samsung PS43F4900 43" 3D PLAZMA TV

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.484
378
83
ločljivost: 1,024 × 768
potrebe in finančni dosegi so različni, a meni se zdi škoda vsakega centa za tole
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
hmm

ločljivost: 1,024 × 768

a to se v letu 2013 še vedno da v trgovinah kupit
evil.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
ločljivost: 1,024 × 768
potrebe in finančni dosegi so različni, a meni se zdi škoda vsakega centa za tole

hysterical-1.gif


Ja in?

Imam meddrugim 7 let staro plazmo s to resolucijo in te povabim kadarkoli in na ogled karkoli pa boš potem kaj več povedal o "slabi" resoluciji...se vidi, da samo številke gledate osnovnega znanja o videotehniki pa ni. Kaj več pa ne bom rekel.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.484
378
83
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
ločljivost: 1,024 × 768
potrebe in finančni dosegi so različni, a meni se zdi škoda vsakega centa za tole

hysterical-1.gif


Ja in?

Imam meddrugim 7 let staro plazmo s to resolucijo in te povabim kadarkoli in na ogled karkoli pa boš potem kaj več povedal o "slabi" resoluciji...se vidi, da samo številke gledate osnovnega znanja o videotehniki pa ni. Kaj več pa ne bom rekel.
confused-1.gif

daj povej kaj več, se vedno učimo! in vedno rad kaj novega preberem

Precej težko verjamem da nekdo, ki piše v forum ne bo na novi ekran priklopil PC in da bo njem v naslednjih 7-10 letih gledal le SD vsebine.

sem rekel odvisno od potreb
wink-1.gif


Obrnil sem kaj nekaj tega v zadnjih letih a ta resolicija je bila izločena brez tega da plazme tistiga časa niso bile primerne za (celodnevno uporabo PC-ja; zapekanje). 700 in nekaj vrstic mi je krakomalo premalo. Širina je spet drug problem. K sreči je Panasonic razvil zadevo naprej in zadnja leta ekrani odlično rišejo tako mirno kot gibljivo sliko brez posledic za panel.Tole mimgrede pišem na 65VT30. ja je 10 kratnik cene omenjenega a ko to razdeliš na kakih 8-10 let spet taka sila, saj je produkt, ki ga uporabljaš do konca uporabe enak.

Prioriteta mi čimvečja delovna površina (čimveč pikslov) in ekran toliko velik, da na razdalji na kaeri gledam vidim posamezen piksel - berem normalno vsebino OS pri 100% in seveda čimbolj naravna slika.
SD so do določene mere problem pri razdalji s katere gledam a za vse pač optimuma ni. Nenazadnje pa je SD vsebin le še nekaj %. Med HD kanali, ki pridejo do mene se praktično vedno nekaj uporabnega najde.

skratka cifre v opisu so rekle NE
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Saj je HD ready.

Če gledamo po Applovem standardu, je ta plazma retina, ko jo gledaš iz 292cm - od tu naprej ne vidiš več pikslov (in tudi razlike med FHD in HD).

Za PC zaslon pa seveda ni primerna zadeva, premajhna resolucija. Kot TV iz primerne razdalje zna biti pa ok.

http://www.digitaltrends.com/h...tv-resolutions/
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.484
378
83
HD redy pomeni le to da je sposoben sprejeti 1080i
pač predela na ločljivost panela
rezultat pa je nekomu lahko povsem OK nekomu pač ne