Denon mikro sistem D-M40

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
off: sem se sedaj spomnil, da ojačevalci-receiverji menda nimajo ojačanega basa, ker imaš za ta namen izhod za woofer, tale mikro od denona pa ga morda ima že noter programsko kot je recimo "superbass" ali pa "mega bass" ipd, zato boš morda iz tega mikrota morda izvlekel več basa, kot iz ojačevalca brez wooferja
Drugo pa je, če priklopiš woofer kišto na ojačevalec. Tisto je pa druga pesem.
zmaga.gif

Prvič slišim za kaj takšnega, pa sem kar nekaj hi-fi čtiva prebral.


Drugače bo definitivno boljše če nabaviš posebej receiver ali ojačevalec ter zvočike. Bo pa tudi dražje.

Receiver/ojačevalec = 300-400 EUR

Zvočnik, npr.

Monitor Audio Bronze 2 (cca 350 eur)


Večja in dražja različica
Monitor audio bronze 5 (600-700 EUR)


Ali letošnji dobitnik best buy under 800 EUR.

Q Acoustics 3050 (cca 700 eur)



+ cca 7 EUR na meter kabla za povezati zvočnike.


Če bi jaz kupoval zdaj, pa bi vzel

npr. Klipsch 280F


Ali

Monitor Audio Silver 8


Ali

tannoy revolution xt6f




Samo žal so trenutno pri stroških druge prioritete kot pa zvočniki za 1,5k EUR
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
ynos: imel sem tegale Onkyo SR507 in se ne spomnim, da bi imel kak super bass, da bi bilo opazno, ker tole so v bistvu ojačevalci - receiverji in za dodaten bas rabiš posebej woofer ali pa dodatno komponento equalizer, na katerem ojačaš bas. Sicer je moj imel mislim da bas nastavitve od -6 do +6, samo ni bilo to to. Kupil pa sem novega za 270€ v Mediamarketu. Za primerjavo lahko dam, da imam sedaj 2.1 sistem od Logitecha za 40€, kateri da 10x več basa, kot tisti ojačevalec, saj ima woofer posebej Če bi ga pa imel pri ojačevalcu, pa bi "stene podiralo"
grin1.gif


kemarkone77 : za ojačevalec in zvočnike lahko pogledaš še na maks-pro ali mediamarket. Boš prišel s ceno blizu Denona

edit: sem šel sedaj preverit karakteristike za mojega, pa vidim, da je imel Double Bass funkcijo, tako, da sedaj študiram, a sem jaz malo zamešal vseskupaj al pa sem ravno takrat dobil froca, pa sem vse base dal na minus, pa zamešal, da ni bilo nič od basa
redface-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Zanima me, kaj pomeni kratica DAB pri digitalnih radijskih sprejemnikih? Kot opažam, so isti modeli brez te funkcije občutno cenejši? Ima to kako korist?
 
Nazadnje urejeno:

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Mene pa zanima sledeče. Do sedaj sem imel vedno na voljo kabelsko omrežje in prek kabelske sem sprejemal tudi radijske programe. V kratkem pa me čaka selitev nekam kjer kabelske ni. Kako je s temi ponudniki interneta in televizije? Se da kako prek njihovih sprejemnikov dobiti radijske programe?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
ynos: imel sem tegale Onkyo SR507 in se ne spomnim, da bi imel kak super bass, da bi bilo opazno, ker tole so v bistvu ojačevalci - receiverji in za dodaten bas rabiš posebej woofer ali pa dodatno komponento equalizer, na katerem ojačaš bas. Sicer je moj imel mislim da bas nastavitve od -6 do +6, samo ni bilo to to. Kupil pa sem novega za 270€ v Mediamarketu. Za primerjavo lahko dam, da imam sedaj 2.1 sistem od Logitecha za 40€, kateri da 10x več basa, kot tisti ojačevalec, saj ima woofer posebej Če bi ga pa imel pri ojačevalcu, pa bi "stene podiralo"
grin1.gif


kemarkone77 : za ojačevalec in zvočnike lahko pogledaš še na maks-pro ali mediamarket. Boš prišel s ceno blizu Denona

edit: sem šel sedaj preverit karakteristike za mojega, pa vidim, da je imel Double Bass funkcijo, tako, da sedaj študiram, a sem jaz malo zamešal vseskupaj al pa sem ravno takrat dobil froca, pa sem vse base dal na minus, pa zamešal, da ni bilo nič od basa
redface-1.gif

Res ne razumem kaj želiš povedati
smile-1.gif
Basi so odvisni od zvočnikov, ki jih priklopiš na receiver (nekaj malega tudi od receiverja). Stereo zvočniki za npr. 300 eur bodo imeli "manj basov" kot kakšen komplet računalniških 2.1 zvočnikov za 300 EUR, logično saj ni wooferja zraven. Bo pa zvok svetlobna leta boljši.

