Še malo do sezone :-)

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
201
43
Eh, dokler bodo temperature tule na Gorenjskem take + vlažna cesta v senci + vsa svinjarija... je aku lepo na ponku parkiran. Nobene potrebe rinit na cesto še ni, bo dovolj pomladi, poletja, jeseni.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
No, saj pa ni hladno... danes sem naredil 80 kilometrov, sem šel olje kupiti. Dva sotrpina sem srečal, pozdrav pa itak velja. Sedem stopinj, ravno prav. Sem pa med vožnjo premišljeval, zakaj mi je rahlo hladno v prste na rokah. Ja, perforirane rokavice sem oblekel, namesto normalnih usnjenih. Pa se mi ni dalo ustavljati in iz kufra vzeti drugih.
 
  • Haha
Reactions: blazko

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
201
43
No ja, moja meja je tam nekje 13-15 stopinj. Vse kar je manj, je brezveze. Nobenega užitka ne vidim v tem, za tako vreme imam avto. Seveda je druga, če poleti štartaš pri +7 in se segreje čez dan... da je pa čez dan toliko, pa hvala lepa.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
No ja, moja meja je tam nekje 13-15 stopinj. Vse kar je manj, je brezveze. Nobenega užitka ne vidim v tem, za tako vreme imam avto. Seveda je druga, če poleti štartaš pri +7 in se segreje čez dan... da je pa čez dan toliko, pa hvala lepa.
Ja.... svoje dni sem vsako leto šel 1.1. v Celje na otvoritveno vožnjo. Do tja imam 50 km, tako, da sem že do tja rabil uro, uro in pol...torej startal že ob desetih.. ponavadi tam -5 do -10 stopinj. Mogoče komu čudno, ampak ni mraz, če se fajn oblečeš. Pa s tem ne mislim, da si kot neki Eskim, jaz sem imel normalno opremo, pa zimski kombinezon od viličaristov gor. Zdaj že deset let ne hodim tja, ker je postalo preštevilčno... še penzionisti so začeli hoditi.. no, saj sem tudi sam, ampak dobro, vemo kaj hočem povedati. ;) Sem pa imel bivšega sodelavca, ki je rekel da pod 15 stopinjami ne gre ven, pred majem težko.... pa konec septembra zaključi.. Madona, jaz pa registracijo vedno v začetku marca. Še kupujem motorje v zimskem času... dobro, tega mi je Yogi pripeljal v kombiju, ta tudi marca. Drugače pa sem se še z vsakim pripeljal, ko sem ga kupil, z MZ iz Ljubljane 13.1.1989 -120km he-he.... po snegu mi res ni fetiš, če pa je cesta suha... ne vidim probema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Jaz rabim 20+ da grem vn...
Kar se tice gum, jaz peljem enmu da mi jih mena... Ko me vprasa s cim, recem neki, da me ne bos rabu hodt iskat iz kakega ovinka in to je to... Je pa res, da vozim 25hp motorje...

No, za letos bom pa verjetno malo bolj izbiral... Sem pa januatja kupu hondo fireblade... Tle pa pomoje ni glih vseeno v kaj je obuta...
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Vceraj en krog v testne namene..skor zmrznil glede na to, da sem se zadnjih 14 dni vozil na 30+ stopinjah:cheer:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Fantje, vi pišete samo o temperaturi zraka. A ste tu sami upokojenci z drekpumpami? Halo, asfalt se mora ogret, ne ozračje.
No, vsak ma svoj stil vožnje, to je pa tud res ...

celje samo na podlagi 1 odgovora se boš odločil za SF+?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Fantje, vi pišete samo o temperaturi zraka. A ste tu sami upokojenci z drekpumpami? Halo, asfalt se mora ogret, ne ozračje.
No, vsak ma svoj stil vožnje, to je pa tud res ...

celje samo na podlagi 1 odgovora se boš odločil za SF+?
Hja...nekaj smo že morali delati prav, da smo dočakali upokojenska leta, se ti ne zdi.. :)
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
201
43
Fantje, vi pišete samo o temperaturi zraka. A ste tu sami upokojenci z drekpumpami? Halo, asfalt se mora ogret, ne ozračje.
No, vsak ma svoj stil vožnje, to je pa tud res ...

celje samo na podlagi 1 odgovora se boš odločil za SF+?
Nekak se mi zdi logično, da se s temperaturo zraka dvigne tudi temperatura asfalta ? Poleg tega tem.zraka lažje odčitam na domači vremenski postaji, kot temperaturo asfalta. Mi je pa kristalno jasno, da pri +12 in oblačnem vremenu asfalt ni primeren za "polaganje". In ne, nimam drekpumpe, nimam pa tudi športnika.
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
235
43
Jaz ne, me pa zanima.
Kolikor je meni znano, je bil že daleč pred prihodom prvih čoperjev v naše selo "drek pumpa" v motorističnem žargonu sinonim za motocikle znamke BMW.

