Še malo do sezone :-)

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Dan D :cheer::cheer::cheer::cheer:

sezona.jpg


Aja, še moje vprašanje: a kdo vozi P Angel GT? Kako se obnesejo? Koliko povprečno zdržijo (so mehke?)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Daj ti rajsi povej kje si vzel metzelerke? Sem imel lani nagledan roadtec 01 se, ampak bi moral ravno v casu po poplavah na korosko k sirniku. Drugje nisem nasel in sem potem lokalno vzel kar domac kranjski proizvod.
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
102
20
18
Tudi jaz rabim moram naročit novo sprednjo gumo za motor, glede na ceno sta Metzeler in Mitas podobni. 81€ vs. 77€. Mitas so dobre gume in ni bilo težav do sedaj, kateri priporočate, da bo bolj "varna" ? :)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Aha, vcasih je bil autodoc za gume in olja no-go, bistveno predrag.

Sem sel pofirbcat, ocitno je se vedno tako, "moja" metzelerka je pri njih vec kot 20% drazja kot v Sloveniji.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Borg a tale kritika leti na mitas al na metzeler? Ker jaz sem imel enako gumo sf+, in mi je top. Prime in drzi tako dobro, da te prav sili k bolj sportni voznji. Tudi motocikl lepo "pade" v ovinek, ker je bolj okrogla. Edino pobere jo hitro, na moji svohotni cbf 600 je zdrzala 6k, zato sem gledal za alternativami. Lansko sezono sem vozil 3 zadnje in 2 prednji, kar je prevec (denarja).

Zadnja jesenska menjava je namesto metzelerja prinesla touring force. Na suhem drzi slabse, dalec od tega da bi bilo kriticno ampak obcutek / zaupanje ni enako, v mokrem sem itak bolj pusi, upam da zdrzi nekaj dlje od sf+.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Torej, moje vprašanje: a kdo vozi P Angel GT? Kako se obnesejo? Koliko povprečno zdržijo (so mehke?)
Ko sem še bil v klubu, naj je osem imelo iste motorje, celo isti letnik. In smo skupaj šli k Širniku na menjavo gum. Zakaj pišem to? -vsi smo vzeli isti tip gum, isti DOT... meni je zadnja guma zdržala 11Tkm, eni frači pa 18Tkm... Vse je odvisno od stila vožnje...in teže.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zwergschnauzer

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
...potem sem zadaj dal, po testih super vzdržljivo gumo, Continental CM2... misleč da bo za 20Tkm+... devet jurjev in za menjavo. Zdaj imam Mitas, devet jurjev že prevoženih, obraba le za vzorec... pa tako so jo kritizirali... ;)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.121
867
113
...potem sem zadaj dal, po testih super vzdržljivo gumo, Continental CM2... misleč da bo za 20Tkm+... devet jurjev in za menjavo. Zdaj imam Mitas, devet jurjev že prevoženih, obraba le za vzorec... pa tako so jo kritizirali... ;)
Ja no, plastiq, kaj pa pricakujes? Vozi se gotovo ne tako kot premium guma. Ne da kritiziram ampak razlika se gotovo opazi. Tako v ceni kot voznih lastnostih.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83
Na kakih motorjih to furate mitaske? Jaz sem dolgo časa vozil bridgestonke s21, s22, za letošnjo sezono sem ga pa obul v metzelerke M7RR (ker sem jih dobil za dost dober denar). Za mitaske sem slišal pa že tolk zgodb, da je joj. Od tega, da je top, do tega, da so jih po hitrem postopku, dol zmetal :sprasujemse:
Kar se pa obrabe tiče je pa pomojem fost odvisno od načina vožnje, pa tudi od motorja, kak dvovaljnik, ki ga pred ovinkom prestaviš v prestavo ali dve nižje, pa ti že sama mašina dost zavira, ti tudi dobro pobira gumo.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Vidim, da ste hudi rajderji, da mora vsak ovinek iti na koleno... he-he. Ne, ni plastiq guma, kot piše ''Najbolji''. Meni gre do brušenja stopalk, kot Dunlopka ali Continentalka. Metzerke zadaj še nisem imel, le spredaj. Je pa cruiser. Če sem čisto odkrit, tudi sam sem bil rahlo skeptičen (ker sem na Motosvetu bral negativne kritike, ampak to si bili bolj ''baba čula baba rekla'' kritiki), ampak le do prve fure. Isti primer je bil pred leti, ko sem imel Eriko (ER-5) z Michelinkami, zrelimi za menjavo. Sem dal Heidenau.... pa to je držalo, da si misliti ne moreš. Če pa pomislim... z MZ smo sredi '80 polagali, pa so bile Pneumant gor, te pa so res bile trde. Sicer pa, vsakdo se bo pa menda ja sam odločil, kaj bo namontiral gor. Jaz zaupam temu, kar vidim pri drugih in sebi.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.121
867
113
Ma kaki, jst sm una mirna, pohlevna sorta driverja. Mal prestar, mal prekasno na motor krenu (ce ne upostevamo 'stirk' in ostalih Tomosov v mladosti). Ti sam furej, sam najbolj ves kaj ti pase. Napisal sem bol zarad omenjene razlike v kolicini prevozenih km. Na avtu sm pred leti isto mel Potenzo od Bridgestona, k klop ampak sam 1 sezono. Kot sam pravis, mal predrag sport. Tko da upam, da je pol ta prav kompromis izbran. Pa srecno!
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik