Samsung S10

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.142
1.183
113
Točno to. Ker večina uporabnikov ne zna uporabljat oziroma nastavit določenih nastavitev v telefonu potem je kriv sistem oziroma brand v tem primeru Huawei. Bolj je avtomatiziran bolj je sprejemljiv. Zato, če ga ne znate nastavit ne ga pljuvat. Vsaj pozanimajte se ali se to da ali ne.
To da "aplikacija ugasne bluetooth zahteva potrditev. " je enostavno idiotilizem uporabnika, ki ne zna uporabljati naprave. Takim priporočam nek bolj nezahteven telefon, ne pa pljuvanje po določenih znamkah, samo zato, ker ga ne zna nastavit tako kot je treba.
Določeni uporabniki so že večkrat dokazali, da ne znajo nastavit telefona tako kot je treba in potem jokajo in pljuvajo čez določene znamke in telefone na splošno.
Tako da take bo treba enkrat za vselej izločit in jim pač povedat, da jih je povozil čas. Da nimajo pojma kaj govorijo....
Huawei je v tem primeru veliko bolj prilagodljiv kot recimo Samsung, da ne govorimo o jabki. Zato tudi manjšam poraba baterije in nastavitve ostalih aplikacij. Ker pa večina tega ne zna nastavit pa potem pljuvajo čez edoločeno znamko.
Trenutno ima doma sin S10+ tako da lahko veliko stvari govorim iz dejanskih izkušenj, jaz pa se še odločam ali bom vzel S10+ ali P30pro. Tako da nisem še na nobeni strani. S10+ mi je vrhunska naprava, do tega trenutka najboljši, kako pa se bo izkazal P30pro pa ne bom pametoval ker ga še nisem preizkusil. Nisem pa tak da bi na podlagi nekih youtube posnetkov pametoval in govoril da je boljši kot S10+
Vsakemu svoje kar mu paše.
Zato je tolk Aple Iphone fenov .
Pravi sin da je to telefon narejen za glupe amerikance, je pa res da to kar dela res dela in ni težav.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.019
117
63
okolica mesta
Si ga uporabljal z androidom 9? To je najnovejši feature zdaj par dni po posodobitvi, prej je koledar delal normalno. Je pa tudi prej zelo rad ubijal procese in ni hudo rad upošteval nastavitve naj jih ne ubija. Dropbox je lep primer.
Vprašal kolega in pravi da mu na 9.0.1 vse deluje notmalno, koledar, budilka in je vse kot prej. Baterija ja naj bi malenkost bolje zdržala.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
A ni po forumih brez veze pisati, kaj komu dela in ne dela. Ne vemo za druge, katere vse appe imajo nameščene in res v veliko primerih ni nujno da ga serje ravno app s katerim so težave, ampak čisto tretji program povzroča težave. Koledar je že en tak app, na katerega je povezanih na stotite appov in če le eden ni optimiran na zadnjo verzijo androida, ga koledar lahko sračka ter seveda, tisti, ki nima tega "tretjega" appa nima problemov s koledarjem, etc.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Vprašal kolega in pravi da mu na 9.0.1 vse deluje notmalno, koledar, budilka in je vse kot prej. Baterija ja naj bi malenkost bolje zdržala.

Veš kaj je fora? Jaz telefona praktično ne uporabljam direktno. Ne drkam appov. Večino kar rabim imam avtomatizirano s taskerjem. In mislim, da po 3 dneh neaktivnosti zabriše aplikacijo iz rama. Zato trdim, da povprečen uporabnik še opazi ne, da ga stvar serje.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Načeloma so že vsi appi prilagojeni za android 9, ker je že nekaj časa zunaj.
Ne bit naiven, cela armada appov je, ki so polovičarski.

Saj veš kako delajo kao IT eksperti, nekaj popravijo in še več porušijo, v glavnem, nikoli ne dela kot bi moralo. Danes bi rad že vsak bil developer ali pisec pogramov, ampak še vedno je tako, da je veliko mazačev med njimi. Zato pa ni pametno kar vsepovprek dajati na telefon.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem se spomnil na prigodo, ko sem imel Nokio N9 in mi budilka veckrat random ni zvonila, tako, da sem veckrat zaspal za v sluzbo. En teden je normalno zvonila, potem enkrat ne, pa recimo 3 dni normalno, pa potem spet nic. No, en popoldnan mi je tudi nekaj uspicila in je romala direkt v zid. Zacutil sem, kako se mi je tezko breme zvalilo stran od srca :valjamse:
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Vprašanje za vse, katerega izmed 2 modelov bi vi izbrali.

Bi izbrali S10 ali S10+?

Kaj pravite?
Razlike so v tem, da ima S10+ večji zaslon in večjo baterijo, pa še eno kamero spredaj, to je pa to.

Ima kdo oba, pa pove kateri se vam zdi boljši?

Hvala vsem za informacijo.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Meni je S10+ enostavno prevelik za v žep. Posledično je moj favorit S10.
Če te velikost ekrana ne moti oz. ti predstavlja + in tista razlika v € ni nek problem, potem vsekakor vzemi S10+ (tudi večja baterija).
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Koliko je pa S10e ''podhranjen'' napram velikima bratoma? S10 in S10+ sta mi prevelika, ker je telefon precej po žepih...

A obstaja še kaka pametna alternativa S10e kar se tiče velikosti in kakovosti... Gledal sem še iPhone XR, ostalo se mi pa vse zdi preveliko...
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Koliko je pa S10e ''podhranjen'' napram velikima bratoma? S10 in S10+ sta mi prevelika, ker je telefon precej po žepih...

