LCD TV 700 eur

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
pa še odgovor glede razdalj.
na 46'' je idealna razdalja za 3D 1,8 do 2 m.

in spet je vse povezano s tem, kako človeško oko zajema sliko = kakšen je kot zajema. še tretjič: to je odvisno od tega, kako človek zajema sliko. in več fiksnih artefaktov, ki jih oko zajema v skrajnih kotih, bolj je izničen 3D efekt. več motenj = večji stres za oko. večji stres za oko, več dela za možgane da preprocesirajo nepravo sliko (3D) ko pa hkrati vedo, da slika ni resničnost.
ampak nekatera podjetja raje izdelajo marketinško kampanjo ki sili ljudi sedeti bolj stran od TV ker se "takrat šele zares čuti 3D efekte". zamolčijo pa da se takrat šele izgubijo motnje zaradi polovične resolucije, pridobi pa se večje število motenj okolice.

dajte si res kako znanstveno raziskavo prebrat, stestirajte v praksi potem pa bodite pametni.

pa da ne boste iskali cele dneve - zelo je povezano s tem:

 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Tale glede gledanja 3D "pri dnevni svetlobi" je pa bosa!!! Imam Philipsa s pasivno tehnologijo in BREZ TEŽAV gledam 3D vsebine!!!
nobeden ni rekel da ne moreš gledati. aktivni in pasivni lahko brez problema gledaš 3D tudi podnevi. zakaj je pa bolje gledati v temi pa si preberi zgoraj.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
spet en teoretik.

prosim pojasni kje ti vidiš da slika pride čez zaslonko?

Ta slika ni realna (popolna zatemnitev ni možna, vedno je nek del svetlobe viden, sploh pa pri manj kvalitetnih očalih (domači TV), saj tudi v kinu ni popolne zatemnitve, in glede na to, da sam očitno tega nisi opazil ali pa si zamolčal, bi rekel, da si teoretik ti, jaz sem se dejansko poglobil v obe tehnologiji in obe sprobal tudi in real life.
Povej mi par prednosti aktivnega 3D, razen resolucije?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
spet en teoretik.

prosim pojasni kje ti vidiš da slika pride čez zaslonko?

Ta slika ni realna (popolna zatemnitev ni možna, vedno je nek del svetlobe viden, sploh pa pri manj kvalitetnih očalih (domači TV), saj tudi v kinu ni popolne zatemnitve, in glede na to, da sam očitno tega nisi opazil ali pa si zamolčal, bi rekel, da si teoretik ti, jaz sem se dejansko poglobil v obe tehnologiji in obe sprobal tudi in real life.
Povej mi par prednosti aktivnega 3D, razen resolucije?

kako ni realna? slika je narejena včeraj zvečer. povej v kakšnih pogojih ti jo poslikam pa ti jo bom.
in ja, čisto se jo ne da zatemniti ampak je max osvetlitev manj kot 1 lumen. toliko pa tudi človeško oko ne zazna.

si se poglobil ali pa si stestiral sta dva različna pojma. pa pod testiranje ne mislim 15 min v neki trgovini...

in pa še prednosti:
kot gledanja: pri aktivni je lahko mnogo večji - tako na vertikalni kot horizontalni. da bi razumel kaj mislim si kupi film Imax space station 3D. nastavi na 10:48 in daj pavzo. potem pa hodi iz leve proti desni strani tv. testiraj na aktivni in pasivni tehnologiji. če nisi slep boš videl o čem govorim.
razdalja : pri bližji razdalji ni popačenja, še enkrat si preberi na kakšnih razdaljah naj bi se 3D gledal


sicer pa vsakemu svoje. jaz sem marsikaj pretestiral in pregledal (na obeh tehnologijah preden se kdo začne usuvati) in imam svoje mnenje. in pasivna ima zame več negativnih zadev kot aktivna.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
hysterical-1.gif


daj stestiraj kaj potem pa se oglašaj...

če ti 2x pokaže isto sliko a je to kar naenkrat 1080 pikslov?? niso to herzi... give me a break...
uf-1.gif
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Jaz sem tudi za Samsunga - mam slabšo serijo v splanici (5500) in sem popolnoma zadovoljen ( pač za vse, ki bodo mogoče brali to "temo" ).
 
