Sistem TMC Novice

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Nimam več pojma.

Traffic nav uk te po novem obrača na proizvajalca naprave, ko se obrneš na tega pa ni efekta ali pa mučka kot da je TMC nekaj nadnaravnega.
Traffic nav Hungary sploh ne odgovori.
PIC trdi, da oni dajo podatke in da madžari nimajo urejenega osveževanja na svoji strani.
Radio SI ti reče, da so težave po celi EU.

No sedaj pa bodi pameten in ugotovi kdo je dejansko odgovoren za kaj in kdo je tisti, ki ima v svojih rokah moč, da zadevo premakne.
bonk.gif

Gnjavim še vedno vsem po vrsti in upam, da se bo končno nekaj premaknilo na bolje.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Groza....ti samo gnjavi naprej..lahko tudi jaz začnem - dej mi na PM e-mail kontakte vseh teh zgoraj naštetih.

Če nas bo več, se bo morda kaj premaknilo (v prihodnjih mesecih, letih, deset letjih...)
evil.gif
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Rad bi samo spomnil na moje predhodne poste (Fujitsu - SUNA) torej zagnjavite proizvajalca naprave naj podpiše pogodbo z ponudnikom. Dobro bi bilo tudi zapretiti (proizvajalcu naprave) z zavajanjem potrošnikov. Sam sem sicer pozitivno naravnan ampak nas je na sončni strani alp tako malo da ...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tukaj lahko gnjavimo na polno pa ne bo efekta, ker je denar v igri in vprašanje kako se potem nadgradi tvoja naprava z novo licenco.
Če vsak od vas pošlje mail tistemu, ki je odgovoren za katero napravo se bo mogoče kaj premaknilo, če pa maile pošiljamo samo dva ali trije pa ste lahko brez skrbi, da se bo zadeva zavlekla.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Nikakor nisem hotel obremenjevati že preobremenjenega. Tvoj post razumem kot; "dajte tudi ostali nekaj od sebe" drugače ...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Mišljeno je bilo: " več nas bo, prej bomo kaj dosegli " sam itak gnjavim neprestano, ampak žal moji maili zaenkrat še niso uslišani.
Samo predvidevam, da morda, če nas bo več pisalo se bo kaj premaknilo.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Dne 8.11.2013 sem poslal e-mail in danes prejel odgovor. Gre se pa za avtomobilske navigacija Citroen/Peugeot.

Spoštovani gospod Priimek, 15.5.2014

skladno z našim dogovorom, smo v času od našega zadnjega kontakta, skušali dognati nevšečnosti, ki jih imate z delovanje sistema TMC v Sloveniji. Dejstvo je, da sistem TMC v tujini deluje brez posebnosti. Vozila z navigacijo Peugeot sprejemajo signal TMC, kar pomeni, da ob morebitnem zastoju, navigacija pri vnaprej zastavljeni poti zastoj upošteva in voznika pripelje do cilja po predlagani alternativni poti. Vsled temu lahko ugotavljamo, da je sprejem signala ustrezen.

Če je sprejem signala ustrezen, nas je zanimalo kako je potem z oddajanjem tega signala. Ugotovili smo, da za razliko od evropskih radijskih postaj, slovenske postaje oddajajo signal TMC PRO, kar pa je morebitni vzrok nekompatibilnosti oddajnika s sprejemnikom. Glede na to, da je sistem TMC po celotni Evropi nastavljen enotno, Znamka Peugeot ne predvideva spremembe na produktu Peugeot navigacija.

Lep pozdrav,
Ime in priimek
Služba za stike s strankami
Peugeot Slovenija d.o.o.



Očitno smo v Sloveniji veliko bolj napredni kot druge EU države, katere imajo le "navaden" TMC in zaradi tega TMC v tujini tudi deluje tako kot je treba.

Naša PRO različica TMC-ja pa je očitno preveč "napredna" za nekatere naprave
hysterical-1.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Pro je bila dogovorjena da bo plačljiva, licence je dobil pa rtvslo, ki jih je potem podal naprej madžarskemu podjetju....začaran krog MOŽNO SAMO V SLO, kjer bi radi zaslužili še na travi ki raste :/
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kako to, da imamo v Sloveniji samo TMC PRO in ne tudi TMC - torej ta brezplačni TMC?

Kakor sem bral, ta naš TMC ni niti za brezplačno bit, kaj šele za PRO in za plačevanje...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Pro je bila dogovorjena da bo plačljiva, licence je dobil pa rtvslo, ki jih je potem podal naprej madžarskemu podjetju....začaran krog MOŽNO SAMO V SLO, kjer bi radi zaslužili še na travi ki raste :/

Madžari imajo Traff nav mi ga nimamo, torej so madžari dali nam licenco in NE mi njim.
Isto imajo madžari prek TMC za iGO.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Kako to, da imamo v Sloveniji samo TMC PRO in ne tudi TMC - torej ta brezplačni TMC?

