Denon mikro sistem D-M40

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.277
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Kaj je s temi narobe? http://www.md-sound.de/product...utsprecher.html
Premočni?
rolleyes-1.gif

Mislim, da je bolj švoh kakovost zvoka.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.277
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Te sem naprej jaz mislil kupiti pred leti. Pa potem raje še 1 mesec šparal in kupil Monitor Audio BX5 za dobrih 600 EUR. Mi je bilo bolj pomembno dobiti čist, jasen zvok kot pa možnost nabijanja tehno muzike, s slabšo kakovostjo.

Ena opcija je tudi kupiti bookshelf zvočnike, npr. tile so letošnji dobitniki nagrade za nizko ceno.
http://www.whathifi.com/q-acoustics/3020/review

Pa potem čez kak mesec ali dva se dokupi še kak woofer, da pokriješ frekvence pod 60Hz
http://playroom.si/Zvocniki/Aktivni-nizkotonci-subwoofer/Indiana-Line-Basso-850-aktivni-subwoofer
 
22. jul 2007
12.830
1.324
113
123
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Ali se ti reciver kaj greje?

Sem ga šel potipat, po celodnevnem delovanju je zgoraj spredaj hladen, zadaj pa rahlo topel.
To sem te vprašal zato, ker imam doma 636 in ima zraven vgrajeno gratis funkcijo toaster
tongue-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.974
5.061
113
Citat:
Uporabnik kemarkone77 pravi:
Hvala za veliko predlogov. Zvočnikov od 200 do 250 eur je kar malo morje, kar težka izbira.

Torej, če vzamem tisti Onkyo receiver in ene zvočnike za okoli 250 eur, mi manjka še kaj? Zvočniki se dajo najbrž priklopiti na TV, tako da imam na TV-ju glasbo iz zvočnikov, a ne? Kaj pa Cd-sprejemnik?

Potem pa še rabiš CD/USB player. Tile so ciser za sitne pare.

Ampak glej, če rabiš za mirno malo kvalitetnejše poslušanje bo prvi Denon mikro sistem ravno pravšnja izbira za tebe. Najmanj imaš zajebancije in najmanj prostora ti zasede na polici. Ne beli si glave s raznimi komponentami.
 
22. jul 2007
12.830
1.324
113
123
Ja res smo ga že malo zmedli s temi kombinacijami, ker on potrebuje vse allinone recimo klik1 to je sicer že 4 leta star model
sprasujem se.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik marc pravi:
Na mojem Onkyo receiverju imam kar Onkyo zvočnike Vse skupaj je v okviru budžeta, ki ga ima odpiralec teme. Jaz sem s tem zelo zadovoljen

[/QUOTE]

Enake zvočnike imam tudi jaz, v povezavi z Onkyo receiverjem in imam težavo z wooferjem in sicer mi nenormalno brni. Normalno mi dela samo z originalnim kratkim kablom, če pa ga priklopim na daljšega, mi tako močno brni, da je bolje, če woofer ni prižgan. Kabel je namenski za wooferje, dolg pa je cca 8m. Ve kdo, v čem bi bila težava, je zanič zvočnik, ali je pokvarjen reciever?

[/QUOTE]

kak je to namenski kabel za woferje?
imaš blizu tega kabla še elektriko? če ja, probaj dati bolj narazen.
imaš morda kabel zvit v kolut?
si probal še s kakim navadnim audio ali električnim kablom?
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Citat:
Uporabnik marc pravi:
Na mojem Onkyo receiverju imam kar Onkyo zvočnike Vse skupaj je v okviru budžeta, ki ga ima odpiralec teme. Jaz sem s tem zelo zadovoljen


Enake zvočnike imam tudi jaz, v povezavi z Onkyo receiverjem in imam težavo z wooferjem in sicer mi nenormalno brni. Normalno mi dela samo z originalnim kratkim kablom, če pa ga priklopim na daljšega, mi tako močno brni, da je bolje, če woofer ni prižgan. Kabel je namenski za wooferje, dolg pa je cca 8m. Ve kdo, v čem bi bila težava, je zanič zvočnik, ali je pokvarjen reciever?

[/QUOTE]

kak je to namenski kabel za woferje?
imaš blizu tega kabla še elektriko? če ja, probaj dati bolj narazen.
imaš morda kabel zvit v kolut?
si probal še s kakim navadnim audio ali električnim kablom?

