Še ena bizarna policijska kazen

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
Speljem, jasno nepripet, (20m vožnje)

20 metrov si se raje peljal kot prehodil
confused-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.395
9.841
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Dost butasto da se lotijo takšnih "lahkih" kazni, po avtocesti ti pa vozijo tujci (predvsem madžari, bulgari itd...) z nabitimi kombiji, prenapolnjenimi, neizpravnimi, neupoštevanje pravilll...povzročijo veliko nesreč zaradi počasne in nevarne vožnje.

Seveda njih nobeden niti ne ustavi, ker je treba govoriti kaj drugega kot slovensko in se potem nobenemu ne da z njimi ukvarjati in delati zapisnika. Tukaj pa na hitro pokasiraš pa 100€ kazni za 2 ure dela na parkirplacu potem pa si opravil "normo" za cel teden, dokaj žalostno no.

Ti bo Apollo razložil, da je to daleč od resnice. V zadnjem času jih zelo intenzivno nadzirajo. Včasih je bila pa težava še v vzhodnjakoljubcih, ki so ob vsakem ustavljenem kombiju kričali rasizem in kršene človekove pravice. Gobezdala tipa kravakonj pač.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
zato pa je v sloveniji tako kot je...

mene tud polcaji bizarno kaznujejo ker spijem 2 pira (preveč) in se od lokalne oštarije 100m dam peljem!

ja tud za pas po parkingu treba kasirat!

pa davke dvignt
pa vse pojabet
pa vse kaznovat

tko prav je tko! še premal se kaznuje
še premal strogo je...

a ne?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik Group_Therapy pravi:
@SouthPark

Če pot planiraš tako, da je npr vsakih 5km gostilna in greš not nekaj spit, se ti ni treba nikoli privezat
grin1.gif

Saj tako sem ponavadi planiral pot ja. Edino nisem ziher koliko moraš spit , da se šteje potem kot nova pot, se mi zdi, da pol litra cvička al pa 3 pire .

fixed
grin1.gif

nahrung002.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
V tem primeru je imela policistka ne boš verjel, ampak celo prav. Zdej ali je to za kaznovati ali za opozoriti je pa drugo vprašanje. Sam sicer nisem Ljubljančan, ampak pri vsakem obisku Ljubljane mi gredo najbolj na jetra prepotentni kolesarji. Nikol v LJ ne veš, kje boš kakega naguzijo. Vozjo se ko ena "stoka". vsaj 95 procentov jih redno krši prometne predpise, žuga, ne jebejo smeri/strani vožnje, luči, itd. Me ma za vsako ko sem v LJ, da bi najmanj enega pospravil.

Seveda da je imela prav pač peljal je v napačni ampak vsak ki pozna tam situacijo se zdi stvar bizarna.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
@Map....saj bi šel če bi vedel da se policistka skriva za vogalom....je pa kasiral mismil da 120€ .

Ampak pazi to, po pravilih če bi šel naokrog bi moral pred prehodom za pešce stopit iz kolesa in iti čez prehod ob kolesu in na spodnjem prehodu enako. Kazen za vožnjo čez prehod za pešce je 120€.
 
Nazadnje urejeno:

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.921
282
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik map pravi:
Drugače obstaja v naši zakonodaji tudi inštrument opozorila, ampak pri šefih to ne šteje. Šteje samo denarna kazen. In kot marsikje drugje v JU je tudi v policiji delo samo za statistiko.
Verjetno imaš prav. Da pri šefih ne štejejo opozorila, samo pokasiran denar. Jaz sem enkrat pripeljal 72 na 60 omejitve (ravna cesta, potem ovinek. In na notranji strani ovinka je pred leti še bila ena stara hiša. In tam sta se v razmaku enega meseca ponesrečila en fant in ena punca. Nakar so postavili omejitev 60. Po porušitvi hiše pa je omejitev ostala. Čeprav je cesta pregledna.). Me ustavi policist., vozniško in prometno... Pove za prekoračitev.. me je kar kurja polt oblila, ko je povedal kazen. Je rekel, če pa bo alkotest negativen, bo pa samo opozorilo. Ja, to je eden tistih mož postave, ki gleda življensko na te reči. Po zakonu sem kršil, ampak je omejitev butasta. Aja, nikoli več ne pripeljem tam hitreje, kot 60. Sem si zapomnil.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
Pazi to jaz sem od mestnega redarstva dobil kazen ker sem na omejitvi 30km/h peljal 32 (ob toleranci). Hvala kurcu po novem zakonu je bilo " samo" 40€.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
@Map....saj bi šel če bi vedel da se policistka skriva za vogalom....je pa kasiral mismil da 120€ .

