat na zimo vseeno potreboval verige.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Mislim, da se meni nekje potikajo. Bom poiskal pa sporočim za alter ceno
grims-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Kako se "nogavice" obnesejo na čistem ledu (žled pred leti). Takrat sem pa res nataknil verige. K sreči imam na dveh avtih enake dimenzije gume in sem jih uporabil zato, da sem po prihodu s poti avta lahko spravil na svoje dvorišče, ko smo prišli domov in nista kje ovirala posipavanja na javni cesti.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
eh, odvisno za kaj rabi ketne. če rabi samo avto prestavit na pločniku ali skočit do trgovine potem bi bile "nogavice" dost, če se bo pa peljal nekam dlje po kakšni gozdni poti, pa dvomim da bi zdržale.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Trenutno živim v dolini in na asfaltu, toda grem večkrat domov v hribe, kjer sem kar redno potreboval verige. Ne bi kupoval dragih verig. Niti ne vem, kako se bo avto obnašal na snegu (Ford Fiesta), na prejšnjem (Ford Galaxy) sem jih moral kar redno montirati za v hribe.
Nazadnje sem jih kupil na petrolu za okrog 25€, firma rival in so bile dobre verige.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
eh, jest tud mislim da ne rabis dragih... sej obremenjene ne bojo ful. podpri slo firmo pa kup neki od verige.

drugc pa razmisli o 4x4 avtu, je precej manj dela s ketnami pozimi, in ce se dost vozis v hribe bi bil cist smotern nakup.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Za 4x4 avto, se pa ne vozim dovolj po hribih. Me pa zanima kako se bo v breg obnesla fiesta, z galaxyjem je bil kar problem ko je bilo malo snega. Prej sem imel Golf 2 in verig sploh nisem imel, pa nisem nikoli obstal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Veriga Lesce sploh niso slabe, tako da go for it!

Drugače pa za lažje osebne avte, katerekoli z 9mm členi. Pa če niste vešči montiranja najprej jeseni ko je še toplo nekje na suhem probat, pol pa še ob prvem snegu "hard core" test, pa ne bo nikoli zime za eskime.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Sem mel "zokn" pa ni to to, prehitro se začne trgati še posebej če je cesta šudrana in jih lahko samo stran vržeš... mam od veriga lesce stop&go in lahko rečem da je to-to... hitra in enostavna montaža, same se zategujejo tko da to je to... je pa res da so cca 100€...

ker sem letos menju avtu mam doma viška ene za dimenzijo 175/65/r14 (rabljene ene 5x).... morm kupt nove za 205/60/r16 dimenzijo in bom skor zihr vzel spet od veriga lesce
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
rad bi videl mojstra, ki namontira autosock v hudem sneženju, kjer je kolotek zabit s snegom
"trik" verige je ravno v tem, da obroč "zareže" v ta zbit sneg in ga porineš zad za gumo...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
jaz sem na konkretno spuščeno (beri: na vrhu tekalna povšina s strani ni bila vidna, ampak "skrita" v blatnik) hondo natikal verige z lahkoto
se pa strinjam z napisanim
moje mnenje je pač, da so autosock samo za to, da se ugodi zakonu
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Montaža ne bo problem. Sem nekdaj delal na Petrolu kot študent in smo prodali ogromno verig-so hodili na smučanje na Kope in sem skoraj vsem verige montiral jaz.
Sem pa našel ugodne verige tukaj in ne vem, če jih ne bom kar naročil, za vsak slučaj naj bodo v avtu. Menda se Fiesta kar dobro obnese v snegu in jih mogoče niti ne bom potreboval.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Imam iz hoferja izpred nekaj let in so ok. Žal pa mi je bilo, da sem pozneje videl, da bi takrat za praktično enak denar dobil veriga Lesce, ki so bile v pakirane v obstojni vrečki in ne v trdi plastični škatli. Navadno se izkaže, da v škatlo znajo brez problemov zložiti in zapreti samo v tovarni. Razen tega bi bile iz Lesc vsaj delno "domače" (ali pa celo v celoti). Šlo je pa v obeh primerih za povsem navadne verige brez naprednejših rešitev pri zategovanju.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Lahek manjši avto kot je fiesta bi se moral kar dobro obnesti na snegu, verige pa vzemi kvalitetne, da ne bo problemov pri večkratni montaži.
zmaga.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Citat:
Uporabnik kapadimul pravi:
Sem pa našel ugodne verige tukaj in ne vem, če jih ne bom kar naročil, za vsak slučaj naj bodo v avtu. Menda se Fiesta kar dobro obnese v snegu in jih mogoče niti ne bom potreboval.
Tele Hilfer sem dva dni nazaj videl v lokalnem Sparu, imajo več dimenzij po enotni ceni 20€. Pa lohk še -25% kupon skuriš.