Nazadnje urejeno:

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Citat:
daj stestiraj kaj potem pa se oglašaj...
No, ko se že toliko hvališ o tvojih testiranjih me zanima, kakšno drago opremo uporabljaš za ta tvoj laboratorij.
Samo, bolj verjetno za testiranje aktivne 3D tehnologije uporabljaš Samsunga iz tvoje dnevne, pa še kakšen dongel imaš gor priklopljen.
Za testiranje pasivne tehnologije pa si greš včasih v kino ogledat kakšen 3D film, in potem se razglašaš za superstručnjaka.

Citat:
če ti 2x pokaže isto sliko a je to kar naenkrat 1080 pikslov?? niso to herzi..
Če LG, kot ti trdiš ne omogoča Full HD 3D, potem se godi Samsungu huda krivica, in ni pošteno, da je Samsung moral vračati
prevaranim kupcem denar, LG pa še kar naprej reklamira svojo Full HD 3D.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
kater kino pa uporablja pasivni 3d?

ti pa jutri poslikam moj laboratorij. lgje sem hvala bogu že vse vrnil.

in prosim uradno obvestilo kdo je kaj vračal.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
in če tole reče namestnik prezidenta sony-a tudi nekaj pomeni

“Our engineers don’t really like [passive],” Negishi said, “because it has half the resolution of active shutter 3D


da ne govorim o tehnologiji, ki jo uporabljajo na oled zaslonih. in pa z kakšnim razlogom...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Lej bpfc, LG lahko reklamira tv za 700€ z 4k resolucijo, pa bodo bedaki potrošniki verjeli in jih kupovali.

Jaz in še marskikdo drug, pa ne ! Meni se je LG zameril pred leti, ko je začel zavajati s Hz...!

Zaključek mojega posta; LGjev pasivni 3D NI 3D Full HD 1080, ker ne more bit ( trenutno ).
Pa se lahko g. Čang Šlang na glavo postavi s tabo v prvi vrsti.
cheer.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Pri takih zadevah greš v big bang ali kaj podobnega. Potem pa že izbereš svojim očem primerno.

Naročiš pa itak prek neta
evil.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:

Citat:
“Our engineers don’t really like [passive],” Negishi said,
Čudna izjava, a so se kljub temu pri Sonnyju in Panasonicu in seveda Philipsu odločili za LGejevo pasivno tehnologijo.
To bi storil tudi Samsung, če mu nebi bilo malo nerodno. Kar nekaj Samsungovih prehodov na pasivno tehnologijo je padlo v vodo.
http://www.digitalversus.com/t...nic-n23973.html

Izjava je na mestu. Aktivni 3D je pravi 3D, pasivni 3D je baby 3D
smile-1.gif
Pri pasivnem 3Dju je učinek globine manjši. To je dejstvo. Ima pa pasivni to prednost da je za proizvajalce in posledno tudi za kupce "overall" cenejši. In cena je razlog, da imajo tudi drugi proizvajalci določeno serijo televizorjev s pasivno tehnologijo.

Je pa treba priznati, da je določenim gledalcem pasivni 3D boljši. To pa zato, ker slika ne utripa in slika je svetlejša, ego bolj prijazna učkam ( oziroma možganom ).

Zdej pa upam da je dovolj glede tega kaj je boljše in kaj slabše, edino če si toliko "trd", da bi rad še naprej odkrival toplo vodo.
lp
cheer.gif
 

Mikulja

Fizikalc
9. feb 2012
1.111
0
36
BTW a prodaja kdo kakšnega 37" +
Iščem za kolega za na vikend. Uporabljal ga bo malo, lahko plazma, lcd.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
te zanima 40pfl 5527k ( 400 Hz, aktivni 3D ( 2xočala), Smart TV itn...), star 2 meseca...ugodno!

500€ !

edit: tiskarski škrat
 
Nazadnje urejeno:

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Bom še jaz vprašal, oče je kupil Samsung UE 6100, problem pa je pri razvrščanju programov. Sem šel na Kanal, jih razvrstil, potem ko sem hotel programe videti na telivizorju pa lahko premikam le na številčnici, tam kjer je za programe v in kontra v pa mi gre recimo 20 25 48 65...prav tako je vse na EIT zmešano. Kaj za vraga se je naredilo narobe, sem pa na Telekom kabelski. Pri Sonyu teh težav ni.