Denon mikro sistem D-M40

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik kemarkone77 pravi:
Lahko se kupi komplet z zvočniki Denon ali pa samo komponenta, zvočniki pa po želji. Ne vem kaki so tile zvočniki od Denona, stanejo cca. 115 eur, tko da sem malo v dvomih ali je to "best buy".

Nekako sem naredil ožji izbor:

- se pravi enota Denon DM40 ali prejšnja verzija DM39 (ki je kar bistveno cenejša) - brez zvočnikov;
- ali Marantz MCR 610 (http://www.richersounds.com/product/mini-hi-fi/marantz/mcr610-melody-media/mara-mcr610-wht). V UK je neverjetno poceni, pri nas ga niti nisem še našel nikjer.

Zvočniki (3 v ožjem izboru):
- Dali Zensor 1
- Q Acoustics 2010 ali 2020
- Monitor audio MR2

To mi je nekak uspelo spravit v ožji izbor. Kaj pravite?

Preveri pri Marantzu. Nima nobenih HDMI portov. Torej je priklop na TV ali iz DVD/BD vprašljiv. Morda optika toda samo zvok. Če boš kdaj set top boyx imel (npr. T2) potem boš moral sliko speljati neposredno na TV, zvok na Marantza,...

Predlagam da kupiš kaj kar ima vsaj 3 HDMI vhode in vsaj 1 HDMI izhod. Pa optične in coax vhode in kak vhod. Torej AV receiver ali boljšo mini komponento.

Ja sej, vse bolj se nagibam k temu Denonu D-M40, zaradi katerega sem tudi odprl to temo. Mislim, da bo zame čisto zadostoval, čeprav nima multimedije, kot npr. Marantz..ampak, se bo najbrž dalo preživet. Mogoče bi mi koristilo od vsega tega samo internetni radio, ki je najbrž fajn zadeva.

Kjerkol berem mnenja uporabnikov tega Denon sistema, so navdušeni skoraj vsi, tudi z starejšo različico M39, ki se jo dobi tudi pri nas za 100 € cenej.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Nima PHONO
frown-1.gif
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Citat:
Uporabnik Trupl0 pravi:
DRA-N4 ali pa RCD-N9
Imata oboje.

Ta dva sistema sta tudi meni zanimiva. Je pa RCD-N9 kar bistveno dražji od DRA-N4. Edina razlika,ki jo vidim je pa ta, da ima RCD N9 še CD plaver, N4 pa ne.

Mislim, da je dobra kombinacija en od teh dveh sistemov in zvočniki Q acoustics Q2020 npr.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik kemarkone77 pravi:
Lahko se kupi komplet z zvočniki Denon ali pa samo komponenta, zvočniki pa po želji. Ne vem kaki so tile zvočniki od Denona, stanejo cca. 115 eur, tko da sem malo v dvomih ali je to "best buy".

Nekako sem naredil ožji izbor:

- se pravi enota Denon DM40 ali prejšnja verzija DM39 (ki je kar bistveno cenejša) - brez zvočnikov;
- ali Marantz MCR 610 (http://www.richersounds.com/product/mini-hi-fi/marantz/mcr610-melody-media/mara-mcr610-wht). V UK je neverjetno poceni, pri nas ga niti nisem še našel nikjer.

Zvočniki (3 v ožjem izboru):
- Dali Zensor 1
- Q Acoustics 2010 ali 2020
- Monitor audio MR2

To mi je nekak uspelo spravit v ožji izbor. Kaj pravite?

Preveri pri Marantzu. Nima nobenih HDMI portov. Torej je priklop na TV ali iz DVD/BD vprašljiv. Morda optika toda samo zvok. Če boš kdaj set top boyx imel (npr. T2) potem boš moral sliko speljati neposredno na TV, zvok na Marantza,...

Predlagam da kupiš kaj kar ima vsaj 3 HDMI vhode in vsaj 1 HDMI izhod. Pa optične in coax vhode in kak vhod. Torej AV receiver ali boljšo mini komponento.

