Še ena policijska

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
gamad ko gamad....

Taksiste, ki so službeno na poti drkajo zarad hebenih pogodb, vpričo turistov, streljaj proč pa se dogaja vse od posilstva do ropa, streljanja, ampak kaj ko je sun na švarcfuro večja nevarnost...

Kar se ljubljanskih plavcev tiče, pa so verjetno edini, ki ti spišejo kazen ker v vozilu nimaš osebnega dokumenta, in ker v tujem pasošu nimaš rubrike "prebivališče".

Ne rečem, obstajajo dobri policisti, ampak takih je malo, vsaj jaz imam take izkušnje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Očitno so tudi k nam prišli stari ruski sistemi ... kolega prpovedoval, ko je bil prevoznik in je imel fure v Rusijo. Policija ustavi in trdi, da ne sveti luč, on prepričan da mora svetiti, ker jo je ravno pred 5 minutami na počivališču še videl svetiti hoče stopiti iz tovornjaka pogledat, v tistem trenutku policist pred njegovimi očmi z nečim udari po luči in jo razbije. Žarnica še vedno sveti, pa pribije policist ... luč sveti ja, samo je razbita. Takrat je vedel, da ni šale, skeširal na roko tisti drobiž in šel naprej.
bonk.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.765
6.361
113
no zdaj pa se pokazi skupne tocke tega kar opisujes ti in tem kar je napisal avtor teme.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Odgovor je šel na uporabnika synthman in njegove izkušnje s policisti, ki hočejo na silo najti neko kršitev, recimo nič ne najde in napiše kazen na umazano okno. To, da ti policist gre recimo tudi razkopavat prvo pomoč je samo dokaz, da ni našel kršitve in jo hoče sproducirati sam. Če je ne sproducira, pa jo sprovocira.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Če bi bil jaz policaj, pa če bi ustavil enega prepotentneža bi mu napisal kazen za usrane gate, ne samo za umazano steklo. Pač tako je, verižna reakcija. Vsaka akcija sproži reakcijo in če pametuješ policaju, ti lahko napiše 100 kazni. Če si pa prijazen, se pa da kljub prekršku izmuzniti le z opozorilom ali pa manjšo kaznijo.

Tako da nekateri smo prijazni, imamo nekaj 100 EUR plusa, nekateri so pa pametni imajo pa nekaj 100 EUR minusa. Moram rečt, da je tako pametovanje res drago, raje se v šolo vpišite, vsaj bo kaj iz vas.

LP

PS: ne leti na avtorja teme...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Če bi bil jaz policaj, pa če bi ustavil enega prepotentneža bi mu napisal kazen za usrane gate, ne samo za umazano steklo. Pač tako je, verižna reakcija. Vsaka akcija sproži reakcijo in če pametuješ policaju, ti lahko napiše 100 kazni. Če si pa prijazen, se pa da kljub prekršku izmuzniti le z opozorilom ali pa manjšo kaznijo.

Tako da nekateri smo prijazni, imamo nekaj 100 EUR plusa, nekateri so pa pametni imajo pa nekaj 100 EUR minusa. Moram rečt, da je tako pametovanje res drago, raje se v šolo vpišite, vsaj bo kaj iz vas.
..
In začetek te verige povzroči policaj, ko dvigne loparček in začne zajebavat folk.

Ma ne nakladaj s to prijaznostjo, ker to ne drži. Ta tvoj nasvet, da morš bit s policajem prijazen vedno upoštevam tudi takrat sem ga, ko me je treznega z zvijačo hotel narest za pijanega. Policaj je kričal name, jest sm si pa rekel, da moram bit vljuden in sem mu lepo vljudno odgovarjal. Ampak zanj ni bilo vljudno že to, da nisem hotel pihat v nasprotju z predpisi, pa da nisem hotel podpisat nekaj, kar ni držalo.
Verižno reakcijo sproži policaj. ki te provocira, ko pa izgubiš živce te pa zakolje. Kar je njegov prvotni namen. No, ne vs policajii, omenjena policajka pa pravgotovo dela po tem principu.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Jah... jest kle res ne vidm nobenga problema.
Ga vidim jest.

Korekten postopek policajke bi moral izgledat tako, da bi policajka povedala, kolk hitro je fotr peljal in kolikšna je bila razdalja do vozila pred njim (iz teh dveh podatkov se izračuna potrebna varnostna razdalja) in koliko bi pri tej hitrost varnosta razdalja morala bit. Pokazat bi morala instrumente, s katerimi je izmerila hitrost in pa razdaljo ter pokazala veljaven atest od teh merilnikov.

Pa je blo tako?

Kranjska policajka izkorišča svoja pooblastila, da se s pozicije moči znaša nad folkom, ga provocira, laže in tako zdravi svoje frustracije, nedolžen folk pa najebe.
Če bi bil jest komandir postaje, bi takoj v ponedeljek dobila odpoved delovnega razmerja.

