Kaj bi raje imeli? 65 inch OLED ali 75 LED?

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
kot so ti pisali že zgoraj, 75 lcdje v tem budgetu gledaš nek srednji razred pa lanske modele v odprodaji, slika bo drek napram OLEDU :)

to sem jaz kupoval pred letom pa pol. ker imam ful veliko steno ( 14m širine ) v dnevni, sem gledal na 75" lcd, cena je bila okoli 2500. slika je bila lepa, ko je pa preklopil na pop tv ali slo1 je bila pa porazna na razdalji 4m. prepričal me je da sem vzel Bravio oled 65"A1( al nekaj takega), cena je bila 4200, ampak slika je pa top. oled 77 je pa takrat bila 14999, kar je pa za višji razred ljudi, kar pa sam nisem.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Mi imamo 65" LED na cca. 4,3 m razdalje od nosa do ekrana. Oba z ženo imava še nekaj - dipotrije in ko bova menjala, bo večji, nekaj prostora je še na vsaki strani.
Sony, pred 6 leti je bil to model iz zgornje tretjine Sonyjeve ponudbe, full HD model. Barvna reprodukcija mi zelo ustreza, resolucija pa je za moje oči in razdaljo tudi dobra.
Vir je večinoma PC, IP TV smo, ko so začeli pobirati naročnino za Proplus sranje, odjavili (prej pa tudi nismo gledali), tako da nimam pojma, kako izgleda poptv.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.151
113
zakaj bi bil navaden tv kanal neprimerno boljši na oled? to je akvarel navseh velikih tvjihkolk že 540i al neki

SLOHD je na 9005 bravio, dober... skoraj odličen od mal dalj.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
pojma nimam o tehnologiji, ampak v trgovini je na 75lcd bil tisti film, ki ga predvajajo v ful formatu, zelo lepa slika, ko pa je preklopil na tv kanale je bila pa slabša.
na kanalih ki niso bili hd je bila pa še slabša.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.151
113
predvajal so UHD passangers pri soniju. Pa jumanji. al neki.

Vtrgovinije tudi vprašanje kvaliteta TV signalov na tistih spliterjih.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.151
113
meni je jasno, ampak eni pravijo da je gnili tv signal precej boljši na oledih kot na top LEDih, kar seveda ne kupim.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
zakaj pa ne? top lcdji pa oledi imajo itak enake slikovne procesorje, črna je pa vseeno bolj črna na oledu, pa višji kontrast ... pa ...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
meni je jasno, ampak eni pravijo da je gnili tv signal precej boljši na oledih kot na top LEDih, kar seveda ne kupim.
Ne vem kje si to sicer razbral, ampak govora je bilo o 65" OLEDu vs 75" LCD pod 2k, kar pomeni OLED ali vstopni (ali kvečemu mid range) LCD. In slika na OLED bo v tem primeru neprimerno boljša kot na (poleg tega še večjem) vstopnem LCDju.

Sicer pa bo "gnil" signal povsod gnil, nekaj lahko pripomore edino dobro procesiranje (pa tudi tu ni za pričakovat čudežev), predvsem pa bo slaba slika manj slaba na manjšem zaslonu in večji razdalji ne glede na tehnologijo zaslona. Kar se mene tiče SD kanali itak niso za gledat na teh velikih ekranih, na srečo imam vse navadne TV kanale, ki jih gledam v vsaj v HD (cca. 7Mb/s na EONu in predvsem za špotne prenose opazno več na kabelski). Ni idealno, je pa zadovoljivo in na OLEDu še vedno izgleda boljše kot na kateremkoli LCDju. Kar se le da pa itak gledam iz Netflixa ali še rajši 4K BluRayev iz NASa.

