Led ali Plazma?

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz bi kupil LED zaradi razlike v porabi. Foter ima 3 mesece star Philipsov LED TV in je na 47'' SD slika odlična (digitalna kabelska).
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Enkrat sem računal in mi je račun pokazal pri petih urah dnevno razlike v porabi 1 evro na mesec s tem da ima za moje oči plazma boljšo sliko. Nisem verjel in sem kakšno uro stal pred polico kjer je bil eden ob drugem kup televizorjev. Prvo minuto mi je bil LED bolj všeč, dlje ko sem bil tam, bolj sem gledal plazmo. Tudi žena ki ni tehnični tip je ugotovila isto.
Kaj imam na steni ni potrebno pisati, ne?

PS Malo večja poraba ti pozimi pomaga ogreveti prostor in ni stran vržen denar - če je 50 vatov sploh kakšno gretje... (razlike, ne porabe)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:

PS Malo večja poraba ti pozimi pomaga ogreveti prostor in ni stran vržen denar - če je 50 vatov sploh kakšno gretje... (razlike, ne porabe)

Ja, če nimaš unih števčkov na radiatorjih v blokih. Če pa jih maš, pa bodo števčki beležili, kot da bi imel dodaten radiator in boš plačal več ogrevanja
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Tudi jaz sem v trgovini opazoval npr. skoke (sem ravno v takem času v tam) in je bila slika na LED taka hladna, bi skoraj rekel dolgočasna, medtem ko je bila na plazmi precej bolj naravno oziroma vsaj očem bolj prijazna. Takrat se je kolega odločil za Panasonic plazmo pred LG LED
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Foter je kupil LED ker je bila ogromna razlika v primerjavi s njegovo prejšnjo plazmo, ki je porabila 135W, sedaj LED pa mislim da 40W.

Nove plazme seveda porabijo veliko manj, ampak je bil 47-tka 3D izven denarnega dosega.

Sliko je nastavil doma na bolj živahne barve in čeprav ima vklopljeno še avtomatski senzor za svetlost, je slika živahna.

Mimogrede - nikomur ne priporočam nakupa Philipsa, ker so menuji živi obup (počasni). Pa ko gledaš filme iz USB je treba vsakokrat ročno vklopit podnapise, šumniki ne delajo, če niso podnapisi v pravem kodiranju... Sam sem s svojim Samsungom 10x bolj zadovoljen.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
468
16
18
Kako se vam obnesejo plazme, če je zelo svetel prostor. Meni sonce skoraj sije na televizijo. Nekje sem prebral, da naj bi bile Plazme slabše pri močni svetlobi v TV.

LP Sandi
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
KSZ: nehajte že nabijat z to porabo, kot razlog za izbiro. 90% tega folka pa ima nato TV 20ur v pripravljenosti pa jim ravno tako štrom porablja
bonk.gif


Kar se tiče same kvalitete slike, raje plazmo ker za manj € dobiš več. Če so pa pogoj razne SMART funkcije, dizajn (čim manj roba itd) pa bo LED boljša izbira.
 
Nazadnje urejeno:

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
406
93
28
Jaz mam še ta staro plazmo G20. Takrat je bila svetlobna leta pred ostalimi LCD, LED so ravno prihajali ven.
Mora bit pa obvezno serija G ali V, P se mi zdi da je malo slabša.
Ima pa Samsunga 6100 brat in je slika tudi lepa. Ima pa plazma bolj naravne barve, kot LED.
Jaz bi se še enkrat odločil za plazmo, obvezno Panasonicovo, ker druge plazme so bolj tako tako. Poraba pri moji-pa je stara že 3 leta sploh ni velika, pri novejših pa je verjetno še precej manjša.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Tudi jaz imam zdaj eno leto g30 pa se mi zdi svetlobna leta pred fotrovo lg led. Razlika je največja v bolj mehkih, lepših, naravnejših barvah, je pa res da če rabiš smart pa ni dileme, ker panasonic je bolj bogi v tem. podprtih formatov je bore malo rabiš nujno kak wdtv zraven.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ko se enkrat učke razvadijo na thx plazmi, pol se ti vse ostalo zdi šudr:))

filmov na lcd/led tv-jih sploh ne morem gledat, ker mi zgledajo kot dokumentarci. Enako opazi tudi punca, za katere pa vemo kako so okol tehnike;)

pa tudi SD slika od iptv ponudnikov(siol, t2...) je na plazmi veliko lepša.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
468
16
18
Še nekaj me zanima. Ti novi televizorji imajo 3HDMI priključke in samo 1 SCART. Sam pa imam sedaj priklopljene 3 SCART priključke. Ali moram sedaj kupiti to ebuy , ali obstaja kaj cenejšega?

LP Sandi
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
468
16
18
In koliko to stane in kje se dobi?

Drugače imam na TV priklopljeno satelitsko, videorekorder, domači kino, Xbox 360, Poppstar media player in Amino od T2.

LP Sandi
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.344
113
Pomurje
Pred 14 dnevi sem kupil plazmo Panasonic VT50. Odlična televizija.

Komaj čakam da pridem do 200h, da sliko nastavim kot je treba. Zdaj ima 100 pa imam iste nastavitve kot na začetku in je slika kot vino. Bolj je staro boljše je.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik sandichamp pravi:
Še nekaj me zanima. Ti novi televizorji imajo 3HDMI priključke in samo 1 SCART. Sam pa imam sedaj priklopljene 3 SCART priključke. Ali moram sedaj kupiti to ebuy , ali obstaja kaj cenejšega?

LP Sandi


SCART priključki izumirajo in novejše periferne naprave jih sploh več nimajo, ker je prevladal HDMI. Pri T-2 ti Amino brezplačno zamenjajo za Motorolo, ki ima HDMI priključek.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.467
343
83
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Pred 14 dnevi sem kupil plazmo Panasonic VT50. Odlična televizija.

Komaj čakam da pridem do 200h, da sliko nastavim kot je treba. Zdaj ima 100 pa imam iste nastavitve kot na začetku in je slika kot vino. Bolj je staro boljše je.
Če je tak kot lanski boš tam okol 500h mislil da imaš nov TV. Nisem ravno malo uporabljal a zadeva je po kakih 4'5 mesecih šele prišla popolnoma k sebi. Pravzaprav šele ko se je že nekajkrat omenjeni vtis spravil stran. Bil prej prepričan, da so debate po forumih glede tega totalna nakladancija...
Glede nastavitev pa nič ne šparaj. Ni nobene potrebe imeti na privzetih. Le dolgotrajne (večurne) statične slike se izogibaj in s svetilnostjo ter kontrastom ne pojdi prek cca. 70%. Če nimaš nasproti okna pri odprti roleti/žaluziji ni potrebe po taki nastavitvi.