Samo vprašanje. Zakaj je HDMI vhod must have??
Neprijetna reč, če imaš predvajalnik in moraš zvečer samo zaradi tega imeti prižgan HiFi. Bolje je HDMI na TV in optika do reciverja, vsaj po mojem mnenju.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ne bo čisto držalo. Moj Onkyo ima HDMI passthrough funkcijo, da gre zvok na TV zvočnike, če receiver ni prižgan
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Ne bo čisto držalo. Moj Onkyo ima HDMI passthrough funkcijo, da gre zvok na TV zvočnike, če receiver ni prižgan

Kaj pa obratno? Da gre zvok TV-ja na glavne zvočnike skozi ugasnjen ojačevalec?
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik kemarkone77 pravi:
Lahko se kupi komplet z zvočniki Denon ali pa samo komponenta, zvočniki pa po želji. Ne vem kaki so tile zvočniki od Denona, stanejo cca. 115 eur, tko da sem malo v dvomih ali je to "best buy".

Nekako sem naredil ožji izbor:

- se pravi enota Denon DM40 ali prejšnja verzija DM39 (ki je kar bistveno cenejša) - brez zvočnikov;
- ali Marantz MCR 610 (http://www.richersounds.com/product/mini-hi-fi/marantz/mcr610-melody-media/mara-mcr610-wht). V UK je neverjetno poceni, pri nas ga niti nisem še našel nikjer.

Zvočniki (3 v ožjem izboru):
- Dali Zensor 1
- Q Acoustics 2010 ali 2020
- Monitor audio MR2

To mi je nekak uspelo spravit v ožji izbor. Kaj pravite?

Preveri pri Marantzu. Nima nobenih HDMI portov. Torej je priklop na TV ali iz DVD/BD vprašljiv. Morda optika toda samo zvok. Če boš kdaj set top boyx imel (npr. T2) potem boš moral sliko speljati neposredno na TV, zvok na Marantza,...

Predlagam da kupiš kaj kar ima vsaj 3 HDMI vhode in vsaj 1 HDMI izhod. Pa optične in coax vhode in kak vhod. Torej AV receiver ali boljšo mini komponento.

Samo vprašanje. Zakaj je HDMI vhod must have??
Neprijetna reč, če imaš predvajalnik in moraš zvečer samo zaradi tega imeti prižgan HiFi. Bolje je HDMI na TV in optika do reciverja, vsaj po mojem mnenju.

Sam imam vse vire zvoka in slike priklopljene na receiver, tega pa na TV. Celo TV je z optiko povezan nanj. Za upravljanje imam Logitech Harmony, ki upravljanje naredi zelo enostavno.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Jst bi tudi raje hifi receiver s kup "navlake". Ker pojutrišnjem se boš nekaj spomnil in potem vidiš, da si kupil zelo drag " fm radio".
Vidiš, da imaš že problem povezat s tv-jem.
Pa kdaj bi še kak film pogledal z nekje.
Mogoče kako musko s telefona
...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sam sem tudi v neki temi spraševal o DAC konverterju, pa sem ugotovil, da obstajajo tudi drugačne rešitve.
Analogni ojačevalec ne more sproducirat lepega zvoka, če ga "futraš" z digitalnim zapisom. Pač ti ojača že popačen zvok. Saj se nekaj sliši pa poka, ampak to še zdaleč ni to.
Imam(dobil sem) Martin Audio zvočnike, ki so vsaj kar sem bral po netu vrhunski. Nekako bolj profesionalna zadeva.

Da bi jih izkoristil, tako kot se zagre, sem razmišljal o nakupu novega ojačevalca, ki ima DAC že vgrajen na vseh priklopih. Ali usb, ali aux ipd.

Zanimivo je to, da je technics, ki poganja Martine, moči 2x40. Zvočniki so 140rms. Če poslušaš CD, ga poka kot na koncertu. Ne vem, ali je technics močnejši kot deklariranih 2x40, ker ponavadi so problemi, če so zvočniki precej močnejši.

Skratka, kaj iščem? Nekaj podobnega, kot je že bilo predlagano v temi - recimo denon picollo. Ampak s tem ne mislim na moč, ampak na vso funkcionalnost, ki jo dobiš v paketu.
Ne moti me, tudi če je 5.1 zadeva. Pač bi samo 2.1 imel priklopljeno.
Gre se mi za:
1. usb
2. internet radio
3. upravljanje s telefonom(ne vem kako v praksi to zgleda, ampak berem, da lahko upravljaš preko android naprave. Kar najbrž pomeni, da premikaš komade, zamenjaš internet postajo, daš na glas ipd???)
4. wifi, bt- kar je najbrž tudi predpogoj za upravljanje s telefonom
5. 300-400eur budget

Gledal sem od denona, Yamah, onkya, marantza, pioneer, itd itd.

