Novi 2.0 Blue DCI 160 konjev

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Živjo!

Najprej probam tu, drugače pa pač na servisu.
Za omenjeni motor ne najdem zanesljivega podatka katero olje je primerno in koliko ga gre notri. Pa ne mislim firme olja ala Castrol ali Elf, ampak standard.
Pojavlja se v iskanjih sicer RN 17; 5W30, pa mi je malce čudno, ker ta vem da je za 1,2 TCE motorje.

V laguni ( starejši 2.0DCI, sicer začetek oznak motorja isto MR9) uporabljam po standardu RN720 za dpf filtre - Elf Evolution Fulltech FE 5W-30 5L.

Hvala!
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
RN17 bo ok, ta je nasledil starejse specifikacije.

Sicer na prvi pogled deluje malo nenavadno, ampak dalec od tega, da bi bili edini proizvajalec z isto spec. za bencinarje in dizle.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Odlicno, si kompatibilen sam s seboj :)

Za detajle o specifikacijah pa pocakaj na forumskega oljarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samojed

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Hja, težav z dpf nimam na laguni, imam pa zagotovo pravo olje. Tako da mi tvoj odgovor - vseeno hvala - ne koristi najbolj. Je pa dober za samozavest .
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
In kaj bi rad potem? Motor je bulletproof, prebavil bo vse v rangu 0w pa do 40. Kombinacij kot ti srce pozeli.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
A je res treba vsako temo zasrat?
Resno sprašujem za konkreten motor. Starejši ima predpisano drugo normo, ekstra piše na kantici, da je primerno za dpf filter.
Novejši, enake osnove sicer, ima menda predpisano drugo normo. Na olju, ki ga imam, piše samo RN17. Ne piše da je primerno za dpf. Po tvojem najbolje da nalijemo olivno olje. Motor bo ok, vse za njim me bo pa 2 jurja stalo?
Sory, hvala, ampak taki nasveti mi ne koristijo Baš .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
A lahko napišeš mal kaj si nabavil, km, edc?, letnik, tudi na alterju ni bilo kaj dosti pohval Talismana. Pa izkušnje +/- seveda.
Točno še javim
Na kratko pa - Talisman, 2.0 DCI, avtomatik, oprema Zen + business ( oprema mi je ravno kaj točno je ) .
Letnik 2021 iz Francije, avtomatik, led luči bla bla. Motor 2.0, 160 konjev, oznaka motorja m9r 7..


To je to. Izkušen se nimam, jutri pripeljem domov. Testna vožnja - prestavlja lepo, motor ok, odziven in tih. Luknjr lepo požira, udoben za peljat udobje primerljivo z melanom 4 le tišji. Overall pa glede mehkobe in hrupa mnogo boljši kot laguna 3. Več lahko napišem ko bo doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
In kaj bi rad potem? Motor je bulletproof, prebavil bo vse v rangu 0w pa do 40. Kombinacij kot ti srce pozeli.
Kaj bi rad? Zagotovo pravo oznako olja , ki mi ne bo uničilo ne motorja ne dpf filtra. To sem vprašal, ko sem odprl novo temo.
Povzetek - iščem normo ( rn 17, rn XX), gradacijo ( 5w30? ) in količino olja za 2.0 blu DCI, letnik 21, oznaka motorja mr97xx. Veliko v tej temi do sedaj še nisem zvedel. V bistvu točno toliko kot v original navodilih. Skoraj nič
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Dpf je bil omenjen v starih specifikacijah, ker je bila to takrat noviteta in ni bilo vseeno kaj tocis v karter - ker si lahko zapacal dpf.

Za tale rn17 lepo pise da je namenjen euro6 reno otto in dizel motojem. Filter je danes postal samoumeven kot abs, prav tako euro6 masine brez njega ne bos nasel.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
A je res treba vsako temo zasrat?
Resno sprašujem za konkreten motor. Starejši ima predpisano drugo normo, ekstra piše na kantici, da je primerno za dpf filter.
Novejši, enake osnove sicer, ima menda predpisano drugo normo. Na olju, ki ga imam, piše samo RN17. Ne piše da je primerno za dpf. Po tvojem najbolje da nalijemo olivno olje. Motor bo ok, vse za njim me bo pa 2 jurja stalo?
Sory, hvala, ampak taki nasveti mi ne koristijo Baš .
Qur*a lena nehvalezna, 3sek guglanja ti vrze ven vse...ampak ne! 0w20
isci spodaj, al te za rokico peljem: