Še ena policijska

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
"No pa zaj vi meni povejte, kdo je tu nor
grin1.gif
"

Namreč, včeraj je fotr peljal stranke s taxijem iz Ljubljane na Brnik. Ko je na gorenjskem zavil dol z avtoceste, ga je po cca 1 km ustavila policija (v tisem gozdičku). Razlog? Bili so trije avtomobili pred njim, prvi se je očitno usral, ko je zagledal policaje in je stopil konkretno na bremzo. Logično, ostali trije so se po tej reakciji malo nagetli skupaj. Nakar prve tri avtomobile policistka spusti, fotra, ki je bil zadnji v koloni, ga je pa pohopsala. Kazen: premajhna varnostna razdalja
sprasujem se.gif
Ok, kul, če pač ona misli da je to res, bi spisala kazen in srečno, vsak svoj pot(btw, kazen za ta prekršek znaša 120 eur oz. polovička v osmih dneh 60 eur) Ampak ne, tle se veselica šele začne...

Policistka se nato zapiči v taximeter, zakaj ni prižgan. Naj razložim... Fotr je imel v avtu štiri tujce, turiste, ki jih je peljal iz ljubljanskega hotela na letališče Brnik. Taximetra ni imel prižganega, ker je pač ta hotel pogodbena stranka in se stranke vozijo za fiksni znesek, na konca se pač izpiše blagajniški račun in to je to.
No, nakar policistka išče pogodbo od fotra, in ji je lepo razložil, da on tega nima, in da je za te stvari zadolženo taxidruštvo, preko katerega oče dela. Mu je zabičila, da mu mora še danes na policijsko postajo Kranj prinesti to pogodbo, ker v nasprotnem primeru bo vso stvar predala inšpektorju.

No skratka, po napisani kazni pa se je policistka odločila, da bi še malo popisala tiste tujce v avtu. Nakar je od fotra zahtevala, da gre do avta in jim vzame pasoše. Tujci so se itak verjetno usral, da gre za kakšno prevaro in niso hotel izročit pasošev fotru, logično, sred šume, da ti kr en taxsist jemlje dokumente, Bravo turisti, good choise
zmaga.gif
!!! (Tle je fotr tut naredu napako, ker ni že v štartu zavrnil policistke. Če rabi dokumente, naj si jih gre iskat, a je ona uradna oseba za ta postopek al on?!?). In ko je revca vidla, da iz tega ne bo nič, se je sama skobacala iz kible, in je šla od enga do druzga tursita, in vsakem posebej pobrala podatke.

In fotr k fotr, pošten (sam da je mir v bajti pa da me niko ne dira
grin1.gif
) se je vrnil v Ljubljano po pogodbo in jo ji nesel na policijsko postajo Kranj (jst vem da ji ne bi nesel une pogodbe, pa če bi se na glavo postavla, še posebej zato, ker vem da je vse uradno). Pogodbo je pustil pri vhodu pri sprejemnem, pustil je še svojo tel.št., da mu sporoči, če je vse OK (itak da ga ni poklicala, he he)

In tle se zgodbica konča....

Kaj si vi mislite vse o tem skupaj? To da je fotr fasu kazen, ok, pač če ona misli, da si jo zasluži, si jo zasluži. Ampak da se mi gre pa tam še nekega inšpektorja špilat, je pa mal preveč....
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Nevem ce ima policistka sploh pooblastila za kakršnokoli preverjanje pogodbe, če nekaj sumi, lahko zadeva preda inšpektorju. Vsaj tako je moje mnenje...bo pa kdo drug povedal bolj natančno in tudi utemeljil. Sicer pa če ni zadovoljen s postopom, naj lepo poslje dopis komandirju, pa se bodo dobili na sestanku in bo lepo razloženo kaj pa kako je bilo.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
No sej to me je najbolj zmotilo. Sem pa skoraj 100% prepričan, da tut je če ji ne bi nesel tiste pododbe, ne bi blo pač nič narobe. Pomoje da je bla prej začudena, ko je prišla s terena pa vidla tisto pogodbo na svoji mizi
wink-1.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Svašta...men bi tema na oči padla...mislim pa, da bi policiska kar dolgo časa okrevala...
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Evo podoben primer.....sosed ima službeni avto in ga uporablja tudi za lastne potrebe....tako mu piše v pogodbi......in ti gre tip čez mejo...oziroma se je vračal s hrvaške z dopusta.....in ti policajka na meji začne...čigav je avto...pa reče tip...od firme te pa te...pa ona vpraša..imate potrdilo da ga lahko vozite..on pa njej nazaj...ja...v pogodbi mi piše...in je začela grozit z nekim zakonom ,da mu bo dala ne vem kako kazen njemu in firmi in kaj jaz vem kaj vse še.....in on kot on ji je odločno rekel...ti ne bom pokazal pogodbe ,ker je poslovna skrivnost in nimate pravice jo videt...edino če mi sodišče pošlje sodni nalog....pol ki on ne more bit tiho pa začene...po katerem členu zakona kršim predpis...on pa vsa rdeča pa "lahko greste naprej"...on pa njej nazaj....ne pa ne grem dokler mi ne pokkažete kje to piše...................pol ure so stali na mejnem prehodu in jo je hebal v glavo....da ni blo žene zraven od soseda bi bli menda še zdaj tam.

Osebno mislim ,da nimajo kaj gledat pogodbe.
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Mene pa bi bolj zanimalo, kako je izmerila varnostno razdaljo. Medtem ko imajo za hitrost in alkohol razmeroma enostavne inštrumente (pa še tu znajo goljufati), za varnostno razdaljo to ni tako enostavno. Če je "izmerila" razdaljo tako po občutku, bi nesel pln nazaj in naj si ga nekam vtaknejo.
 

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
Tudi mene zanima. Ali so policaji usposobljeni tak "na uč" ocenit varnostno razdaljo, pa še hitrost...
grin1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Oni so usposobljeni pristat 737 s pomočjo Sony Ericssona K750i in to med konferenčnim klicom...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.765
6.361
113
No bom pokomentiral ker sem imel prej svoje taksije, sedaj pa sem "na drugi strani".

Vsak poklicni voznik (kamion taksi ali avtobus) mora imeti pri sebi pogodbo o zaposlitvi. Če si s.p. (sam s seboj ne podpisujes pogodbe) pa M1 obrazec s katerim dokazujes da si sam placujes prispevke kar pomeni da ni to popoldanski s.p.

Če tvoj oče ni imel pogodbe je to kršitev in to ve vsak taksist ker celo v metroju po katerem se tako pljuva ni bilo taksista ki tega ne bi imel v avtu. Da mora biti taksimeter prizgan zahteva zakon o prevozih v cestnem prometu, lahko gre za vnaprej dogovorjen znesek, vendar je potrebno ta znesek vpisati na taksimeter (novi hale-ti to ze omogocajo, ce ima starega pa naj si kupi novega - vse ostalo ni legalno) reši te lahko potni nalog za točno to relacijo z napisano ceno, kar pa verjetno oče ni imel ker če že pogodbe s seboj ne vozi potem dvomim da se s potnimi nalogi ukvarja.

Torej policija lahko zahteva pogodbo, ne more pa te kaznovati. Ker če ne pokažeš pogodbe se te predlaga v postopek inšpekciji in je zadeva za policijo zakljucena.

Vse potnike v vozilu se lahko kontrolira na podlagi zakona o tujcih, zakona od nadzoru drzavne meje in sengenske konvencije. Gre za izravnalne ukrepe oz kontrolo meje v notranjosti drzave.

Prekratke varnostne ne bi komentiral, ne vem kaj je bilo, sam glede tega sploh ne bi kaznoval ker je nedokazljivo če ni posneto.

Če je oče taksist naj se pouči kaj potrebuje v avtomobilu in naj vozi s prizganim taksimetrom. Ta pravila sicer krsi 90% taksistov vendar ne potem jamBrat po forumih ko vas enkrat dobijo.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.765
6.361
113
Pa da se ne bomo nekaj na suho prepucavali - 33. člen ZPCP - točno piše kaj more bit not.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Verjeno si narobe razumel:

1. Fotr ima vse papirje, kar se tiče S.P.-ja vedno s seboj, od licence in tako napej....
2. Fotr pri tem taxi društvu dela že cca. pol leta, in če ta način dela ne bi bil vredu, da odpelješ stranko za fiksni znesek, nato pa ji izdaš blagajniški račun, ki ga opremiš z vsem, se pravi z relacijo vožnje, zneskom, datumom, podpisom in štemplom, bi se pomoje kdo od inšpektorjev že zakačil za to.
3. Fotr ni pooblaščena oseba, da od strank išče potne liste, na kar so tujci popolnoma prav odreagirali
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
V Kranju se dela po predpisih, pravilno je reagirala, lahko bi vozil begunce itd. Pravilen postopek, premalo reda, vsak bi izkoriščal neke pravice za vsak drek... Nazaj milicijo
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.765
6.361
113
Citat:
Uporabnik SE_P1i pravi:
Verjeno si narobe razumel:

1. Fotr ima vse papirje, kar se tiče S.P.-ja vedno s seboj, od licence in tako napej....
2. Fotr pri tem taxi društvu dela že cca. pol leta, in če ta način dela ne bi bil vredu, da odpelješ stranko za fiksni znesek, nato pa ji izdaš blagajniški račun, ki ga opremiš z vsem, se pravi z relacijo vožnje, zneskom, datumom, podpisom in štemplom, bi se pomoje kdo od inšpektorjev že zakačil za to.
3. Fotr ni pooblaščena oseba, da od strank išče potne liste, na kar so tujci popolnoma prav odreagirali

Ne nisem te narobe razumel. Ampak sem ti napisal kaj vse bi oče moral narediti da bi bila stvar po reglcih. To da že pol leta dela neko stvar narobe ni referenca da je to potem avtomatsko prav. Če je znesek vnaprej dogovorjen se to da nastavit na taksimetru (na HALE6 - na HALE4 in tuđmanih se ne da). Če gre za pogodbeno vožnjo in je znesek dogovorjen ne ko se usedes v avto ampak že ob narocilu pa ne gre za avtotaksi prevoz ampak obcasen prevoz potnikov. Torej bi oce moral imeti potni nalog za prevoz oseb.

Le 10% taksistov tocno ve katerih zakonov se morajo drzati. Tudi zato ker kontrole skoraj ni in ti vsi starejsi kolegi recejo da ni panike da oni ze skoz tako delajo in je v redu.

Enkrat ga bo ustavila republiska prometna z sopkom inspektorjev (davcni, prometni, trzni). Zal marsikdo takrat vzame kredit da placa vse mozne globe.

Pa ne razumi narobe, sam sem bil taksist in odgovorna oseba. Ena izmed lepsih izkusenj v mojem zivljenju. Ta poklic je super ce ga opravljas z veseljem. Samo je pa veliko pravil ki so po svoje brezvezna in nelogicna ampak so tam z nekim razlogom. In oceta ne obsojam, samo ne zivet v prepricanju da so ga hoteli nekaj brezveze j.... v glavo. Taka so pac pravila in davkoplacevalci placujemo policijo ter inspekcijske sluzbe da spostovanje pravil nadzorujejo.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Pa da se ne bomo nekaj na suho prepucavali - 33. člen ZPCP - točno piše kaj more bit not.

