Denon mikro sistem D-M40

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Pozdravljeni,

Kupujem hi-fi sistem za dnevno sobo in si ogledujem konkretno ta model:
DENON D-M40 - http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/izd_639_pr4886_denon_mikro_sistem_d-m40_srebrn

Zanima me konkretno vaše mnenje poznavalcev ali je ta zadeva dobra in smiselna? Mogoče kak predlog za podobno alternativo?

Naj povem, da nisem noben audifil, rad bi le malo bolj kakovosten zvok za normalno poslušanje glasbe iz CD-jev, USB, itd...Mogoče bi zvočnike priključil tudi na TV, če je možno. Sedaj imam za poslušanje navaden radio neznane znamke
confused-1.gif


Moj budget je nekje okoli 400 EUR. Razni hišni kinoti, prostorski zvok 5.1 me niti ne zanimajo, čeprav se za ta denar že dobijo kar lepe zadeve.

Torej, zanimajo me vaša mnenja o tem modelu? Predvidevam, da je Denon znamka kakovostna. Prej še nisem slišal zanjo.

Hvala in lp.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Zelo precenjen radio, brez možnosti razširitev.

17758-icon_confused.gif


Od kdaj so micro sistemi namenjeni nadgradnjam. ??
Tako na oko je sistem narejene malo bolj audiofilsko, sploh če gledam globino zvočnkov. Hkrati ima dva optična in en analogni vhod. Super za priklop kakšnega android TV playerja, ter analogni vhod za recimo priklop telefona preko slušalk.
Torej za malo sobo super izbira. Cena sicer ni majhna ampak globina basa 40Hz pove da zna iz sebe stisnit dober zvok.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Citat:

Predvidevam, da je Denon znamka kakovostna. Prej še nisem slišal zanjo.

Potem si res totalen laik če za Denona še nisi slišal. Denon spada med špico, ko se pogovarjamo o izdelkih ki so namenjeni nam navadnim smrtnikom. Podobno kot HarmanKardon ali Marantz se ne hvali od 100000000 watih glasbe, ampak zna z manjšo watažo sproducirat dober zvok. Torej ne pali na komercialne fore, kjer v raznih bigbangih lepijo florofcentne značke, da ima sistem recimo 300 W. Na Če pa gledaš porabo elektrike pa ta ne doseže 50W. Le kam gre razlika?? Perpetum mobile mogoče...
V glaven Denon ni krš, kar vidiš tudi po ceni.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
- nima BT
OK... to res ne...

Tukaj imam bolj malo prakse, kako se BT sploh odnese. Sem še bolj iz "žične" šole. Kolikšen spekter se prenaša preko BT?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Pa kakšen internetni radio manjka.

To je res, zna prav pridet. Edino z updejti me zanima kako je. Recimo če audio postaja spremeni adreso, kodek itd...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Zelo precenjen radio, brez možnosti razširitev.

17758-icon_confused.gif


Od kdaj so micro sistemi namenjeni nadgradnjam. ??
Tako na oko je sistem narejene malo bolj audiofilsko, sploh če gledam globino zvočnkov. Hkrati ima dva optična in en analogni vhod. Super za priklop kakšnega android TV playerja, ter analogni vhod za recimo priklop telefona preko slušalk.
Torej za malo sobo super izbira. Cena sicer ni majhna ampak globina basa 40Hz pove da zna iz sebe stisnit dober zvok.

