Scooter v karavana?

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Pozdravljeni!

A gre tole v G4 varianta:
2.jpg


Da ne bi brezveze vlačil prikolice čez pol Slovenije.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
dvomim!

višino skuterja ter širino veš?

Ker diagonale prtlažnika imaš malo na razpolago, ker je svar dokaj široka - troej se bo prej 'zapela'.

Mogoče da bi rit porinil naprej....zunaj pa pustil del balance.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Nimam pojma o dimenzijah tega faracajga.

Saj imam na prikolici nadgradnjo, tako da ga lahko dobro pričvrstim ampak me je zanimalo če je tole že kdo prakticiral v prtljažniku.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če ga boš sklačil v avto, kako fotko nared, da vidim kak zgleda:)
jst si morem nardit ene nosilce za kolo vozit
 

alabaster

Pripravnik
28. feb 2008
201
20
18
Dimenzije so 1680x680x1070, leže bi šel v avto, se pa bojim, da bi zagotovo kaj izteklo.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Včasih smo prevažali Tomosove ropotulje, s tem da si jih moral nagniti na desni bok. Če si jih nagnil na levi bok, je kmalu kaj curljalo ven, na desnem pa 100% nič. Mogoče ima tudi ta kako podobno foro.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Še eno vprašanje; kako se pravilno vozi tega hudiča na prikolici?

Meni ga je šef trgovine sam privezal z gurtnama na prikolici in mi zatrjeval, da ima obilo izkušenj s tem, pa se mi je po cca. 5-ih km skuter prevrnil kljub počasnosti in previdnosti.. Potem sem ga sam pripel in cijazil ter vsakih par km ustavljal in preverjal če je kaj popustilo.
 

mercedesC

Zelenc'
15. apr 2008
6
0
1
Verjetno ti ga ni dobr privezu. Jst sem pelu iz Domžal v Brežice TDM-ko na avtomobilski prikolici, po AC 100, pa mal sem po ovinkih pazu pa ni nč popustilo. Ko sem pa skuterja pelu v kombiju se mi je pa tud enkrat prevrnil kljub previdni vožnji, ampak zato, ker skuter nima pravih mest za privezovanje, sam čez plastiko ni dovolj, mora bit direkt na okvir fiksiran. Sem se pa pol znašu, pa sem pr enmu, ko prodaja motorje dobil paleto za transport novih skuterjev, pol pa ni blo več problemov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Naj sedaj prde šef pogledat prevrnjenega-obilo izkušenj....

Sicer pa: sprednje kolo postavit v nek kot prikolice in vilice "stisnit" z gurtnami. potem je treba še zadnji konec privezat. PA ne vezat za plastiko lepo vas prosim. Motor mora nekaj cm počepnit ko je privezan, če hočeš da bo stal
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
kakih hudih pravil ni
smile-1.gif


hudiča je treba čim bolj fiksirat....samo pri 2 kolesnikih je problem z ravnotežjem.

jaz pri prevažanju kultivatorja (ki že ima montirano spredaj 'koso') uporabljam les s katerim podpolcam kolesa (je pa res da je zadeva že sama po sebi stabilna)..pa vseeno les hudičevo pomaga (je le 100 km dolga fura v eno smer).

Sva pa enkrat šla s kolegom po chooperja s prikolico (iz MB v LJ sva ga peljala)...pa se mi zdi da sva ga dala najprej na kolesa, pa se nama je zvrnil med vožnjo
evil.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Sicer pa: sprednje kolo postavit v nek kot prikolice in vilice "stisnit" z gurtnami. potem je treba še zadnji konec privezat. PA ne vezat za plastiko lepo vas prosim. Motor mora nekaj cm počepnit ko je privezan, če hočeš da bo stal

Ma kolesa se ni dalo postavit čisto ob stranico, ker bi se obdrajsal blatnik.

Pripet je bil enkrat preko belance in enkrat preko kovinskega prtljažnika oz. nosilca za kovček. Vendar je bil catch v tem, da je oni gurtno prepletel in se tista stran brez napenjalca ni dovolj zategnila. Potem sem sam malo drugače pripel in je bilo O.K.. Pa "počepnil" je tudi.