Picollo se mi dopade, ampak vseeno, če že kupujem bi mogoče raje gledal za čim močnejšim, če so zvočniki 140...
Skratka predlogi zaželjeni.
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Sam sem tudi v neki temi spraševal o DAC konverterju, pa sem ugotovil, da obstajajo tudi drugačne rešitve.
Analogni ojačevalec ne more sproducirat lepega zvoka, če ga "futraš" z digitalnim zapisom. Pač ti ojača že popačen zvok. Saj se nekaj sliši pa poka, ampak to še zdaleč ni to.
Imam(dobil sem) Martin Audio zvočnike, ki so vsaj kar sem bral po netu vrhunski. Nekako bolj profesionalna zadeva.

Da bi jih izkoristil, tako kot se zagre, sem razmišljal o nakupu novega ojačevalca, ki ima DAC že vgrajen na vseh priklopih. Ali usb, ali aux ipd.

Zanimivo je to, da je technics, ki poganja Martine, moči 2x40. Zvočniki so 140rms. Če poslušaš CD, ga poka kot na koncertu. Ne vem, ali je technics močnejši kot deklariranih 2x40, ker ponavadi so problemi, če so zvočniki precej močnejši.

Skratka, kaj iščem? Nekaj podobnega, kot je že bilo predlagano v temi - recimo denon picollo. Ampak s tem ne mislim na moč, ampak na vso funkcionalnost, ki jo dobiš v paketu.
Ne moti me, tudi če je 5.1 zadeva. Pač bi samo 2.1 imel priklopljeno.
Gre se mi za:
1. usb
2. internet radio
3. upravljanje s telefonom(ne vem kako v praksi to zgleda, ampak berem, da lahko upravljaš preko android naprave. Kar najbrž pomeni, da premikaš komade, zamenjaš internet postajo, daš na glas ipd???)
4. wifi, bt- kar je najbrž tudi predpogoj za upravljanje s telefonom
5. 300-400eur budget

Gledal sem od denona, Yamah, onkya, marantza, pioneer, itd itd.

Picollo se mi dopade, ampak vseeno, če že kupujem bi mogoče raje gledal za čim močnejšim, če so zvočniki 140...
Skratka predlogi zaželjeni.

Kaj takega ne bi bilo najbrž slabo: https://www.mimovrste.com/mikro-glasbeni-stolpi/denon-glasbeni-sistem-rcdn-9?v=738296002

Tudi sam razmišljam v smeri, da nabavim ta sistem. Za razliko od picolla je ta sistem močnejši in ima še CD enoto.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Fantje...koliko pa je razlike na takih ozvocenjih med net radijem, mp3 in flac?
Skoda zvocnikov za 500+ eur za take 'slabe' izvore!?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Itak nikoli ne dosežeš kvalitete CDja. Samo mislim, da npr direktno iz USB ključka in s 192/24 DAC pretvornikom v samem ojačevalcu zadeva špila vrhunsko. Vsaj če primerjaš nek 2.1 računalniški sistem.
Sploh pa pri moji situaciji, kjer imam iz laptopa zvezano s činč kabli direktno na analogni ojačevalec. Tu pa sploh ni primerjave.

Se pa strinjam, oziroma sprašujem, ali je pri tako "slabem" izvoru glasbe sploh razlika, če imaš priklopljeno na zadevo za 300EUR ali pa na zadevo za 1000EUR+. Mogoče zna bit celo slabše na dražji in bolj vrhunski zadevi, ker napake(detajli) še bolj pridejo do izraza...

KAj pa vem...

Po mojem je problem tudi sam prostor. Razen, če imaš samo za to eno sobo, kjer si lahko res idealno izoliraš stene, postaviš zvočnike ipd. Npr če imaš stanovanje, si malo omejen, kar se postavitve tiče + še kakšne ovire so na poti zvoku ipd. Tako da lahko nek vrhunski sistem, ki ga poslušaš v trgovini, doma zelo slabo igra.