Če primerjaš top LCD in OLED v isti velikosti, razlike seveda ne bodo velike (razlika v ceni pa tudi ne, dokler ne greš na 70+"). Ima pa OLED še vedno svoje prednosti predvsem kar se tiče prikaza črne barve, kontrasta, vidnih kotov, instantnega odziva, itd. spet ne glede na content, čeprav bo seveda dosti bolj prišel do izraza pri kvalitetnem 4K HDR/DV contentu. Je pa tudi odvisno od osebnih preferenc. Mene recimo local dimming pri LCDjih v večini primerov bolj moti kot ne, imam že rajši manj črno pa da je vsaj povsod enako kot tist glow okrog svetlih delov. Pri tem je OLED seveda superioren, ker vsak pixel sveti zase. Ko se enkrat razvadiš postane moteče na slabših zaslonih. Pa tudi kar se barv tiče malo kater LCD pride blizu in tudi to je vidno že pri contentu z nižjo resolucijo in običajnim dinamičnim razponom. Ima pa tudi OLED svoje pomanjkljivosti, ampak to mora vsak zase vedet, za kaj ga bo uporabljal in kaj mu več pomeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.151
113
Če gledaš 99% filme itd, potem je oled nr 1 imho, če je gor gaming, potem oled odpade.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Jaz bi pri tej zgodbi izbral tretjo možnost. To je top LCD 65". Preveč berem zgodbice o burninih... LCD bo čez 10 let imel enako sliko, dočim OLED nikakor. Čeprav se zavedam da je OLED postavljen iz škatle top of the top in mu noben LCD ne seže do gležnjev. Če pa v enačbo dodamo še mulce z playstationom potem sploh ni za razmišljat.
Upam da nisem bil preveč off.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Jaz bi pri tej zgodbi izbral tretjo možnost. To je top LCD 65". Preveč berem zgodbice o burninih... LCD bo čez 10 let imel enako sliko, dočim OLED nikakor. Čeprav se zavedam da je OLED postavljen iz škatle top of the top in mu noben LCD ne seže do gležnjev. Če pa v enačbo dodamo še mulce z playstationom potem sploh ni za razmišljat.
Upam da nisem bil preveč off.

neka pričakovana doba za tvje je že precej krajša, tehnologije ki so v prihodu obetajo marsikaj ... tak da jaz na noben način ne bi računal da bom čez 10 let gledal še isti tv :cool:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
barve so drugačne, ampak resolucija je enaka, pika je pika.

oled ti lahko prikaže 99 % barv vidnega spektra, lcdji ... tisti res dobri tam nekje do 85 %, na oledu je črna res črna, na lcdju tud na top modelih pač ni 100 % črna.

če bi že rad dlakocepil :cool:

edit: pa če se vrnemo na izvirno temo, bo na 75 lcdju pika večja kot na 65 oledu :)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
neka pričakovana doba za tvje je že precej krajša, tehnologije ki so v prihodu obetajo marsikaj ... tak da jaz na noben način ne bi računal da bom čez 10 let gledal še isti tv :cool:
Ok.. jaz ker nisem JJ (Jure Janković) stare televizije potem rotiram... dnavena->otroška->vikend->babica potem po tej poti TV nekje crkne ampak marsikateri ima danes krepko čez 10 let.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
no pač povem, ker pač tv že dolgo ni samo tv.

recimo zdaj ko so alexa al pa google asistent enabled tvji, folk menjuje zarad tega.
LG je prvi naredil airplay2 enabled tvje, veš kolk apple fanboyev bo samo zarad tega menjavalo tvje :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.151
113

"v dnevni, sem gledal na 75" lcd, cena je bila okoli 2500. slika je bila lepa, ko je pa preklopil na pop tv ali slo1 je bila pa porazna na razdalji 4m. prepričal me je da sem vzel Bravio oled 65"A1( al nekaj takega), cena je bila 4200, "

na 4 m teh pikslov velikosti ne vidi, pa če je superman. (čeprav sem sam mislil, da je gledal dve 65colski).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.151
113
Jaz bi pri tej zgodbi izbral tretjo možnost. To je top LCD 65". Preveč berem zgodbice o burninih... LCD bo čez 10 let imel enako sliko, dočim OLED nikakor. Čeprav se zavedam da je OLED postavljen iz škatle top of the top in mu noben LCD ne seže do gležnjev. Če pa v enačbo dodamo še mulce z playstationom potem sploh ni za razmišljat.
Upam da nisem bil preveč off.

OLED je z razlogom postal ugodnejši...beri: ni več superioren glede na top LED.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.272
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zanimiva debata fantje. :zmaga:

Trenutno se gleda vso vsebino full HD, potem bo še kaj od 4k prišlo v poštev. HD kanali na tv (pro plus, rtvslo, dokumentarni, šport klub) + Netflix + HBO Od + torrenti vedno full HD. Netflix je 60% časa, 20% IPTV, 15% torrent pa 5% HBO.

Če SD ni v igri, je 65 Oled se vedno boljši nakup kot 75 lcd? Budget bo Maks 2k. Kupoval bom pa naslednje leto od januarja naprej, ker se mi sprostijo neka sredstva.

Imam Nvidia shield za video content in EON TV trenutno. Priklopljen receiver in soliden 3.1 sistem.