A obstaja še kaka pametna alternativa S10e kar se tiče velikosti in kakovosti... Gledal sem še iPhone XR, ostalo se mi pa vse zdi preveliko...
Sem uporabljal s10 navaden dva tedna, super naprava, le mal prevelik mi je bil, oziroma so bili stranski gumbi mal previsoko postavljeni in kake pametne zasčite za ekran, da bi z njo deloval tudi prstni odtis, razen ene drage variante za 60€. Pa sem se odločil, da ga prodam in vzamem s10e, sedaj ga uporabljam že kaka dva tedna, kaj naj rečem, baterija mi zdrži podobno kot pri prejšnjem, včeraj sem imel SOT skoraj 4 ure pa mi je ostalo še 50% baterije do konca, je pa res , da ne uporabljam AOD-ja. Kamere so iste, le, da nimam zoom kamere, a sem opazil pri prejšnjem, da ni neke velike razlike, če digitalno pozumiraš, ker je osnovna kamera toliko boljša, da je tista zoom bolj marketing kot kaj več, razen ob zares dobri svetlobi... Skratka z tem tamalim telefončkom sem zares zadovjen. Pri ekranu tudi ne boš opazil razlike v kvaliteti, razen, če ga boš gledal pod lupo in si pikolovski... Zvočniki zvenijo praktično enako. Pa še ekran je raven in lažje dobiš zasčite za ekran, sicer je pa že tovarniško nameščena neka folija, ki je še nisem snel. Prstni odtis pa deluje suoer, pri prejšnjem tud ni bilo slabo, le zadet si moral senzor pod ekranom in malo bolj pritisnit... Če te zanima še kaj pa kar vprašaj....
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Tako kot si sam ugotovil...S10 in S10+ sta mi prevelika... :) Z baterijo prideš čez dan?
Meni zvečer ob kaki 21 uri ostane od 40-75% baterije, odvisno od načina uporabe, kot sem napisal, včeraj mi je po celem dnevu ostalo še 50% ob štirih urah prižganega zaslona, skoraj eni uri uporabe s healtha in še... je pa res, da razno raznih socialnih omrežij ne uporabljam in AOD ja tudi nimam prižganega. Gre pa lepše v žep kot s10 navaden, ki sem ga imel. Plusa pa nisem sprobal, ker mi je že po defoltu prevelik...
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Dejstvo je, da na kocu ti pa naročnino tolk dvignejo, kar že v startu ni visoka, da vse nazaj prineseš... Jest kupujem samo še v prosti prodaji, ali pa bolha, je kar velika izbira so telefoni tudi veliko boljše podprti z nadgradnjami kot posebej pri telekomu.... Vsak se pa sam odloči....

Če bi telekom imel stalno te cene za te 3 telefone bi bili menda najbolj ugodni med vsemi.

Če sedaj vzameš recimo S10+ in srednji paket (NAJ B) te pride telefon 28,5€ ter 21,99€ te pride naročnina, torej skupaj te pride 50,49€ na mesec.
A1, isti telefon, paket A1 GO! M (isto neomejeni klici, ter 60GB prenosa - telekom 70GB), te pride na mesec 51,99€ (naročilo prek spleta), 52,99€ drugače.
Telemach, isti telefon, paket Največ (isto neomejeni klici ter 50GB prenosa), te pride na mesec 52,91€.

Če koga trenutno zanima ta telefon (ni važno kateri model) se mi zdi, da je to najbolj ugodna opcija.

S10 (vse cene na mesec):
Telekom: 24,5€ telefon, naročnina 21,99€, skupno 46,49€
A1: 28€ telefon, naročnina 20,99€, skupno 48,99€. Prek spleta, če skleneš pride 1€ bolj poceni mesečno.
Telemach: 31,91€ telefon, naročnina 17€, skupno 48,91€.

S10e (vse cene na mesec):
Telekom: 17€ telefon, naročnina 21,99€, skupno 38,99€.
A1: 23€ telefon, naročnina 20,99€, skupno 43,99€. Prekl spleta, če skleneš pride 1€ bolj poceni mesečno.
Telemach: 26,91€ teleon, naročnina 17€, skupno 43,91€.

Trenutno je najbolj ugoden telekom. Tudi če zvišajo kasneje naročnino za 1€ so še vedno bolj ugodni. Če zvišajo za 2€, potem so pri A1 bolj ugodni, če skleneš prek spleta in vzameš S10.
Če pa za več kot 2€ podražijo, pa so najdražji.
Pri S10e bi morali dvigniti naročnino za vsaj 4,01€ da bi bil A1 bolj ugoden, če bi sklenil naročnino prek spleta.

Za S10+ velja isto kot za S10.

Veliko ljudi na bolhi kupi tudi telefon pri naših ponudnikih (Telekom, A1, Telemach) in ga potem proda naprej. Tako da če dobiš takega, ki ga je vzel na Telekomu, nisi zastopil nič kar se tiče updejtov.

Po mojem je ta akcija kar dobra, v tem trenutku. Bo pa treba prijet v roke oba telefona, da se vidi kateri lepše sede v roko.

Hvala vsem za info.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Mogoče sem mal slabo napisal, kar se posodobitev tiče jih dobivajo največ in najdlje telefoni, ki so kupleni v prosti prodaji podobno menda velja tudi za tiste, ki so kupljeni na A1, pri telekomu je pa najmanj posodobetev. Na Bolhi si pa itak lahko izbereš od kje boš vzel telefon... Drgač pa ja ponudba ni slaba, a če vzameš tavečji bobov paket, ki te pride 9.9€ na mesec in imaš 25GB prenosa mesečno s tem, da nisi vezan ali pa kak hotov paket pa tudi ni strel mimo. In si pri naročnini kar nekaj privarčeval...