[/QUOTE]

Kabli za zvočnike so bili kupljeni namensko in so dokaj kvalitetni, saj sem jih pri urejanju dnevne sobe vgradil v steno in takrat nisem varčeval, saj sem vedel, da bodo kabli za dalj časa. Da je kabel namenski za Woofer sem mislil s tem, da je med kabli, ki so namenjeni samo za zvočnike, ta dosti debelejši, kot oni, ki se uporabljajo za zadnje zvočnike. Ker sem imel prej pasiven woofer, ki je imel drugačen priklop, je možno, da sem pri lotanju jacka naredil kaj narobe? Elektrika je blizu, saj ne gre drugače, ker je zvočnik priključen nanjo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če si sam lotal, potem sem skoraj siguren, da je tukaj problem.
pa ne mislim, da ne znaš lotat. Samo napake se dogajajo:))

daj kako sliko konektorjev, po možnosti odprtih.
al pa probaj drug kabel...
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
če si sam lotal, potem sem skoraj siguren, da je tukaj problem.
pa ne mislim, da ne znaš lotat. Samo napake se dogajajo:))

daj kako sliko konektorjev, po možnosti odprtih.
al pa probaj drug kabel...

Konektorjev nimam več prilotanih, saj sem jih po ·sili razmer· porabil za nekaj drugega. Probal sem tudi drug kabel, namenjen za prenos slike. S tem kablom je bilo boljše, ne pa povsem brez brnenja. Se pravi, da je problem sigurno v kablih in ne v zvočniku ali receiverju? Rad bi vedel v katero smer naj preverjam, saj če je zanič zvočnik, nima smisla, da probavam 100 kablov, na koncu pa ne bo rezultata.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Imaš aktiven woofer? Zakaj potem debelejši kabel, če gre po njem sam signal? Verjetno te jebe elektrika v kombinaciji z dolžino (8 metrov ni tako malo). Ker imaš samo signalni kabel, je še bolj občutljiv na motnje.

Je kabel morda koaksialni (oklopljen)? Če ni, bi jaz probal z takim.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Kabel je bil prvo namenjen pasivnemu zvočniku, po zamenjavi sistema, pa sem nanj mislil priklopiti nov woofer. Je pa kabel nekaj v tem stilu:
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
mcn ti je odgovoril, kje iskat napako. Drugače pa kabel ozemelji, pa bo brnenje izginilo. Ali pa kupi ground loop isolator.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Bom med prazniki, ko bom imel malo več časa, preizkusil vaše predloge.
Avtorju teme se opravičujem, ker smo malo zašli.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Če nimaš Bluetootha, lahko rešiš z bluetooth receiverjem. Jaz ga imam od Logitecha in sem zadovoljen. http://www.portablehifi.com/bluetooth-receiver-reriew/

Jaz bi raje kupil posebej ojačevalec in posebej zvočnike, kot je dal WeWatchingYou 2 linka. Zvočnike kupiš malo večje, ker dajo lepši bas, kot tile miniaturni od Denona.

off: sem se sedaj spomnil, da ojačevalci-receiverji menda nimajo ojačanega basa, ker imaš za ta namen izhod za woofer, tale mikro od denona pa ga morda ima že noter programsko kot je recimo "superbass" ali pa "mega bass" ipd, zato boš morda iz tega mikrota morda izvlekel več basa, kot iz ojačevalca brez wooferja
Drugo pa je, če priklopiš woofer kišto na ojačevalec. Tisto je pa druga pesem.
zmaga.gif

Mogoče čisto mimo vprašanje glede BT adapterja omenjenega zgoraj. A je to možno uporabiti pri BT slušalkah, da predvaja zvok na slušalke in ne na zvočnike?
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik kemarkone77 pravi:
Ni panike.

Jaz še kar pregledejm vse mogoče kombinacije, zvočnike, itd....ne pridem nikamor hehe...

Ti kar uživaj. Jaz sem (v mladosti) čisto not padel. Na začetku sem vlačil (manjše) JPW zvočnike po trgovinah, ko sem ojačevalec kupoval..
Ko sem prišel do denarja sem kupil eno zverino od NAD-a in Monitor Audio 5.1 zvočnike (Bronze...). In potem je NAD hitro crknil, baje so ravno preselili proizvodnjo na kitajsko. Zdaj imam Marantza. Nimam pa več živcev in ko ta crkne bom hitreje zbral.