Samsung Note 9 in Bluetooth

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Ali ima kdo podobno izkušnjo - imam Note 9 in imam težavo pri povezavi bluetooth z avtom.

Avto je VW Touran in radio RNS 310 - problem je z povezavo in sicer je težava s tem, da se poveže samo za klice na pa tudi za glasbo.

Potrebno je izključiti bluetooth na telefonu in potem vklopiti nazaj ter ročno potrditi povezavo kot avdio in potem dela dokler se avto ne ugasne - potem se vaja ponovi.

Težava je v večini Samsung naprav, Huawei dela brez problema in pa iPhone tudi.

NA servisu Samsung nimajo pojma, na VW pa tudi ne.

Ima kdo kakšno idejo?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.816
113
Jaz imam na huaweiju taskerja in aplikacijo bluetooth auto connect. Bluetooth auto connect je fini, ker lahko forca točno določene bluetooth profile. Brez tega gre muzika namesto na bluetooth na zvočnik od telefona. No mogoče na huaweiju to celo dela, ampak imam to zadevo še od prej od samsungov in nisem spreminjal konja, ki zmaguje.

Imam pa druge pizderije, npr ko se bluetooth iz avta odklopi izgubi tudi povezavo z bt pametno zapestnico in ne dela več dokler ne restartam bluetootha. Za to pa tasker prav pride.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ali ima kdo podobno izkušnjo - imam Note 9 in imam težavo pri povezavi bluetooth z avtom.
...
Težava je v večini Samsung naprav, Huawei dela brez problema in pa iPhone tudi.
...
NA servisu Samsung nimajo pojma, na VW pa tudi ne.
Nemogoče. Nekateri uporabniki pa trdijo ravno obratno, da so težave samo z Huaweiem.
srv superman kje si :-(, saj imaš ta telefon in obvladaš, daj pomagaj sobratu v težavah.
bdw
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Po mojih izkušnjah je to problem sistema v vozilu. Pri mojem galaxy s8+ recimo na Citroenu ni delovalo druga kot govorna povezava za telefon, na Fordu deluje vse normalno tudi predvajanje glasbe iz yt naprimer.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri bluetooth povezavah v avtomobilih je največkrat problem firmware v vozilu. Na servisu naj bi ga znali updatati.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Fetici, sem probal ravnokar na Citroen-u in dela. Drugače glasbe ne poslušam preko BT in nisem bil nikoli pozoren na to, BT imam samo za telefon.

Ko avto zaženem imam na telefonu odkljukano vse troje Call audio/Media audio/Contact access. Isto imam odkljukano V BT nastavitvah v samem avtu, edino Internet ni odkljukan.

Predlagam da pogledaš v BT nastavitvah v samem avtu, da imaš odkljukano media, preveri pa tudi, če imaš v avtu zadnji firmware. Preveri tudi, če imaš v avtu že kakšne druge naprave popairane, tudi če niso aktivne in koliko jih imaš. Določeni avtomobili imajo omejitev števila naprav priključenih preko BT in če imaš kaj starega gor in več kot cca 4-5 naprav in ne brisanega, zna nagajati. Poglej pa tudi, če imaš že kakšne slušalke na telefonu in da ne mečejo ven avto povezave. To poglej pod BT/advanced/BT control history.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Hvala za odgovor - sam v avtu nimam nobenih nastavitev, razen da se poveže.
Na radiu sta trenutno dva telefona (moj in od žene) - meni vedno ko se telefon poveže ne ponudi opcije Media audio (moram izklopiti BT in vklopiti in potem ročno potrditi Media audio). Na radiju nimam nobene dodatne nastavitve.

Dela pa pri ostalih telefonu to vse brez problema - samo Samsung je problem (sem probal že vsaj 5 različnih modelov).

Ali lahko kako sam posodobim radio?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Si siguren, da nimaš BT nastavitev na samem radiu. Sam sicer nimam "klasičnega radia", ampak sistem z navigacijo, ampak kolikor se spomnim starega avta, je bil gumb MENU in potem notri cel kup nastavitev. Kako pa naprimer zamenjaš uro npr. iz zimskega na poletni čas ? Nek MENU mora biti in potem nastavitve in podnastavitve ...
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Bom preveril in javim, čeprav mislim, da nimam kakšnih posebnih nastavitev. Razen seznam naprav in poveži novo napravo.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Sem pogledal tvoj RNS 310, a to imaš ti tudi tega z navigacijo ?

Ampak tudi pri navadnem RDC 310 je potrebno vklopiti BT-AUDIO, da naslednjič avtomatično preklopi:
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Evo, sem ti naredil, kako je pri Citroenu; ko povežeš napravi, se po vnosu in potrditvi gesel pojavi okno, kjer potrdim telefon in avdio in potem se vsakič avtomatično poveže.
Screenshot_20181211-072738_Gallery.jpg
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Ja tega imam z navigacijo, pa ni nikjer nastavitve Bluetooth audio.

NE dela pa tudi preko Bluetooth auto connect, tasker mi pa ni najbolj jasen oz. sem imel včeraj premalo časa da bi se igral.

Je pa problem samo pri Samsung telefonih, pri Huawei Mate 20 pro je delalo normalno - tukaj pa ne vklopi Media audio avtomatsko.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
No, meni Note 4 na Renoju dela BP :) Očitno pri VW in Samsungu niso kaj dosti testirali kompatibilnosti.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Zbrisal sem ga več kot 10x, resetiral vse na tovarniške nastvitve. Ni da ni sem probal.

Samo Samsung se ne da :mad: - sem probal več modelov in povsod enako o_O

Kupi kdo Note 9 star en mesec ??:p