SIOL TV - odrezana slika

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Pravkar so prijatelju priklopili siol tv in ima desni del slike odrezan (nekje do polovice slo1 znaka) na vseh kanalih in tudi v meniju. Pred siolom je bila slika OK (kabelska). TV je CRT (ni lcd ali plazma).
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Že ima. če pa da na16:9 pa je samo zgoraj pa spodaj rob, na levi pa desni pa še vedno odrezano. Sedaj pa je še postalo bolj moteče, ko je ugotovil, da je ravno v odrezanem delu indaktor za glasnost.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Če nastavitev na STBju ne pomaga, ima definitivno na TV-ju nastavljeno, da mu odreže sliko na scart vhodu (oz. nastavi na 4:3 crop). Če pa tv teh nastavitev nima, sem pa brez idej (bo potrebna menjava tv-ja ali pa ponudnika tv storitev).
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
spodaj, zgoraj in levo je vse normalno. Odrezan je samo desni rob. Zoom funkcija na tvju je nastavljena na Normal, tudi če kaj drugega izberem, ne pomaga. Druge stvari na scartu (dvd, videorekorder) delajo BP.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Ziher me bo kdo tepel, ampak jaz sem že videl kao ful dobre tv-je, ki so cropali sliko pa niso meli slehernega settinga, kjer bi to izklopil. Mel sem gor računalnik na tv-out pa sem probal preko driverja sliko manjšat pa mi je tv sledil. Ko sem sliko skrčil, jo je on začel zoomirat.

Skratka ... bedarija. Ugotavljam, da je čim več zabavne elektronike na flick of a button a la varianta za stare mame. Maš recimo sto presetov, nobenga pa ne moreš prekonfigurirat.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zgleda, da so res tv-ji postal čudni.
sony lcd bravia fullHD, priklop iz pc-ja preko vga, podpira samo hd ready resolucijo, in tako imaš potem okol in okol veliko črnega robu, na sredi pa majhno slikco. tudi če sem dal večjo resolucijo je v tem malem okenčku sliko raztegenlo in potem se je slika premikala. za full scren je pomagala samo zoom funkcija, ki pa je potem sliko naredila ne uporabno.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Kje si pa to pobral. Sicer je res verjetno odvisno odvisno od modela in tudi nekateri FHD podpirajo prek VGA le do 1080i.
Sam iz prenosnika prek VGA normalno gledam 1920*1080p (W3000). Ostalo gre 1080p prek HDMI.
Kako je z nastavitvijo slike na samem TV prek HDMI pa se res nisem nikol ubadal (razen testno Siol Amino prek SCART-a), ker se je vredno pobrigat za signal, ki je enake ločljivosti kot panel.

Se mi pa tole zelo čudno zdi, da je slika odrezana le na eni strani. Ali STB na drugem ekranu dela normalno??
 

Zardoz

Pripravnik
25. sep 2007
63
0
6
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Kje si pa to pobral. Sicer je res verjetno odvisno odvisno od modela in tudi nekateri FHD podpirajo prek VGA le do 1080i.
Sam iz prenosnika prek VGA normalno gledam 1920*1080p (W3000).
...
Tole tudi mene žuli. Sony Bravia T3500 preko porta PC Input (D-sub 15 pin) podpira največ resolucijo WXGA (1360 x 768). Na žalost ima moj Dell D820 samo VGA izhod, tako da gledam majhno sliko sredi velikega zaslona.
frown-1.gif
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Glede drugega TV bom še mogel počakati, ker more odpeljati kable do tja in priključiti STB. Je mogoče, da je za to kriv scart kabel?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
je že kr neki star LCD, mislim, da je bil takrat v tolarijh še ene 700k sit.
še niso poznal dvi
smile-1.gif
)