tuš (trojček) - porazna slika

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
priklopili so mi tuš trojček, internet, TV in telefonijo - cena 30e, hitrost 4mb/52k

majster od tuša je vse lepo priklopil in zadeva je funkcionirala...2uri po tem je začela silka zelo štekat, pač tista popačena slika-kvadrati, npr. čez pol ekrana ob premikih ljudi

klicali na tuš - poizkušali po njihovih navodilih..odklop/priklop,...rzne fore vendar slika je še vedno nemogoča za gledat - dobesedno. ne da bi bila slaba kakovost ampak dejansko šteka in je popačena, sploh pri hitrejših in večih premikih slike se zakkocka in zaustavi pol programa.

kaj mislite da bi lahko bilo? čakam sicer jutri na odgovor tuseve tehnične službe

čudno pa je da je kakšni 2h po tistem ko je tusev majster priklopil delalo OK
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Izklopi racunalo in poglej,ce je kaj boljse - po moje manjka sinh. torej najprej preveri domaco instalacijo kot ti je ze predlagal NN.
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
kako to mislita?

sem vse na novo naredil, izklopil, priklopil...tudi na tušu so pogeldali nastavitve (imajo dostop da lahko vse nastavitve pregledajo) in pravijo da je OK vse, ter da je tudi linija dobra...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik mariombb pravi:
kako to mislita?
Mislita, da ima vsak Slovenec za sabo srednjo šolo elektrotehnike
wink-1.gif


Mislim, kot če bi meni kdo rekel, naj preverim zmes za testo ...
tongue-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
To na moj komentar o preverbi ?
Precej več kot "dve žički" sta v hišni instalaciji.
Pa tudi, če sta le dve: Kaj naj na njiju preverim ?
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Ti si hišno inštalacijo ob priklopu sam urediš. Operater te priklopi samo do omarice na bajti, naprej vlečeš kable sam. Če ti je to delal električar in nimaš pojma, kje grejo žice po bajti, je sranje. Vsak bi moral za svoj objekt vedeti, kjer gre TF.

V hišni inštalaciji za TF sta samo dve žički. Če imaš kaj več, so slepe/rezerve.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
In kar ti poskušam povedati je to, da kuharji, tajnice, žonglerji itd. tega ne vedo.
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
prbolem je bil v stari verziji firmware od routera - sem si hote sam naložit novo pa na tušu niso hoteli ppovedati gesla..so pa njihovi tehniki zdaj na daljavo naložili novega in zadeva dela BP

vseeno hvala za nasvete
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
ja, router/modem (viborg) oddaja signal IP sprejemniku ki je preko scarta (trenutno) povezan na TV