V lastnostih piše, da ima 2x optični izhod.
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Res sem totalni laik, kar se tiče zvoka. Naenkrat me je pred parimi dnevi zagrablo, da bi si za novo leto omislil novi avdio sistem za dnevno sobo, ki je velika cca. 40 m2. Ne iščem prostorskega zvoka, niti zadeve za "nabijanje" glasbe. Želim si kvaliteten in globok zvok..to je to. In koliko sedaj pregledujem različne teste in podobne zadeve, je dale Denon špica in povsod je ocenjen kot "best buy",
Pri njem mi je všeč tudi to, da v bistvu zadeva služi tudi kot ojačevalec. Gledal sem tudi posamezne komponente, vendar to pride pol vse skupaj predrago in še preveč prostora zavzame vse skupaj.
BT niti ne potrebujem, internetni radio tudi najbrž ne bom pogrešal. Sej pravim, zadeva bo služila za poslušanje glasbe prek CD, USB in poslušanje radijskih postaj. To je to.
Zanima me še, ali se da na tale Denon priklopiti še TV, tako da lahko predvajam zvok TV-ja preko njegovih zvočnikov. Kakšen kabel potrebujem za to povezavo?
Hvala vam za mnenja, odgovore, predloge....
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
... ampak globina basa 40Hz pove da zna iz sebe stisnit dober zvok...
Ti zvočniki dajo 40 Hz samo s tem ojačevalcem ker je uparjen z njimi (sem imel par takih malih stolpov). Tudi zvok bo do neke mere v redu dokler sta komponenta in zvočnika skupaj.

Jaz bi gledal da ima Bluetooth in backup baterijo da se ohrani ura za bujenje če zmanjka elektrike. Začuda je ta lastnost v 3. tisočletju pri micro stolpih zelo redka. Gledal bi da je rokovanje z njim čim bolj intiutivno, da ima lep daljinec, in da mi je vizuelno všeč. Po zvoku pa slovijo Yamaha micro stolpi (če se ne motim se seriji reče Piano).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Zelo precenjen radio, brez možnosti razširitev.

17758-icon_confused.gif


Od kdaj so micro sistemi namenjeni nadgradnjam. ??
Tako na oko je sistem narejene malo bolj audiofilsko, sploh če gledam globino zvočnkov. Hkrati ima dva optična in en analogni vhod. Super za priklop kakšnega android TV playerja, ter analogni vhod za recimo priklop telefona preko slušalk.
Torej za malo sobo super izbira. Cena sicer ni majhna ampak globina basa 40Hz pove da zna iz sebe stisnit dober zvok.

V lastnostih piše, da ima 2x optični izhod.

Mogoče v slovenskih navodilih.. Drugače pa input in ne output.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imaš prav. Sem pogledal originalna navodila in je stvar precej bolj uporabna, kot bi sklepal iz podatkov na straneh štacune.
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Res je, sej ravno zato se vse bolj nagibam k nakupu tega mikro sistema. Mislim, da je to eden izmed boljših mikro sistemov ta hip.
Sem danes gledal malo mikro sisteme v Bigbangu..tam nekje do 200 eur, dražjih itak nimajo...in lahko samo rečem, da me ni noben prepričal, vsi zgledajo zelo "cheap", zvok povprečen.

Mislim, da je tale Denon vreden 1x večje cene od podobnih mikro sistemov.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če nimaš Bluetootha, lahko rešiš z bluetooth receiverjem. Jaz ga imam od Logitecha in sem zadovoljen. http://www.portablehifi.com/bluetooth-receiver-reriew/

Jaz bi raje kupil posebej ojačevalec in posebej zvočnike, kot je dal WeWatchingYou 2 linka. Zvočnike kupiš malo večje, ker dajo lepši bas, kot tile miniaturni od Denona.

off: sem se sedaj spomnil, da ojačevalci-receiverji menda nimajo ojačanega basa, ker imaš za ta namen izhod za woofer, tale mikro od denona pa ga morda ima že noter programsko kot je recimo "superbass" ali pa "mega bass" ipd, zato boš morda iz tega mikrota morda izvlekel več basa, kot iz ojačevalca brez wooferja
Drugo pa je, če priklopiš woofer kišto na ojačevalec. Tisto je pa druga pesem.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Zanimiva ideja ja in dober predlog.

A mislite, da je velika razlika v zvoku, če kupim posebej receiver in zvočnike, v primerjavi z Denon sistemom? Problem je, ker še nikoli nisem v praksi slišal kako to zveni
rolleyes-1.gif