Sem se danes slišal s fotrom, in pravi da že od samega začetka dela tako.... samo tale 37. člen pravi, da mora bit taximeter vklopljen... tko da... vbistvu ga je res fotr tle usral... račune sicer vedno izpiše, sam problem je pa res, ker tega zneska ni na taximetru, in potem ispade kot da voziš "na črno".... hmmmm... kaj pol svetuješ? Praviš da bi moral vsaj potni nalog izpisat, preden stranko sprejme v avto? A je to zadostno dokazilo, da bi potem lahko vozil brez taximetra?

P.S. - se opravičujem za ta del policistki, priznam, ravnala je v skladu z zakonom
redface-1.gif
)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.765
6.361
113
Ja saj tale prekratka varnostna je mal cudna, ampak ok... Saj sem napisal - ali naj si v avto vgradi taksimeter HALE 6 in ga pelje vgradit k erjavcu v podutik. Niko v smartnem je zaspal leta 90 in nima pojma kaj vgrajuje v avtomobile. Erjavcu naj pove, da zeli imeti nastavitev da se pred zacetkom voznje nastavi cena voznje. Na racunu ki se naprinta se potem izpise "dogovorjena cena".

Druga opcija pa je, da pred zacetkom napise potni nalog za prevoz oseb (mu jih dam ker jih mam se vsaj 200 komadov doma) samo za to voznjo. V tem primeru naj tudi sname tablo in nalepke z avtomobila (cisto zato da mu kdo ki o tem nima pojma ne bo pametoval ce ga ustavi). Ker potem ne gre za taksi prevoz ampak obcasni prevoz oseb.

Pa da ne bos rekel da samo iz stalisca represivnih organov svetujem: Ko nalaga stranko in gre za relacijo npr. LJ - domzale se obema splaca iti brez taksimetra. Stranka pac vprasa koliko bo do domzal. Oce naj vedno rece odvisno od taksimetra. Stranka bo v 99% rekla kok je pa brez oz. a bo 15 dovolj ce greva brez. Potem naj jo nalozi. Namrec inspektor nikoli ne bo predlagal naj pelje brez taksimetra ker ga ne sme spodbujati k storitvi prekrska. Drugo je ce ga ustavijo med voznjo. =)
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Od neke policajke v Kranju sm slišal že veliko, pa nič dobrega.
Je bla kranjska policajka, ki je lani kolegu , ko ni nič drugega našla, napisala kazen za umazano šipo na zadnjih levih vratih, ko se pa kolega s tem ni strinjal ker je menil da je šipa zadosti čista in glasno protestiral pa ga je pa poslala k sodniku za prekrške zaradi žaljenja policaja.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Od neke policajke v Kranju sm slišal že veliko, pa nič dobrega.
Je bla kranjska policajka, ki je lani kolegu , ko ni nič drugega našla, napisala kazen za umazano šipo na zadnjih levih vratih, ko se pa kolega s tem ni strinjal ker je menil da je šipa zadosti čista in glasno protestiral pa ga je pa poslala k sodniku za prekrške zaradi žaljenja policaja.

Pravilno. Nima kaj glasno protestirat.
smirk-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Od neke policajke v Kranju sm slišal že veliko, pa nič dobrega.
Je bla kranjska policajka, ki je lani kolegu , ko ni nič drugega našla, napisala kazen za umazano šipo na zadnjih levih vratih, ko se pa kolega s tem ni strinjal ker je menil da je šipa zadosti čista in glasno protestiral pa ga je pa poslala k sodniku za prekrške zaradi žaljenja policaja.

Pravilno. Nima kaj glasno protestirat.
smirk-1.gif
A policajka se pa ima kaj za izmišljat lažne prekrške?

Policaja, ki povsem zasvestno laže in goljufa, ter si izmišljuje prekrškeki jih ni bilo, bi morali po hitrm postopku vržt ven iz policije. Govorim za par svojih izkušenj z goljufivimi policaji, ki si ne zaslužijo, da delajo na policiji in so ji v sramoto.