Sistem TMC Novice

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Pri meni zgleda tako
2022505-155731.png
 

Priponke

  • 2022505-155731.png
    2022505-155731.png
    128,4 KB · Ogledi: 335

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
A to ti piše v nastavitvah naprave?

Kako bi pa preveril pri TMC sprejemniku, predno ga kupim (na škatli)?

Pri nas skoraj da ni takih TMC sprejemnikov v ponudbi. Morda kakšna tujina, ki bi že imela licenco za Slovenijo?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Sem malo pogledal zadeve (saj verjetno ste to že kje ugotovili): TMC Pro ne obstaja več, saj je podjetje, ki ga je ponujalo kupil Navteq in ga preimenoval v Navteq Traffic. Zadeva je plačljiva in na voljo (če prav gledam) samo v nemčiji. Avstrija recimo uporablja TMC Plus, ki je (menda) kompatibilen z TMC Pro, a zastonj.

Zakaj smo šli mi na najneugodnejšo (najdražjo in najmanj razširjeno) varianto mi ni jasno, vse skupaj pa mi smrdi na kakšno "podmazovanje" iz strani Garmina (ki se lahko edini hvali z prometnimi obvestili).

Po svoje pa tudi nima kakšnega posebnega pomena, ker so podatki pri nas nezanesljivi. V nemčiji je recimo po avtocestah množica senzorjev, ki meri hitrost in prehodnost, zadeva se nadzira tudi preko sistema kamer in v določeni meri tu preko helikopterjev. Zato gor recimo napiše tudi koliko boš izgubil v zastoju in zna pravilno izračunati če se splača iti na obvoz. Dva tedna nazaj sem prevozil celo nemčijo (Bad Reichenhall-Kiel) in nazaj in zadeva res deluje.

Edit: TMC pro je na voljo tudi v UK in Franciji, podpira pa ga tudi TomTom (80eur lifetime naročnina, razen če je kje že zraven)
 
Nazadnje urejeno:

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Sam to je na mojem nuvi 3597 LTM, da ne bo pomote......
NASTITVE -------> PROMET, tam ti pol piše TRENUTNI PONUDNIK, NAROČNINE........

Imam en GTM35 od nuvija 3790, komplet z držalom zvočnikom in anteno, če te zanima, sam ne vem kako bi to pasalo na to tvojo avtonavigacijo
sprasujem se.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Sem malo pogledal zadeve (saj verjetno ste to že kje ugotovili): TMC Pro ne obstaja več, saj je podjetje, ki ga je ponujalo kupil Navteq in ga preimenoval v Navteq Traffic. Zadeva je plačljiva in na voljo (če prav gledam) samo v nemčiji. Avstrija recimo uporablja TMC Plus, ki je (menda) kompatibilen z TMC Pro, a zastonj.

Zakaj smo šli mi na najneugodnejšo (najdražjo in najmanj razširjeno) varianto mi ni jasno, vse skupaj pa mi smrdi na kakšno "podmazovanje" iz strani Garmina (ki se lahko edini hvali z prometnimi obvestili).

Eh...potem nimam kaj praskat, da bi od Garmina TMC sprejemnik, kateri dela v Sloveniji, nekako priklopil na mojo avtonavigacijo
frown-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
@CLIO15 tudi garmin v tujini dela bp

@sylver...tudi na garminu ok kaze zastoje...ampak so zelene barve
bonk.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zanimivo - našel sem 1 navigacijsko aplikacijo za iOS in Androida, ki ima HERE zemljevide in omogoča TMC za Slovenijo
grin1.gif


BringGO

*TRAFFIC COVERAGE
Czech Republic, Greece, Hungary, Slovenia.

Torej TMC v Sloveniji le deluje na HERE zemljevidih. Kdo jim pa dobavlja obvestila? Radio SI? PIC? So to sploh ista obvestila kot za Garmin?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Opazil sem, da mi prek HERE spletne strani na mobilnem telefonu prikazuje promet v Sloveniji
smile-1.gif




Slika je od prejšnjega petka, ko sem iz Ljubljane štartal proti obali in tam kjer je rdeča barva je vse stalo. Rumena pa pomeni počasi prevozno.

Torej HERE zemjlevidi omogočajo TMC po Sloveniji tudi na online zemljevidih
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Dvomim.
Se bom pa probal pozanimat od kje jim TMC podatki
wink-1.gif


Sem poslal vprašanje glede TMC ponudnika za Viago na:

Koda:
 Android.Dev@garmin.com

Če ti je, lahko še ti pošlješ in bova videla, če dobiva isti odgovor
wink-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
To pa na mobilcu tudi meni sedajle prikazuje. Sicer ima te podatke Direkcija za ceste ali kje so že sedaj tisti podatki o prometu. Verjetno so to števci v cestišču in te podatke pobirajo.
cheer.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če so ti podatki pri direkciji za ceste, potem bi jih tudi garmin moral normalno pobirat, ne pa da včasih pozabi obvestit o dogodku.
Zadnjič nekaj iGO sprobaval in ko sem prišel v kolono in že tudi iz nje ni javil ničesar, se je pa spomnil potem, ko sem bil že par ur doma javit za zastoje, ko sem nekaj gledal po TMC a v resnici ni bilo zastojev nikjer več.
uf-1.gif


p.s.
Na iGO imam osveževanje TMC nastavljeno na 60s, radius podatkov na 120km in tudi prenos podatkov sem imel vklopljen, če bo kdo slučajno imel v mislih to vprašat
grims-1.gif
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Sicer ni 100% tema, ampak samo eno vprašanje; se da kje videt zgodovino prometa (cca 10 dni) za Italijo?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Morda na kaki Italjanski strani, kjer imajo TMC za svojo državo.

Na telefonu imam tudi jaz nemeščen iGO in delujoči TMC. Zadnjič sem se peljal iz Ljubljane do Kopra in med vožnjo me je iGO želel preusmeriti na staro cesto, saj naj bi bili zelo dolgi zastoji okoli Sežane zaradi nesreče na AC.

Čas čakanja mi je pisalo nekje okoli 20 minut, ampak sem vseeno bil trmast in si rekel, da bom vseeno nadaljeval pot po AC da vidim, če je temu res tako. In kaj sem ugotovil? Popolnoma nobene kolone, nobene nesreče, nobenih ostankov na cesti....nič čisto nič... Torej sem si zaradi svoje trme prišparal pot po stari cesti
smile-1.gif


Eh....ta TMC ni tako ažuren, kot sem mislil, da bo.

Tale promet od HERE mi deluje dosti bolj ažuren in realen - vsaj v praksi sem do sedaj dobil tak občutek.

Tudi sedaj če pogledam Ljubljano vidim rumene oznake tam, kjer verjetno promet poteka počasneje (jutranji zastoji):

 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Jaz sem za hec malo preveril, če se tole kaj ujema z Google Maps Traffic. Pa se ne kaj prida - pogledal sem recimo München, pa je bilo veliko razlik. Sedaj pa ne vem, kaj je bolj pravilno.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Google ima svoje traffic podatke, HERE ima svoje, TomTom ima svoje in iGO ima svoje
smile-1.gif


Komu verjeti? Hm dobro vprašanje.

Dejstvo pa je, da v Sloveniji na iGO (TrafficNav) ni za zaupat
cry12bpy.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Ja, saj to. Kateri podatki so najboljši?
Dokler v Sloveniji zadeva še ne deluje dobro, primerjava pri nas še ni smiselna. Mogoče pa so kje v tujini že naredili kakšno primerjavo.