Kakor sem bral, ta naš TMC ni niti za brezplačno bit, kaj šele za PRO in za plačevanje...

Če bi recimo imel Radio si brezplačen TMC, PIC pa PRO preko, bi po vsej verjetnosti bilo boljše.

Za brezplačen TMC zakaj ga nimamo bo pa potrebno kontaktirat Radio si, pic, Garmin, eden bi moral vedet zakaj je temu tako.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Dobil sem eno idejo, ampak ne vem, če bi to šlo
smile-1.gif


Torej očitno imam v avtomobilski navigaciji v Peugeotu samo TMC sprejemnik in ne tudi TMC PRO, saj če bi imel TMC PRO bi potem tudi v Sloveniji prejemal TMC obvestila.

Sedaj me pa zanima, ali mistlite, da če bi priklopil na mojo RT6 eMyWay navigacijo TMC PRO sprejemnik, da bi potem prejemal obvestila v Sloveniji?

Recimo kaj takega:



Sicer pa sploh ne vem, če se da priklopit takšen TMC sprejemnik na mojo navigacijo. Ozadnje pa zgleda tako:







Se kdo izmed vas spozna na te zadeve ali pozna kakega dobrega avtoelektričarja v LJ, da bi poznal te zadeve?
grin1.gif


Kakor se spomnim, je en zelo dober v BTC-ju tam zraven Mazdinega salona, ki se s tem ukvarja, ampak ne vem točno, kdo je
smile-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.354
3.443
113
Škoda časa in denarja ker sem do pred kratkim uporabljal garmina pa me v 3 letih niti enkrat na območju Slovenije ni rešil zastoja.
Sesaj sem na vw Discover Media pa dela ok v Nemčiji in Avstriji v Sloveniji pač radio poslušam. LOL
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Čeprav imam na telefonu iGO aplikacijo in tam TMC prek prekosa podatkov dela v Sloveniji in kakor sem testiral v zadnjih 2 tednih - so informacije kar točne za lokacije, kjer sem preverjal.

Pravilno mi je pokazalo, kje so zastoji zaradi nesreče ali dela na cesti in pravilno mi je pokazalo, kje so zastoji zaradi prometne konice.

Ogledal sem si tudi ostale dele Slovenije v iGO, kjer bi naj potekala dela in jih primerjal s tistimi, ki so objavljeni na spletu in podatki so bili točni.

Torej na nek način "deluje" zadeva pri nas.

Vprašanje: ali je "vir" informacij, ki jih sprejmem prek "prekosa podatkov" na iGO aplikaciji na telefonu ENAK kot tisti, ki bi ga sprejemajo nekateri uporabniki Garmin naprav prek "zraka"? So podatki povsem enaki?
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Mislim , da ni finta v TMC PRO. Meni navigacija sprejema TMC PRO (Audi), pa vseeno v Sloveniji nimam TMC signala. Mi pa prikaže aktualna obvstila o zastojih v Avstriji, saj zaradi bližine meje "lovi" avstrijski TMC (Avstrija tudi še nima TMC PRO).
Verjeto je poanta v plačljivosti sistema.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Hmm...

Torej potem sploh ni razlog v temu, da moja navigacija ne lovi TMC obvestila ker nimam TMC PRO, ampak ker Peugeot ne plačuje Radio SI?

In kljub temu, da bi sam "montiral" TMC PRO sprejemnik, še vedno ne bi prejemal obvestil v Sloveniji, ker bi moral plačevati za to?

Ampak sej bi kupil TMC PRO sprejemnik, katera ponuja lifetime PRO obvestila - recimo kaj takega.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Poanta je v licenci.
Torej ce imas pro sprejemnik in v njem nimas kode za Slo ti ne bo delalo, medtem, ko ti bo avstrijski delal neglede na to ce je licenca ali nejker avstrijci oddajajo signal za tiste z licenco in tiste brez nje, medtem ko v slo je samo za tiste z licenco.
Preveri na tem pro sprejemniku katere licence so prednalozene.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Poanta je v licenci.
Preveri na tem pro sprejemniku katere licence so prednalozene.

Kako pa to lahko preverim? A mora prav pisat, da ima naloženo licenco za brezplačne in PRO novice?

Imaš mogoče kakšen info, kje se ti TMC sprejemniki lahko še kupijo, poleg recimo kakšen ebay ali bolha itd...?