Ne more in ne sme policaj kar od oka ocenit in kasirat za hitrost, tako kot v tem primeru. Zato obstajajo merilni instrumenti, pa še ti rabijo atest.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
Poznam kako nekateri razumejo "prijaznost". Jo morajo forsirat in izpadejo arogantni. Uporabijo besede kot izvolite, prosim, hvala ampak z takšnim prizvokom zvišenosti in ko te jebe odnosom.
Pa paznaš tud takšne, ki pravijo dober dan in pa srečno vožnjo, v podtonu pa : zdejle sm te ustavil da bi te prešnofal in olupil za par 100€, o, da bi le kaj našel kaj narobe pri tebi, če ne pa se bom kaj izmislil, da boš plačal€€€, če boš protestiral in na provokacije odgovarjal, te pa čaka še kazen pri sodniku za prekrške. Naj se ve kdo je tu bog i batina in kdo nosi kapo, folk je treba jebat.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
V Kranju se dela po predpisih, pravilno je reagirala, lahko bi vozil begunce itd.....
To bi bili najbrž prvi begunci, ki bi naročili taksi na letališče in se brez dokumentov skušali pretihotapiti mimo vseh kontrol na avion, ki pelje VEN iz države.
Seveda pa je bil sum upravičen in postopek po predpisih, kot praviš v KR se dela vse po predpisih brez napak.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.323
-8.450
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
Poznam kako nekateri razumejo "prijaznost". Jo morajo forsirat in izpadejo arogantni. Uporabijo besede kot izvolite, prosim, hvala ampak z takšnim prizvokom zvišenosti in ko te jebe odnosom.
Pa paznaš tud takšne, ki pravijo dober dan in pa srečno vožnjo, v podtonu pa : zdejle sm te ustavil da bi te prešnofal in olupil za par 100€, o, da bi le kaj našel kaj narobe pri tebi, če ne pa se bom kaj izmislil, da boš plačal€€€, če boš protestiral in na provokacije odgovarjal, te pa čaka še kazen pri sodniku za prekrške. Naj se ve kdo je tu bog i batina in kdo nosi kapo, folk je treba jebat.
Zakaj se to večinoma dogaja le tebi in tvojim "kolegom"?
evil.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Še ni odgovoril, saj tako ali tako enkrat na mesec dobi to vprašanje.
evil.gif


@avtor teme: ne vem, če lahko nekateri taksisti vozijo vse po predpisih, si je tvoj fotr čisto sam kriv. Tudi moj foter je avtoprevoznik (sicer ne potnikov), ampak tukaj ni hecov, potni nalog se mora napisati, tahograf štimati, vsi potrebni papirji biti v vozilu, v glavnem vse po regelcih. In ga tako policaji nič ne matrajo, dokler pa to ni štimalo (sicer to kake 15-20 let nazaj), je imel vsake toliko časa kak problem z njimi. In če tvoj foter nima prižganega taksimetra, pa nima pogodbe pa še česa, si je čisto sam kriv.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Zakaj se to večinoma dogaja le tebi in tvojim "kolegom"?
evil.gif

Citat:
Uporabnik keber pravi:
Še ni odgovoril, saj tako ali tako enkrat na mesec dobi to vprašanje.
evil.gif
Vprašanje je že v osnovi zgrešeno ker izhaja in napačne predpostavke. Goljufije policajev(redarjev, darsovcev..) se ne dogajajo samo meni in mojim kolegom.

Fotr iz tega posta ni moj kolega, Hanzi s svojim parkiranjem tud ne, pa še velik drugih primerkov tu, ki so jih policaji ogoljufali tudi ne.

Največkrat pa ljudje še vedo ne, da so ogoljufani, ker slepo verjamejo v poštenost državnih organov.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
Seveda imaš policaje kretene, ampak tipi kot so synthman hočejo imeti kastrirane prpe s piščalkami.
Saj so kastrirane prpe, ko je treba kakega kriminalca, nasilneža, morilca.. ujet. Znašat se upajo samo nad nemočnimi ponavadi za kake nepomembne prekrške.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Če bi bil jaz policaj, pa če bi ustavil enega prepotentneža bi mu napisal kazen za usrane gate, ne samo za umazano steklo. Pač tako je, verižna reakcija. Vsaka akcija sproži reakcijo in če pametuješ policaju, ti lahko napiše 100 kazni. Če si pa prijazen, se pa da kljub prekršku izmuzniti le z opozorilom ali pa manjšo kaznijo.

Tako da nekateri smo prijazni, imamo nekaj 100 EUR plusa, nekateri so pa pametni imajo pa nekaj 100 EUR minusa. Moram rečt, da je tako pametovanje res drago, raje se v šolo vpišite, vsaj bo kaj iz vas.
..
In začetek te verige povzroči policaj, ko dvigne loparček in začne zajebavat folk.

Ma ne nakladaj s to prijaznostjo, ker to ne drži. Ta tvoj nasvet, da morš bit s policajem prijazen vedno upoštevam tudi takrat sem ga, ko me je treznega z zvijačo hotel narest za pijanega. Policaj je kričal name, jest sm si pa rekel, da moram bit vljuden in sem mu lepo vljudno odgovarjal. Ampak zanj ni bilo vljudno že to, da nisem hotel pihat v nasprotju z predpisi, pa da nisem hotel podpisat nekaj, kar ni držalo.
Verižno reakcijo sproži policaj. ki te provocira, ko pa izgubiš živce te pa zakolje. Kar je njegov prvotni namen. No, ne vs policajii, omenjena policajka pa pravgotovo dela po tem principu.
Ja povej mi kateri normalen človek bi pa šel za (po) CESTARJA. Tak poklic si zberejo samo ljudje kateri bi s pooblastili fukali ljudi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.765
6.361
113
me zanima kaj si ti po profesiji in kako je pri tebi prislo do odlocitve za poklic ki ga opravljas.