Letos so zahtevale naše gore 46 žrtev.
Do danes, 6. oktobra 2025, je na slovenskih cestah v prometnih nesrečah umrlo 78 oseb. To je 21 več kot v enakem obdobju lani, ko je bilo smrtnih žrtev 57.
Če k temu dodaš število "udeležencev", se statistika precej spremeni. Od koliko ljudi na cesti jih je umrlo 78 in od koliko v gorah 46... podatkov ni, ampak procent v gorah je precej višji. Turistov je vedno več, slikce na omrežjih so lepe... na dan te nesreče je azijski turist v hostlu pri kolegu spraševal, kje se pride iz Bohinja na sedmera... na opozorilo o razmerah je odgovoril - saj bi šel "samo do prvega jezera, po krajši poti (čez Komarčo....). Pa se pejt potem...Letos je v gorah umrlo 46 ljudi, kar je skoraj isto kot lani na cestah v istem obdobju (57 oseb, indeks 124 %). (glede na letos ja pa na cesti indeks 169 %). Toliko, da se številke postavijo v kontekst.
Še ena primerjava: "Do danes, 6. oktobra 2025, je bilo v Sloveniji zabeleženih 17 delovnih nesreč s smrtnim izidom."
Tesla to zmoreZ letnimi gumami.
Ti antikrist ti...![]()
Tudi tako lahko... Na cesti je veliko več ljudi, % ponesrečenih precej manjši. Kljub temu, da je procent idiotov in egoistov na obeh koncih enak. Turistov, ki nimajo pojma, tudi. To sem hotel povedat.Torej da povzamem kontest: v gore hodimo skoraj tako radi kot se vozimo po cestah in seveda precej raje kot v službo.
Saj si to hotel povedati?
Trend na cestah bo najbrž še malček padal. V gorskem svetu pa bo trend zagotovo še naraščal.Tudi tako lahko... Na cesti je veliko več ljudi, % ponesrečenih precej manjši. Kljub temu, da je procent idiotov in egoistov na obeh koncih enak. Turistov, ki nimajo pojma, tudi. To sem hotel povedat.