seat altea

markopo

Pripravnik
3. feb 2010
91
1
6
zdravo,

na kaj treba biti pri tem avtu pozoren? gledam 1.6 (05 letnik) bencinarje. to naj bi bil vw koncept?

enega sem vozil na probo in je bilo vse ok, edino kar me je zmotilo, da je sklopka pri prestavljanju na sredini fajn zatresla ter pri speljevanju mi je avto kar treslo (kasneje pri večjih brzinah več ne, prav tako lepo po avtocesti); edino kar še ko se iz višjih obratov prestavil v nižjo prestavo mi ga je spet malo streslo. naj še povem, da je pri speljevanju ko sem zunaj stal pa je ded menjal, da se stresla sprednja kola.

kaj bi to lahko bilo? sklopka, menjalnik?
pri teh avtih to naj ne bi bilo dražje popravilo ali?!

še kakšne druge hibe?

hvala za pomoč.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.475
113
Ko sem kupil prejšni avto mi je prvi mesec enako treslo med speljevanjem in med prestavljanjem! Pač lastnika smo poznal ( zaposlen v avtohiši) in je bil pripravljen v primeru da bi se težave nadaljevale popravit zadevo....


No čez kak mesec se je stvar uredila....z sklopko sem naredu 100kkm BP Je bla pa fora da je bla očitno druga sklopka (avto kupljen pri 90kkm po glavnem servisu) in so staro sklopko nekompletno zamenjal pač sam da je blo čimcenej pa da je delal.....sumim da so menjal samo lamelo...in se je mogla stvar pač ulavfat ( stari deli na nove)

Tko da je lahko tud to!
 

markopo

Pripravnik
3. feb 2010
91
1
6
ta ki sem ga gledal ima 130k prevožnih...je to normalno da že gre h koncu čeprav bi naj bil avto večinoma dolge relacije?

popravilo naj ne bi bilo drago pri tem modelu (sklopka naj bi bila cca 150e neogirinal?!)?!

lp
 

markopo

Pripravnik
3. feb 2010
91
1
6
no answer?
frown-1.gif