Vedno pa lahko še woofer dodaš k stereo sistemu, tako kot je pri računalniških zvočnikih.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ma zbrlal sem vse skupaj. Spreglejte moj post. Kaj hočem povedati? Naj gre po ojačevalec-receiver in zraven še zvočnike nabavi in bo lahko nekoč razširil sistem s subom, če ne bo zadovoljen. Z Denon mini hi-fi pa ne bo imel nič za razširjat. Pa zvočnike bi jaz osebno kupil samostoječe.
Naj pove, koliko je pripravljen max denarja vložit in se mu najde primeren sistem
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz imam Denon receiver (modela ne vem na pamet, je pa star že en 10 let) in Jamo samostoječe zvočnike in imam lep zvok, za basom in vsem. Imel se tudi woofer, pa sem ga prodal, ker je bil v bistvu nepotreben.
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Moj budget je cca. 500 €, to je nekako maksimum. Sej pravim, da nisem audifil, sedaj imam trenutno navaden star Cd-player za 50 €
confused-1.gif


Ne potrebujem ogromno raznih komponent, cilj mi je, da imam vse v eni napravi, če se da in da je kakovosten zvok. Doma imam tudi majhnega otroka, tako da mi "nabijanje" glasbe ne pride v poštev
rolleyes-1.gif


Nimam niti predstave, kako se sliši zvok iz recimo podobnih sistemov kot je tale Denon..sem pač totalen laik, z željo po nečem novem za uživanje ob glasbi
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Jaz imam Denon receiver (modela ne vem na pamet, je pa star že en 10 let) in Jamo samostoječe zvočnike in imam lep zvok, za basom in vsem. Imel se tudi woofer, pa sem ga prodal, ker je bil v bistvu nepotreben.

Pri glasbi sploh, pri filmih je kar fajn imeti woofer, filmi imajo tudi ločen kanal za SUB. Pa pravilno moraš naštelati woofer, crossover frekvence itd... če želiš imeti kakšen učinek.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik kemarkone77 pravi:
Moj budget je cca. 500 €, to je nekako maksimum. Sej pravim, da nisem audifil, sedaj imam trenutno navaden star Cd-player za 50 €
confused-1.gif


Ne potrebujem ogromno raznih komponent, cilj mi je, da imam vse v eni napravi, če se da in da je kakovosten zvok. Doma imam tudi majhnega otroka, tako da mi "nabijanje" glasbe ne pride v poštev
rolleyes-1.gif


Nimam niti predstave, kako se sliši zvok iz recimo podobnih sistemov kot je tale Denon..sem pač totalen laik, z željo po nečem novem za uživanje ob glasbi
smile-1.gif

Ta receiver ima zelo ugodno ceno. Nanj lahko priključiš vse živo. Ima Wi-fi, Bluetooth, FM in internetni radio, gor priključiš računalnik, CD player. Zvočnike pač po potrebi od 2 do 5 + woofer.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Jaz imam Denon receiver (modela ne vem na pamet, je pa star že en 10 let) in Jamo samostoječe zvočnike in imam lep zvok, za basom in vsem. Imel se tudi woofer, pa sem ga prodal, ker je bil v bistvu nepotreben.

Pri glasbi sploh, pri filmih je kar fajn imeti woofer, filmi imajo tudi ločen kanal za SUB. Pa pravilno moraš naštelati woofer, crossover frekvence itd... če želiš imeti kakšen učinek.

Vem. Ima reciver možnost da pošilja zvok iz tega kanala na prednje zvočnike, tako da dela ok.

Sej ne rečem, woofer je fajn, samo spet požre nekaj prostora + motilo me je še to ker je nabijal v tla in posredno k spodnjim sosedom.

Za filme je bolj woofer + manjši zvočniki, za glasbo pa predvsem dva "full size" sprednja zvočnika.
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
243
2
18
Citat:

Pri glasbi sploh, pri filmih je kar fajn imeti woofer, filmi imajo tudi ločen kanal za SUB. Pa pravilno moraš naštelati woofer, crossover frekvence itd... če želiš imeti kakšen učinek.

Jaz sem tudi bil tega mnenja. Do trenutka, ko sem kupil Klipsche.
Zdaj pa povsem lepo shajam brez SW. Je pa tudi res, da sem nazadnje imel JBL 250P, ki ni ravno klasa od SW.