No vidiš kako lahko taka oseba še spoštuje policaje,..nikoli več v lajfu ne bo imel spoštovanja do policajev in prav mu dam,...

Recimo med študentskim časom sem napihal in prehitro vozil pa sem dobil kazen in normalno plačal ker sem vedel da je bilo narobe,...
Zdaj pa se recimo zelo trudim vozit po predpisih, nikoli alkota, nikoli prehitro, nikoli napačno parkirat, prednost peščem, vedno urejeni dokumenti, gume, pas, otroke vežem za 100m vožnje, itd ampak enkrat letno recimo me kresnejo po buči z neko neumno kaznijo ki nima prav nobenega ampak res 0% učinek na varnost,.... po mojih izkušnjah ima dobre izkušnje s policaji samo tisti ki nima nobenega opravka z njimi,.....
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
@Map....saj bi šel če bi vedel da se policistka skriva za vogalom....je pa kasiral mismil da 120€ .

Ampak pazi to, po pravilih če bi šel naokrog bi moral pred prehodom za pešce stopit iz kolesa in iti čez prehod ob kolesu in na spodnjem prehodu enako. Kazen za vožnjo čez prehod za pešce je 120€.

Hvala bogu, da bi moral peš čez prehod. Imam počasi poln kufer teh kolesarjev blesavih, ki uletijo na polno čez prehode za pešce, po možnosti še malo poseka diagonalno čez križišče, pa seveda čez rdečo. Kriv bom pa jaz, ko bom takega kretena zbil z avtom. Kar naj se malo reda že naredi končno pri kolesarjih, se mi zdi da jih velika večina nima pojma o cestno prometnih pravilih in se niti ne zavedajo koliko prekrškov delajo dnevno. Povrh vsega pa še brihtni k sto mater.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
Sva že dva, jaz ko je rdeča na semaforju za kolesarje sploh ne gledam več desno ampak sam še zapeljem čez, če bo nabil v avto pa naj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.553
9.230
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
A ni tak, da se ne rabiš pripet, če samo nekam skočiš? V teh par m se pa res ne more zgodit nesreča, pripet se je treba če se pelješ več kot 10 km ali nekaj takega, ne?
shocked-1.gif
Namreč ne morem verjeti, da uporabnik neta v letu 2013 (skoraj 2014) spiše tako.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.921
282
83
tam ko se terc po tori rola
Ne, veš da ima SouthPark prav.... Jaz večinoma vozim relacije pet kilometrov, bom varnostne pase kar odmontital -odvečna teža. Stranska vzratna ogledala stran, kdo jih pa še sploh uporablja..? Da o lučeh ne govorimo -zakaj bi imel prižgane, ko pa to samo viša porabo goriva.... Sarkazem press...
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
Spar Domžale oz. bar Cuba libre (kdor pozna, ve, da je vse skupaj oddaljeno par metrov). Dobil sem se z enim tipom, da bi kupil od njega nekaj, kar je prodajal prek bolhe. Ustavim na cesti pred barom, avta niti ne ugasnem, samo toliko sem ven stopil, da sem videl, da je izdelek v redu in mu rečem, da se zapeljem do bankomata in tam parkiram, dvignem denar in mu ga prinesem. Speljem, jasno nepripet, (20m vožnje) na parkingu za kontejnerjem skrit zdolgočasen policaj. Brez milosti.

Dejstvo je, da se niti ne trudijo, da jih ne bi sovražili.

Policisti niso misice; oni skrbijo za red - briga njih za tvoja čustva.
In če se že moraš peljati 20 m, se še priveži.