"Drek pumpa" zaradi kardanskega pogona (oz. zvoka, ki ga je ta biser tehnike proizvajal), ki je zelo spominjal na podoben določen del pri trosilcih gnoja cisternah za gnojevko in ostalih traktorskih priključkih .
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Yap..Modro/beli... pa Guzzi je bil v teh vodah... da ne govorimo o Laverdi (mladina itak pojma nima, kakšne mašine so bile to, ko se je Pietro odločil delati še motorna kolesa...)... še zdaj mi je žal, da sem jo prodal...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Kolikor je meni znano, je bil že daleč pred prihodom prvih čoperjev v naše selo "drek pumpa" v motorističnem žargonu sinonim za motocikle znamke BMW.

"Drek pumpa" zaradi kardanskega pogona (oz. zvoka, ki ga je ta biser tehnike proizvajal), ki je zelo spominjal na podoben določen del pri trosilcih gnoja cisternah za gnojevko in ostalih traktorskih priključkih .
Hvala ker si odgovoril namesto mene. Je pa to mišljeno za motorje, ki se pač peljejo bolj lagano, pri tem oddajajo nenavadno moteč zvok, ... čoperji po domače, ja.
V glavnem, kot bi rekel Šekspir (Shakespeare, da ne bo kdo mislil, da ner znam napisat): Mnogo hrupa za nič (aka Much Ado About Nothing) :evil:
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: Borg in motofrik

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Nekak se mi zdi logično, da se s temperaturo zraka dvigne tudi temperatura asfalta ? Poleg tega tem.zraka lažje odčitam na domači vremenski postaji, kot temperaturo asfalta. Mi je pa kristalno jasno, da pri +12 in oblačnem vremenu asfalt ni primeren za "polaganje". In ne, nimam drekpumpe, nimam pa tudi športnika.
Vidim, da razumeš poanto.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
No ja, moja meja je tam nekje 13-15 stopinj. Vse kar je manj, je brezveze. Nobenega užitka ne vidim v tem, za tako vreme imam avto. Seveda je druga, če poleti štartaš pri +7 in se segreje čez dan... da je pa čez dan toliko, pa hvala lepa.
Vse se da, če je le oprema ok. Letos se še nisem zapeljal, sem bil pa konec decembra 2x na motorju. Pomoje je kritičen del vrat, treba ga je dobro zaščiti, če te tam napiha ni ok - si trd nekaj dni. Seveda pa je odvisno tudi od motorja, pri turerju z dobro vetrno zaščito je situacija drugačna kot pa na kakšnem naked-u.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Ted... vetrna zaščita, ja... Na K100RT je bila rajska aerodinamika. Na AC sem ga nabulal do 200, pa niti malo ni pihalo...niti vrtinčilo zraka. Drugače pa.. saj pa obstaja podkapa s podaljšanim spodnjim delo, da si do polovice ramen pride pod jakno... zdaj, na cruiserju pa uporabljam eno ruto, kot jih imajo beduini.... trikrat zavito okoli vratu... svetovno greje vrat.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
Hvala ker si odgovoril namesto mene. Je pa to mišljeno za motorje, ki se pač peljejo bolj lagano, pri tem oddajajo nenavadno moteč zvok, ... čoperji po domače, ja.
V glavnem, kot bi rekel Šekspir (Shakespeare, da ne bo kdo mislil, da ner znam napisat): Mnogo hrupa za nič (aka Much Ado About Nothing) :evil:
Mene je lani en brihtn gorenc oblajal z "drekpumpo", ko sem bil na Dragstarki, sam je pa vozil en z vseh vetrov skup zmetan oksidiran srot od cbr ali nekaj podobnega, oddajala je nek zivcen visok motec zvok, ko ga je navijal.. v glavnem veliko hrupa za bz..no, takrat sem prvic slisal za ta izraz..
Motilo ga je tudi, da sem baje premlad za tak motor in karneki. Na konc pa je rekel, ce mu ga ugodno prodam, da bi ga imuuu:fredi::valjamse:
 

Priponke

  • IMG_20240311_155843.jpg
    IMG_20240311_155843.jpg
    493 KB · Ogledi: 44
  • Haha
Reactions: Najbolji